HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 09:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


3. oportunitetnog troška ostanka u HT(dok druge cijene rastu)

Između ostalih, to je jedan od značajnijih razloga masovne rasprodaje HT-a i navale na kupnju npr. građevinara.
Kupnja se gotovo sasvim povukla, a pritisak na prodaju ne posustaje:
BID-sveukupno: 929 kom
ASK-sveukupno: 61135 kom
Doista ružno izgleda.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Baš me interesira koliko je HANFI potrebno vremena da nekoga optuži za manipulaciju tržištem voga puta s obzirom na događanja sa cijenom dionice HT-a

Pa u ovoj državi ni jedna institucia ne radi svoj posao, možda joj treba 4 godine kao u slučaju Agrokora ili da nekom kao Škegri dozvole da naprave ni manje ni više nego 2000 zakonskih prekršaja i onda se još hvale svojom učinkovitošće .

Znači ovo sa HT-om možemo očekivati tamo neke 2016 god da bi nam se rekolo tko je šta i kako radio danas.

Sve u svemu srmot za ZSE i za sve nas šta ih trpimo takve kakvi jesu i kako rade

@bravo macro
upravo tako, ovo je brutalna i beskrupulozna manipulacija širokih razmjera sa velikom brojem aktera.
Provodi se sofisticirano Virusnim marketingom na mreži /blogeri, forumi…fondovi sa lažnim nalozima…/HANFA brzo i jednostavno može identificirat lidera ideje te djelovati u zaštiti malih ulagatelja.

Apel za male ulagatelje
NE otpuštajte dionice HT, pokrenuti fantomskim idejama testosteronaca.


@ domach 1984

Čitajući Vaše postove zaključio sam da ste prilično educirani i dovoljno mudri, što me je navelo da prodam cijeli HT uiz mog portfelja kad sam prije nekoliko dana pročitao Vaše predviđanja pada HT na 190 kn. Danas sam se uvjerio da ste upravu, a ja sam učinio dobar posao. Ipak, interesira me Vaše mišljenje o kupcima koji svakodnevno kupuju HT ulažući 10 i više mil. kn. To zacijelo nisu mali i neuki dioničari ili kupci koji slabo ili nikakao ne poznaju tržište kapitala. Tko su ti kupci? I jedno pitanje : jeste li u ciljanu cijenu HT od 190 kn, kad biste eventualno "ušli" u nju uračunali drugi dio dividende? Zahvaljujem na odgovoru.

190 kn nakon drugog dijela dividende, cca u 9, 10 mjesecu do kraja godine.
Onda opet rast do 230 do isplate dividende u 2013.
Ista ona priča iz prijašnjih godina samo manje cijene i slope-ovi.

Inače, da HT uzme neki telekom sa rastućom populacijom, sadašnja cijena bi bila jako dobra za ulaz.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


@bravo macro
upravo tako, ovo je brutalna i beskrupulozna manipulacija širokih razmjera sa velikom brojem aktera.
Provodi se sofisticirano Virusnim marketingom na mreži /blogeri, forumi…fondovi sa lažnim nalozima…/HANFA brzo i jednostavno može identificirat lidera ideje te djelovati u zaštiti malih ulagatelja.

Apel za male ulagatelje
NE otpuštajte dionice HT, pokrenuti fantomskim idejama testosteronaca.

Evo ga, teorije urote, sad će doći FBI, CIA, NSA, INTERPOL, SOA, VANZEMALJCI, svi oni radi protiv Vas…

Dajte molim Vas, malo ozbiljnosti…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


@bravo macro
upravo tako, ovo je brutalna i beskrupulozna manipulacija širokih razmjera sa velikom brojem aktera.
Provodi se sofisticirano Virusnim marketingom na mreži /blogeri, forumi…fondovi sa lažnim nalozima…/HANFA brzo i jednostavno može identificirat lidera ideje te djelovati u zaštiti malih ulagatelja.

Apel za male ulagatelje
NE otpuštajte dionice HT, pokrenuti fantomskim idejama testosteronaca.


A šta, Ht bi trebao biti zaštićen a ostale dionice su sve izmasakrirane. Nema više HDZ-a, to je bila njihova politička dionica.

O dividendi HT-a odlučivat će se 25. travnja

Hrvatski telekom pozvao je putem Zagrebačke burze na Glavnu skupštinu koja će se održati dana 25. travnja 2012. godine s početkom u 12:00 sati u Kongresnoj dvorani Hypo Expo XXI Centra (Zagreb, Slavonska avenija 6).

PXL
Uprava i Nadzorni odbor društva predlažu Glavnoj skupštini donošenje odluke da se Zoran Parać, profesor sa zagrebačkog Pravnog fakulteta, izabere za predsjednika Glavne skupštine za ovaj saziv.

Predložit će se i utvrđivanje da je društvo Hrvatski Telekom u poslovnoj godini koja završava 31. prosinca 2011. godine ostvarilo neto dobit u iznosu od 1.813.295.187,26 kuna. Dio neto dobiti u iznosu od 1.813.012.164,90 kuna odnosno 22,14 kuna po dionici upotrijebit će se za isplatu dividende. Dio neto dobiti u iznosu od 283.022,36 kuna raspoređuje se u zadržanu dobit.

Isplatu druge polovice dividende, HT je zakazao 21. svibnja
Autor: Business.hr/Hina | 11.13, 14.03.2012.

Glavna skupština Hrvatskog telekoma (HT) sazvana za 25. travnja ove godine odlučivat će uz ostalo o upotrebi dobiti koju je ta kompanija ostvarila u prošloj godini te o izboru članova Nadzornog odbora, stoji u pozivu za skupštinu objavljenom danas na Zagrebačkoj burzi.

Za isplatu dividende za 2011. dioničarima HT-a predviđen je gotovo cjelokupni iznos lanjske neto dobiti, odnosno 1,8 milijardi kuna ili 22,14 kuna po dionici, dok bi se manji dio neto dobiti, ili iznos od 283 tisuće kuna rasporedio u zadržanu dobit.

Dividenda će se isplatiti 21. svibnja ove godine svima koji su na dan održavanja glavne skupštine evidentirani kao dioničari HT-a i to umanjena za iznos isplaćenog predujma na ime dividende.

HT je, naime, dioničarima 27. veljače ove godine isplatio predujam, odnosno polovicu ukupno predviđene dividende (predujam je iznosio 11,07 kuna po dionici). Tako je za isplatu predujma već isplaćeno ukupno 908,5 milijuna kuna, za što je suglasnost Upravi dao Nadzorni odbor.

Glavna skupština HT-a odlučivat će i o izboru članova Nadzornog odbora na mandat od četiri godine, za što su predloženi dosadašnji članovi Ivica Mišetić i Kathryn Walt Hall iz Rutherforda (SAD), a za nove članove Damir Grbavac iz Samobora, Oliver Knipping iz Bonna i Mark Klein iz Duesseldorfa.
@lojtra
ovo je jedna od rijetkih firmi koja nije bila u destruktivnom programu vladajuće elite i pod kontrolom
domaćih testosteronaca.HT nadziru dečki iz SAD i Njemačke i ista je itekako zaštičena.
Domaći dečki bi je odavno devastirali i razmontirali da im je pružena prilika.Ovo što je sada ruše, to je trgovačka taktika /akcija, promocija, zabava, šušur…/



@ domach 1984

Čitajući Vaše postove zaključio sam da ste prilično educirani i dovoljno mudri, što me je navelo da prodam cijeli HT uiz mog portfelja kad sam prije nekoliko dana pročitao Vaše predviđanja pada HT na 190 kn. Danas sam se uvjerio da ste upravu, a ja sam učinio dobar posao. Ipak, interesira me Vaše mišljenje o kupcima koji svakodnevno kupuju HT ulažući 10 i više mil. kn. To zacijelo nisu mali i neuki dioničari ili kupci koji slabo ili nikakao ne poznaju tržište kapitala. Tko su ti kupci? I jedno pitanje : jeste li u ciljanu cijenu HT od 190 kn, kad biste eventualno "ušli" u nju uračunali drugi dio dividende? Zahvaljujem na odgovoru.

190 kn nakon drugog dijela dividende, cca u 9, 10 mjesecu do kraja godine.
Onda opet rast do 230 do isplate dividende u 2013.
Ista ona priča iz prijašnjih godina samo manje cijene i slope-ovi.

Inače, da HT uzme neki telekom sa rastućom populacijom, sadašnja cijena bi bila jako dobra za ulaz.
[/quote]
Može biti , a eto mnogi nisu slušali mog rođu , Antiša je cijelo vrijeme u pravu, barem se sve do sada obistinilo.

Bez obzira što ova naša mala burza puna špekulacija liči više na kladionicu,u kojoj fundamentalne vrijednosti dionica nisu od presudne važnosti za kretanje cijena, ipak ulagači imaju izbor. Možete ostati u dionicama za koje smatrate da vrijede,bez obzira na rušenje cijene (kao HT, ERNT), ili prodati iste po trenutnim cijenama i dokupiti kasnije po još nižim,ako je trend silazni kao sada. Ima situacija kada kapital izlazi iz niskorizičnih i ulazi u neke visokorizične dionice iz raznih razloga,te tako ruši cijenu prvih da bi zaradu potražio na drugim. Kod takvih situacija bitno je prepoznati trend i biti među prvima na ulazu ,ali pogotovo na izlazu. Posebno mali dioničari moraju biti oprezni ,jer u suprotnom mogu pretrpiti teške gubitke. Pozdrav svim ulagačima,pogotovo malim1


Baš me interesira koliko je HANFI potrebno vremena da nekoga optuži za manipulaciju tržištem voga puta s obzirom na događanja sa cijenom dionice HT-a

Pa u ovoj državi ni jedna institucia ne radi svoj posao, možda joj treba 4 godine kao u slučaju Agrokora ili da nekom kao Škegri dozvole da naprave ni manje ni više nego 2000 zakonskih prekršaja i onda se još hvale svojom učinkovitošće .

Znači ovo sa HT-om možemo očekivati tamo neke 2016 god da bi nam se rekolo tko je šta i kako radio danas.

Sve u svemu srmot za ZSE i za sve nas šta ih trpimo takve kakvi jesu i kako rade

Kakva vražija manipulacija? jedan fond masovno prodaje, a jedna kupuje uz diskont.
http://www.seebiz.eu/erste-plavi-i-dalje-prodaje-ht-najveci-vlasnici-kupuju-dionice-tehnike/ar-29024/

Ukupno gledajući situaciju na tržištu telekoma, negativna kretanja s porezom na dividendu, sms i sl. te uzimajući u obzir financijsku snagu HT-a te ne neku pretjeranu neizvjesnost i u svakom slučaju prinos. Po mojoj računici realna cijena je u rangu 275-315 kuna, obzirom na silazni trend profita, trebala bi biti više prema doljnjoj procjeni.

S druge strane, ima ipak jedan negativno-pozitivan novi moment, a to su ove glasine iz vlade da je HT nešto državi dužan? Ne znam o kojem se iznosu radi, ako netko zna neka stavi.
Međutim ima tu i nešto pozitivno, a to je da taj dug kači i glavnog konkurenta VIP koliko sam načuo.

Moje mišljenj ht oko 200 tu ga ja čekam.

New Report

Close