HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 11:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

pa to činimo,
u trenutnim okolnostima izađem iz HT-a uđem u neku brzorastuću /svejedno koja je važno da raste/ nakon par post zarade izađem i vratim se u HT po nižoj cijeni od izlaza, suspenzija dok eventualno HT
poraste jedan posto/a i ne mora/ i nanovo isti krug…najteže je otkrit brzorastuću u zadanom trenutku, zato koristim joker zovi forum ili blog…

Ne činite navedeno kod kuće ili na poslu.



Baš me interesira koliko je HANFI potrebno vremena da nekoga optuži za manipulaciju tržištem voga puta s obzirom na događanja sa cijenom dionice HT-a

Pa u ovoj državi ni jedna institucia ne radi svoj posao, možda joj treba 4 godine kao u slučaju Agrokora ili da nekom kao Škegri dozvole da naprave ni manje ni više nego 2000 zakonskih prekršaja i onda se još hvale svojom učinkovitošće .

Znači ovo sa HT-om možemo očekivati tamo neke 2016 god da bi nam se rekolo tko je šta i kako radio danas.

Sve u svemu srmot za ZSE i za sve nas šta ih trpimo takve kakvi jesu i kako rade

Kakva vražija manipulacija? jedan fond masovno prodaje, a jedna kupuje uz diskont.
http://www.seebiz.eu/erste-plavi-i-dalje-prodaje-ht-najveci-vlasnici-kupuju-dionice-tehnike/ar-29024/

Ukupno gledajući situaciju na tržištu telekoma, negativna kretanja s porezom na dividendu, sms i sl. te uzimajući u obzir financijsku snagu HT-a te ne neku pretjeranu neizvjesnost i u svakom slučaju prinos. Po mojoj računici realna cijena je u rangu 275-315 kuna, obzirom na silazni trend profita, trebala bi biti više prema doljnjoj procjeni.

S druge strane, ima ipak jedan negativno-pozitivan novi moment, a to su ove glasine iz vlade da je HT nešto državi dužan? Ne znam o kojem se iznosu radi, ako netko zna neka stavi.
Međutim ima tu i nešto pozitivno, a to je da taj dug kači i glavnog konkurenta VIP koliko sam načuo.

[/quote]

mislim da se radi o maksimalno 15 miliona kuna zajedno (HT + VIP) za korištenje stupova od MORH-a

moj procjena je također slična tvojoj, slažem se da bi bila bliže 275 nego 300

naravno da je sad cijena niža jer su prinosi na HR obveznice visoki, ali ako se u roku dvije godine kamate na Hr obveznice ne prepolove otići će se u….
nema šanse da Hrvatska izbjegne bankrot ako se bude zaduživala uz 7-8 % godišnje, te kamate ne može podnijeti niti jedna zemlja dugoročno

Volio bih kada bi neki novinar Poslovnog postavio slijedeće pitanje Umirovljeničkom fondu:

Umirovljenički fond je za isplatu duga umirovljenicima krajem 2010. dobio dionice HT-a. Za isplatu duga podignut je kredit od neke komercijalne banke, a kao zalog su poslužile dionice HT-a. Zanima me slijedeće: koja je godišnja kamata i postoji li dodatni jamac za taj kredit (recimo država)? Cijena dionice po kojoj su obračunate prilkom transfera u umirovljenički fond bila je 283,11 kuna.

HT uskoro očekuje pravilnik poslovanja po EU regulativi.

Za primjer imamo Slovenski Telekom koji je nakon primjene EU regulative pa na 20% vrijednosti i danas se toliko cijeni.


Baš me interesira koliko je HANFI potrebno vremena da nekoga optuži za manipulaciju tržištem ovoga puta s obzirom na događanja sa cijenom dionice HT-a…

Kad već spominješ manipulacije s cijenom dionice HT-a, evo ti jedne prošle, ali vrhunske:
http://www.poslovni.hr/vijesti/j-p-morgan-i-nomura-zele-10-posto-hrvatskog-telekoma-171014.aspx

Znam mnogo ljudi koji su zbog ove vijesti kupovali HT po cijenama većim od 300,00 Kn.
Misliš da će netko odgovarati za puštanje ovakvih "balona" u medijski prostor !?
[lol]

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Možda bi bilo interesantno vidjet tko prodaje a tko kupuje od prvih deset u zadnji mjesec dana.

U zadnjem tromjesečju od 9.01 do 13.03 ukupno je među prvih 10 stanje +128.647 dionica.
Šteta što se može vidjet samo prvih 10.

netko će se fino natovarit po cijeni od 200 kn.
HT jednostavno vrijedi iznad 250 kn, a vi pričajte koliko hoćete.
Čujemo se sljedeće god pred dividendu

http://www.business.hr/dogadjaji/javna-ostavka-goldmanova-direktora-drma-wall-st-trazi-se-plijevljenje-moralno-bankrotiranih

intrigantno otvoreno pismo, uzorak koji može poslužiti akterima iracionalnog rušenja HT-a u postupcima
ostavki, otkaza, najurivanja…


U zadnjem tromjesečju od 9.01 do 13.03 ukupno je među prvih 10 stanje +128.647 dionica.
Šteta što se može vidjet samo prvih 10.

Ovaj pad očigledno je isisavanje što većeg broja dionica od malih, jer ZSE ulazi u bull tržište pa i novi rast HT-a (možda i do 300 kn) mora osigurati fondovima lijepi prinos… [cool]
Strpljen-spašen…

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


netko će se fino natovarit po cijeni od 200 kn.
HT jednostavno vrijedi iznad 250 kn, a vi pričajte koliko hoćete.
Čujemo se sljedeće god pred dividendu

možda, ali ja ću se u tom slučaju natovariti na 160, a pogled na 250
neću dočekati .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

likvidnost je ono što me držalo tu !!!

što sad

[bye]

New Report

Close