HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 21:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Znao sam da ćeš to odgovorit.
Ova rasprava ne vodi nikud tako da te lijepo pozdravljam

Ma ne, nisam mislio raspravljati, samo nemojte se uzdati u druge, to vise onako kao dobronamjeran savjet!

Lijep pozdrav i ugodan dan!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

http://www.seebiz.eu/radimir-cacic-u-iducih-mjesec-dana-100-natjecaja-za-isto-toliko-projekata/ar-29945/
netko prognozira pad diskrecijske potrošnja /telefonija…/
u tijeku turističke sezone…
u tijeku kolosalnog investicijskog zamaha…
gospodarske i društvene renesanse..
euforije na Tržištu kapitala…

Eh, pogledao sam koju kamatu daje zaba na kunska oročenja od 48 mjeseci – 3,6 %, a mi pokupimo za 2 mj 5 %, pa slijedeće godine zasigurno oko 10 % na ovu cijenu, i eto u 14 mj. gotovo 15 %… Ma kupujte ljudi dok je na rasprodaji… Ja danas kupio, i čekam dividendu, sada uvećanu…za 1107 kn…

proklet bio na božić 2010.

Imam neki osjećaj da netko namjerno ruši dionicu,a možda ima informaciju da bi ove godine mogla se isplatit i dividenda iz dobiti prijašnjih godina .

Šta je ljudi ovo jutros? Izgleda da su medvjedi okupirali burzu. U nepunih 20min. već 0.54% u minusu! Možda su špekulići odlučili pokupiti šlag dok još mogu. Ma, krajem dana ćemo biti pametniji.

U zadnjih 10 dana od 13.03 do 21.03 promjena među prvih 10 je samo na rednom broju 3 Raiffeisen obavezni mirovinski koji je u plusu za 51.858 dionica…..cca 11.000.000 kn, a prodaju oni koje ne vidimo među prvih 10. Tko?


U zadnjih 10 dana od 13.03 do 21.03 promjena među prvih 10 je samo na rednom broju 3 Raiffeisen obavezni mirovinski koji je u plusu za 51.858 dionica…..cca 11.000.000 kn, a prodaju oni koje ne vidimo među prvih 10. Tko?

Pa financijski direktor HT je jucer prodavao, jel ti to docvoljno ?


U zadnjih 10 dana od 13.03 do 21.03 promjena među prvih 10 je samo na rednom broju 3 Raiffeisen obavezni mirovinski koji je u plusu za 51.858 dionica…..cca 11.000.000 kn, a prodaju oni koje ne vidimo među prvih 10. Tko?

izgleda da su ovaj put mali gadno popušili foru….

ljudi jednostavno ne vole dividendu u dva dijela pa izlaze dok se ima kuda

@jure555
zasto pisete dezinformacije po forumu, kad ocito uopce ne znate tko je financijski direktor u HT-u (dr.sc. Dino Dogan), a tko je otpustao dionice (Mate Karlic).

Pa nitko ne pise da je dionice prodao glavni financijski direktor (CFO) koji je ujedno i clan uprave nego je prodao direktor jednog od vise financijskih odjela u HT-u. U nekoj drugoj strukturi bi ga zvali voditelj odjela ili slicno no ovdje je direktor. U okvirnoj komunikaciji se koristi direktor financija i glavni direktor financija (da se svaki put ne ponavlja litanija) , a ako se zeli biti izricito precizan onda se navodi tocno kojeg odjela , a za g. Dogana se navodi da je doslovno: glavni direktor za financije (CFO) i clan uprave.Inace izmedju ova dva nivoa imate i podrucnog (area) direktora.

Uostalom sve to uopce nije bitno jer je potpuna informacija objavljena na burzi i preko portala (koji takodjer svi stavljaju naslov da je dionice prodao direktor financija) , a svi oni zajedno spadaju u jednu skupinu ”osobe koje imaju pristup povlastenim informacijama” i to je sve.

Ako je uprava HT-a narmalna onda ja nisam !

Hrvatska ima 4,5 milijuna stanovnika, a Njemačka 82,5 milijuna ili 18 puta više !

HT ima neto dobit od 241 milijun Eura, a DT iz Njemačke samo duplo ili 557 milijuna Eura.

Jedan zaposlenik HT-a neto zarađuje 38.800 Eura, a jedan zaposlenik DT-a zarađuje 2.400 Eura ili 16 puta manje od hrvatskog kolege.

Pored toga HT dodatno otpušta ;
http://www.business.hr/kompanije/crni-petak-za-370-radnika-ht-a

New Report

Close