HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 07:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

I? Pa mogu ja stavit i svoje dionice na ask po recimo 400,00 kn pa će biti i veći 😛

kolegice Ema,

Vi naravno znate da odnos ponude i potražnje formira cijenu, te će naravno ako je veća prodaja od kupnje i cijena pasti.
Upravo to je kolega apostrofirao pod preslagivanjem fondova kao i njihovom željom za istiskivanjem malih dioničara.
Pa kako ćete ih inače navesti na bežaniju…

@Ema
e, analitičara, korektan zaključak
upravo navedeno otkriće je privid…

bravo, napreduješ…

15 h
Prvih 10 naloga
BID 479
ASK 3186 – deset robusnih naloga

fondovska mašta


15 h
Prvih 10 naloga

Gledaj kompletnu dubinu BID-a i ASK-a, a ne samo prvih 10 naloga.
Trenutno:
BID-sveukupno: 2035 kom
ASK-sveukupno: 62883 kom

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Jel to ponestalo para ROMF-u ili tko to već kupuje???



@Ema

e, analitičara, korektan zaključak
upravo navedeno otkriće je privid…

bravo, napreduješ…

I cijena “napreduje” – prema dolje i to već dulje vrijeme, što znači imamo dobro utvrđen trend pada koji se i dalje nastavlja, bez obzira na sve "privide" i "istiskivanja malih dioničara".

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Cijenu ne definira ukupna ponuda i potražnja nego cijena marginalnog kupca – marginal utility prvog ponuđača i zadnjeg prodavača.

Ostali čine ukupan broj ponude/potražnje ali ne definiraju cijenu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ili nadopuna dokaza; da je cijena definirana ukupnom ponudom onda bi lako našli cijenu, zbrojili sve ponude/brojem ponuda i voila — cijena.

Naravno to neide tako, nego samo marginalni kupac/prodavač definiraju.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Cijenu ne definira ukupna ponuda i potražnja…

Točno, ali prodaja koja je skoro 40 puta veća od kupnje, svakako ne djeluje stimulativno na nove kupce.

Sjećate se onog velikog naloga na kupnju od 10.000 dionica po 222,00 Kn, temeljem kojeg su pojedinci zaključili kako će fondovi nastaviti "braniti" cijenu ? Isti je poklopljen danas, u samo dvije transakcije (ako ne vjerujete, provjerite kod svog brokera):
5.554 kom-cijena:222,00-vrijeme: 11:35:39
4.446 kom-cijena:222,00-vrijeme: 11:34:28

Pritisak na prodaju je ogroman i nezaustavljivo gura cijenu prema dolje.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw



Cijenu ne definira ukupna ponuda i potražnja…

Točno, ali prodaja koja je skoro 40 puta veća od kupnje, svakako ne djeluje stimulativno na nove kupce.

Sjećate se onog velikog naloga na kupnju od 10.000 dionica po 222,00 Kn, temeljem kojeg su pojedinci zaključili kako će fondovi nastaviti "braniti" cijenu ? Isti je poklopljen danas, u samo dvije transakcije (ako ne vjerujete, provjerite kod svog brokera):
5.554 kom-cijena:222,00-vrijeme: 11:35:39
4.446 kom-cijena:222,00-vrijeme: 11:34:28

Pritisak na prodaju je ogroman i nezaustavljivo gura cijenu prema dolje.

[/quote]

Ma jasno.

Samo govorim da ljudi možda malo prošire obzore.
HT je u trendu pada :
1. zbog poslovanja koje opada
2. propalog deala sa Kosovskim Telekomom
3. oportunitetnog troška ostanka u HT(dok druge cijene rastu)
4. broj pučanstva koje pada zbog negativnog NFR-a.

Ugl bez akvizicija HT je dosta neotporan na pojačavajuću spiralu prema dolje.
Na recimo 190 kn mislim da je dobar buy na 1 godinu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@ domach 1984

Čitajući Vaše postove zaključio sam da ste prilično educirani i dovoljno mudri, što me je navelo da prodam cijeli HT uiz mog portfelja kad sam prije nekoliko dana pročitao Vaše predviđanja pada HT na 190 kn. Danas sam se uvjerio da ste upravu, a ja sam učinio dobar posao. Ipak, interesira me Vaše mišljenje o kupcima koji svakodnevno kupuju HT ulažući 10 i više mil. kn. To zacijelo nisu mali i neuki dioničari ili kupci koji slabo ili nikakao ne poznaju tržište kapitala. Tko su ti kupci? I jedno pitanje : jeste li u ciljanu cijenu HT od 190 kn, kad biste eventualno "ušli" u nju uračunali drugi dio dividende? Zahvaljujem na odgovoru.

New Report

Close