HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 05:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


jedno pitanje za ove što prognoziraju značajan pad ove dionice…
na kojim valuacijama mislite da je realno da se trži dionica koja će još dugi niz godina isplaćivati dividendu od 20ak kn?
100kn? 150kn? Koliko? 🙂

što niže ide, to je bolje dugoročno. ipak ovo treba promatrati kao obveznicu koja ima odličan kupon 🙂

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.



jedno pitanje za ove što prognoziraju značajan pad ove dionice…
na kojim valuacijama mislite da je realno da se trži dionica koja će još dugi niz godina isplaćivati dividendu od 20ak kn?
100kn? 150kn? Koliko? 🙂

što niže ide, to je bolje dugoročno. ipak ovo treba promatrati kao obveznicu koja ima odličan kupon 🙂
[/quote]

190 kn.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Pad cijene HT a zabrinjava samo one koji ovu dionicu namjeravaju prodati. Meni koji mislim još kupovati, pad cijene samo godi… a dividenda dogodine opet čeka…

proklet bio na božić 2010.

bojim se da upadate u zamku visoke dividende koja nije održiva.
1. konkurencija je sve veća
2. dobiva se više za manje novaca
3. ulazak u EU bi trebao biti poguban za HT … EK radi na snižavanju cijena roaminga konstantno i to drastično …( neznam brojku ali vjerojatno se turisti solidno deru preko ljeta a da ne govorim o 200.000 skijaša)
4. mobilni internet za malu lovu + facebook, skype i ostala sranja sa kojima su razgovor i dopisivanje besplatni, (a internet promet koji se pritom potroši je zanemariv) su solidan udar na zaradu telekoma s time da će se sve većom zastupljenosti pametnih telefona to biti sve veće udar. neki su operateri pokušali uvesti posebne tarife internet promet potrošena na taj način nekima je to prošlo a nekimima je to osporeno sudski. Nemojte biti ljeni pogledajte malo kako pada profitabilnost europskih telekoma,(pogotovo razloge tog pada), a s time i njihva cijena iako su dividende "visoke".
5. ulaganja u nove tehnologije i infrastrukturu su skupa a potrebna su jer se interentom prenosi sve više podataka
6. porez na dividende + prirez dodatno umanjuje dividenu (osim sitnim ulagačima)
7. mirovinci skupljaju i brane cijenu koliko mogu pitanje je do kada. braniteljski i umirovljenički fond su potencijalni prodavatelji u bližoj budućnosti … tko će to kupiti … po ovim cijenama po meni HT nije atraktivna investicija za strance … vani ima jeftinijih telekoma sa znatno boljom likvidnosti
8. gotovinu koju imaju na računa kada podijelite po dionici nije nešto.
9. ako ti je dividenda 20kn a cijena padne 25 kn relano si u minusu!!!! bez obzira koliko atraktivno u % djeluje dividenda na ulaznu cijenu

ovo su moja razmišljanja možda nisam u pravu ali do ovih zaključaka sam došao promatrajući europske telekome a mi ipak kasnimo barem godinu dana za europskim trendom

polaziti od pretpostavke da će uvijek biti tako visoka dividenda je isto rizično (uvijek postoji realan rizik (uz rizik pada dobiti) da se samo dio dobiti isplati naravno postoji vjerojatnost da se isplati jednokratno i preostala zadržana dobiti) pogledajte samo kakve su se drastične promjene desile u samo tri godine …dividenda je bila preko 30 kn cijena preko 300 i nije bilo poreza na dividendu a di smo danas!!

naravno nije za očekivati da cijena padne na 100 kn ali cijena od 200 kn nije tako nemoguća i nerealna a to znači da oni koji su kupili po 250 kn ne tako davno i mislili da su super kupili jer eto dobar je prinos od dividende trebaju 2,5 godine ovakve dividende samo da budu na 0 bez ikakvog prinosa.

osobno sam očekivao da će se smanjenje cijena i roaminga uspjeti nadomjestiti novim uslugama tipa IPTV cloud i sl. i da će prihodi i dobit stagnirati međutim da će visoke dividende učiniti ulaganje isplativim međutim prihodi i dobit padaju solidno usprkos uvođenju novih usluga … ponavljam opet pogledajte europske telekome

ako se ne desi neki solidan pozitivan zaokret i novi izvori prihoda u telekomunikacijskom sektoru neće biti dobro za sadašnje kupce, a pogotovo imatelje dionica

ne pišem ovo kako bi drukao da cijena padne nego da se odljepite od hipnotizirajućeg iznosa dividende od kojega ne vidite ništa drugo i da sagledate HT sa malo drugačije po meni objektivnije perspektive


Pad cijene HT a zabrinjava samo one koji ovu dionicu namjeravaju prodati. Meni koji mislim još kupovati, pad cijene samo godi… a dividenda dogodine opet čeka…

tako se mislilo kad je cijena pala na 300 kn, a dividenda bila preko 30 kn
pa se opet tako mislilo kad je cijena bila 260 kn, a dividenda 23-24 kn
sad se tako misli kad je cijena 220, a neto dividenda ispod 20 kn
kako stvari stoje moglo bi se desiti u bližoj budućnosti da će se tako misliti i tješiti na cijeni ispod 200 kn, a dividendi 15-16 kn

@1234567bc,jesi li gotov ili ima još?

http://www.jutarnji.hr/hrvatski-telekom-medu-prvima-u-europi–na-cebit-u-prikazano-hrvatsko-virtualno-racunalo–u-oblaku-/1013412/

Vaš link

bez komentara

5.665.351.457,00 kn = neto dobit HT-a u posljednje 3 godine

prošle godine, karikiram, prihod 8 milijardi, rashod 6 milijardi, dobit cca 30%!!!

Da jednu godinu odluče zadržati dobit imaju preko 2 milijarde zadržane dobiti…

Istina prihodi padaju, uvijeti na tržištu se mijenjaju, a godinu dana u poslovnom svijetu može biti puno, a i malo ovisi kak se gleda, ali ovo navedeno je još uvijek ogromna lova i to se ne može osporiti, a kad se ima, može se svašta.

Meni osobno, a to ne mora biti točno jer sam totalni amater, izgleda da aktivno drukanje na bezvrijednost ulaganja u dionice HT-a, kako na ovom forumu, tako i na nekim blogovima i drugim oblicima medija, je najobičnija želja da manji ulagači svoja sredstva ulože ili u druge dionice (koje će možda narasti više, ali što ako padnu još više, tko onda odgovara za gubitke), ali i u oročenje u bankama.

Vidim ljude oko sebe koji imaju HT: moj otac, moj kum, moj prijatelj i njegov brat, kompa za šankom, susjed, vlasnik restorana gdje sam redovan gost, kolege na poslu, a skoro svi oni su kupili dionice na IPO, a niti imaju namjeru prodavat, a niti imaju investor da prate tržište, a niti će uložiti u drugu dionicu ako i prodaju.

Imam HT, mišljenje je amatersko i ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dotične dionice.
Pišem ovdje čisto radi rasprave i razmjene mišljenja, jer i sam gruntam da li da kupim još ili ne.

@ bravo compendium
navođenje na rasprodaju malih ulagača s ciljem iskorištavanja tuđih resursa za pospješivanje likvidnosti ne uspijeva, pa fondovi međusobno preslaguju i stvaraju privid

ovoga jutra indikativna je korelacija kupnje na IGH i prodaje na HT… u trenucima slabljenja kupnje na IGH pojačava rasprodaja po bidu na HT…izvjesno je da Erste prodaje Ht u namjeri da reanimira IGH kako bi ga osposobio da povrati preuzete kreditne obveze


@ bravo compendium
navođenje na rasprodaju malih ulagača s ciljem iskorištavanja tuđih resursa za pospješivanje likvidnosti ne uspijeva, pa fondovi međusobno preslaguju i stvaraju privid…

E, filozofa, jel ti i ovo privid:
BID-sveukupno: 2668 kom
ASK-sveukupno: 60817 kom

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

New Report

Close