HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 15:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Tko nema pameti sada teško će je steći i za mjesec-dva.

da se malo prisjetimo povijesti, da bi bilo lakše shvatiti zašto se dijonica ovako ponaša,

svi znamo da je u IPO-u dionicu u promet pustio naš dragi drivo,a kao što znamo on je čega se god dotakao upropastio i tu ništa jednostavno ne pomaže,

dok drivo ne dobije od ježića onih 5mil.€ da brani cijenu nema od toga ništa,

jedino nam je još šansa da to mudrinić zaustavi na 193,00 ,

nadam se da je i on sakupio nešto ušteđevine u ove tri godine, a ne samo jure radić

a vezano za nastanak svjetske krize dovoljno je navesti da je jaca predsjednica jedan ponedjeljak pustila u rad NYSE i dalje je svima poznato što se događalo,

za nas je tragedija što su ti i takvi vladali hrvatskom ukupno 8 godina i sreća je da smo tu gdje jesmo,

i što se tiče svjetle budućnosti koju svi ovdje kupujemo, ne dozvolimo nikada milanoviću da bilo što petlja i dira oko burze, jer ćemo kupiti vkak koji dolazi sa upaljenim svjetlom kroz tunel

nije teško, ako preuzme pamet britkog mentora…

ja ću biti iskren i priznati da je i mene iznenadio ovaj pad, ali što više razmišljam više mi se čini logičan. pusta lova je upucana u HT od strane fondova, jer je takoreć bio uz još par dionica pravi blue chip za čitavo vrijeme trajanja krize. ako pratimo HT kroz prizmu obveznice, onda je jasno da vrijednost obveznici pada kad kamatna stopa raste, što će reći da se iz ove dionice izlazi jer se u drugim dionicama nazire veća zarada od dividendnog prinosa, iako bi rekao zarade uz veći rizik, čime je jedno drugim opravdano. kad se tome pridoda da friškog novca nema već 2-3 godine jer je kriza i niko ne kupuje udjele u inv. fondovima tada je sve jasno. šlag na kraju je porez na dividendu, pa je moguće da se vrši nekakva optimizacija portfelja prema neto prinosu koji će biti ostvareni kapitalnim prinosom, a manje dividendnim…

suma sumarum, ništa se fundamentalno nije dogodilo što bi opravdalo pad cijene, već su razlozi eksterni. inače ne pišem puno, ali kad vidim da dežurni dušebrižnici HT proglašavaju da vrijedi 100 kn, moram se oglasit 🙂

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.



vidim da se neki tjese ovdje sa dividendom koja je sve manja…
vrijem HT -a je proslo…lako moguce nize dno iz 2009 …

kad prođe rok za 2.dio dividende ode HT na 180-190 kn….troma nezanimljiva dionica…da nema fondova već bi bio na 100 kn
[/quote]

Slažem se s vama .

I ja kupujem HT na rasprodaji !

Nastavite rušiti dionicu da još dokupim .

.

Slažem se sa konstatacijom,da je porez na dividendu umnogome pomogao padu dionica sa dividendnim prinosima, iz više razloga, a najznačajniji je po meni pomanjkanje svježeg kapitala na burzi,koje je uzrokovalo prelijevanje iz tkzv. niskorizičnih dionica ( HT,ERNT,ATGR,ADRS itd.) u špekulativne dionice poput građevinara pogotovo (INGRE,TEHNIKE) i nekih prehrambenih poput Agrokorovih koje nisu tako rizične. Isto tako jedan dio fondova je odlučio kupovati obveznice ,tako da je dio kapitala povukao iz dionica i tako dodatno rušio neke visokolikvidne dionice. Vjerojatno računaju na ulazak na nižim razinama. Tako bez obzira na sve loše prognoze za tkzv.blue chip dionice, vjerujem da je to trenutno preslagivanje portfelja od strane fondova i špekulacije manjih dioničara dovelo do pada fundamentalno “kvalitetnih ” dionica. No kolo sreće se okreće, pa se može očekivati i neki drugi smjer sa vremenom. Jer da nije tako onda se fundamentalna analiza i bilanca,ne bi nikad ni valorizirali.


Slažem se sa konstatacijom,da je porez na dividendu umnogome pomogao padu dionica sa dividendnim prinosima, iz više razloga, a najznačajniji je po meni pomanjkanje svježeg kapitala na burzi,koje je uzrokovalo prelijevanje iz tkzv. niskorizičnih dionica ( HT,ERNT,ATGR,ADRS itd.) u špekulativne dionice poput građevinara pogotovo (INGRE,TEHNIKE) i nekih prehrambenih poput Agrokorovih koje nisu tako rizične. Isto tako jedan dio fondova je odlučio kupovati obveznice ,tako da je dio kapitala povukao iz dionica i tako dodatno rušio neke visokolikvidne dionice. Vjerojatno računaju na ulazak na nižim razinama. Tako bez obzira na sve loše prognoze za tkzv.blue chip dionice, vjerujem da je to trenutno preslagivanje portfelja od strane fondova i špekulacije manjih dioničara dovelo do pada fundamentalno "kvalitetnih " dionica. No kolo sreće se okreće, pa se može očekivati i neki drugi smjer sa vremenom. Jer da nije tako onda se fundamentalna analiza i bilanca,ne bi nikad ni valorizirali.

Obzirom da prvih 10 još uvjek povećava broj dionica nije samo pitanje tko kupuje nego je pitanje i tko to prodaje. Ili se možda varam?

Znam da ima ljudi koji misle da je ovo jeftino i koriste ovu priliku za dokup, ali meni nije jasno kako se ova dionica trguje po ovako visokim cijenama.
Pošto u EU ima telekoma koji se mogu kupiti i po P/E 3,5 neznam zašto netko kupuje HT po P/E 9,5.

Da ja imam dionice HT-a i mislim da su telekomi perspektivni logično bi ih bilo prodati i te novce uložiti u nešto ovako:
http://www.google.com/finance?q=NYSE:TEF
http://www.google.com/finance?q=NYSE:FTE
Francuski i španjolski telekomi više zarađuju od HT-a i daju veće dividende, kada tu još dodamo rizik zemlje uopće mi nije jasno zašto netko ovo plaća ovako skupo.

A KAD SE SJETIM DA SAM DAO 1 ONOM ŠTO JE NAPISAO DA IDE NA 190 KN ODMAH POSLIJE DIVIDENDE

SAD SE NADAM DA NEĆE NA 190 KN I PRIJE

[embarass]

je li ovo okončan fantomski short HT-a ?

Bilo bi sjajno,ako bi nam pojedini proroci objasnili svoja filigranska saznanja
– o padu vrijednosti, na točno definiranu cijenu i točno određen dan?
– pa čak i točnom izračunu padu prihoda izraženom u postocima u budučnosti?
– i sve to u periodu euforije na T.K. kada su porasle cijene dionica firmi koje praktički i ne
postoje?

@antiša
Telefonica ne zato što:
1. je u ESP porez po odbitku 21%
2. jer je pad dobiti bio 50%
3. jer je P/E Telefonice na Madridskoj burzi oko 11
4 jer nije relano ocekivati rast ADRova na NYSE


A KAD SE SJETIM DA SAM DAO 1 ONOM ŠTO JE NAPISAO DA IDE NA 190 KN ODMAH POSLIJE DIVIDENDE

SAD SE NADAM DA NEĆE NA 190 KN I PRIJE

[embarass]

Morate shvatiti da Vam nitko ne piše što misli zato što mrzi HT ili slično.

Ne. Nego je firma precijenjena u valuaciji.

Ja uvijek gledam slobodni novčani tok i prosjeke i projekciju diskonitram po mom traženom prinosu.
Na hrvatskom tržištu nemate što tražiti bez zahtjevanog prinosa od 15% godišnje(kamatne stope su pola toga) a po tom prinosu i mogućoj stopi rasta neto prihoda tj FCF-a od 5% godišnje(koje je jako darežljivo prema HT-u jer mislim da ga neće biti) firma vrijedi oko 18 milijardi kuna.

E sada, ako ne bude tog rasta od 5% godišnje u prihodima, neto dobiti i na kraju FCF-a onda je cijena dosta niža. Kažem Vam više puta da će se gravitacija prema dolje zaustaviti nakon 190 kn.

Ako dođe do volje za akviziciju nekog lokalnog regionalnog telekoma u državi sa pozitivnim prirodnim prirastom onda se situacija mijenja.

HT je bio onako narodna firma, svi kupuju pa kupujem i ja. Mislim , ljudi su jadni kupovali na kredit kada je kreno masovni herd.
Ugl. don’t get swindled!

Pratite poslovanje i nadajte se akviziciji. Inače, 190 kn, možda i malo niže je moguće.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close