HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 03:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

dividenda je 22 kune..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


To nije BILA, a sada više nije niti za držanje, jer je počela gubiti više od vrijednosti dividende.

prve 3 godine, još kako-tako, tješiš se da si na nuli, ali sada je već dobro negativna .

to je zeznuto. A kad lavina krene, biti će još zeznutije . Pazi, dividenda 11Kn, ona padne 20 .

OK, ali dokle tako ? Dividenda npr. 11 kn, cijena dionice 27 kn ? Definitivno postoji granica koja je ipak nešto veća od tih 27 kn. Po meni ta granica puno ovisi o cijeni novca koja je danas poprilična. Kad se jednom gospodarstvo počne oporavljati past će cijena novca a dionice će ponovo postati zanimljive velikim igračima. Dakako, u smislu prodaje – veliki će vjerojatno igricama pokušati unovčiti ono što su sad jeftino kupili no mi mali igrači ionako na to ne možemo utjecati. U vlak se skače dok stoji.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.


To nije BILA, a sada više nije niti za držanje, jer je počela gubiti više od vrijednosti dividende.

prve 3 godine, još kako-tako, tješiš se da si na nuli, ali sada je već dobro negativna .

to je zeznuto. A kad lavina krene, biti će još zeznutije . Pazi, dividenda 11Kn, ona padne 20 .


Vidiš, ja vjerujem u onaj CASH sa kojim raspolaže HT. To što ti pišeš je matematiki OK, ali zar misliš da će ovakva firma cijelo vrijeme imat prekrižene ruke, zavezane oči i tapkat u mjestu. Pošto ja u to ne vjerujem i još sam dobro, dobro u plusu sa ovom dionicom, ostajem u njoj i dalje. Dolaze nove tehnologije, i vjerujem da će uskoro, a to mislim u narednih nekoliko mjeseci krenuti prema LTE (G4) mreži. Jako me zanima gdje će tada biti konkurencija. Hajde, tu je VIP, a ostali?

Neda se baš VIP-u u LTE.Za LTE planirano premalo love za nešto ozbiljnije,žešće.


Vidiš, ja vjerujem u onaj CASH sa kojim raspolaže HT. To što ti pišeš je matematiki OK, ali zar misliš da će ovakva firma cijelo vrijeme imat prekrižene ruke, zavezane oči i tapkat u mjestu. Pošto ja u to ne vjerujem i još sam dobro, dobro u plusu sa ovom dionicom, ostajem u njoj i dalje. Dolaze nove tehnologije, i vjerujem da će uskoro, a to mislim u narednih nekoliko mjeseci krenuti prema LTE (G4) mreži. Jako me zanima gdje će tada biti konkurencija. Hajde, tu je VIP, a ostali?

LTE …lijepo zvuči, ali ako znaš što je to, onda znaš da je to napredak u komunikacijama otprilike kao i izum žarulje .

Osim ogromne love koja se treba uložiti u tehniku, ona automatski baca u koš svu do sada uloženu lovu u kompletnu tehniku do sada . Adio optika-FTTH, adio POTS centrale, Adio ADSL i mAXtv oprema, adio mreža i održavanje, adio ona spona koja drži korisnike u šaci T-com-a .

prelaskom na LTE, korisnik sve dobiva zrakom, a tu su svi operateri ravnopravni , nema monopola….
tko je jeftiniji, taj je glavni . Ima li T-com namjeru sve do sada uloženo baciti, ne znam, ali mislim da odugovlačenje implementacije LTE ima direktnu vezu baš s monopolom na fiksne vodove.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



Vidiš, ja vjerujem u onaj CASH sa kojim raspolaže HT. To što ti pišeš je matematiki OK, ali zar misliš da će ovakva firma cijelo vrijeme imat prekrižene ruke, zavezane oči i tapkat u mjestu. Pošto ja u to ne vjerujem i još sam dobro, dobro u plusu sa ovom dionicom, ostajem u njoj i dalje. Dolaze nove tehnologije, i vjerujem da će uskoro, a to mislim u narednih nekoliko mjeseci krenuti prema LTE (G4) mreži. Jako me zanima gdje će tada biti konkurencija. Hajde, tu je VIP, a ostali?

LTE …lijepo zvuči, ali ako znaš što je to, onda znaš da je to napredak u komunikacijama otprilike kao i izum žarulje .

Osim ogromne love koja se treba uložiti u tehniku, ona automatski baca u koš svu do sada uloženu lovu u kompletnu tehniku do sada . Adio optika-FTTH, adio POTS centrale, Adio ADSL i mAXtv oprema, adio mreža i održavanje, adio ona spona koja drži korisnike u šaci T-com-a .

prelaskom na LTE, korisnik sve dobiva zrakom, a tu su svi operateri ravnopravni , nema monopola….
tko je jeftiniji, taj je glavni . Ima li T-com namjeru sve do sada uloženo baciti, ne znam, ali mislim da odugovlačenje implementacije LTE ima direktnu vezu baš s monopolom na fiksne vodove.
[/quote]

nije to baš tako
LTE donosi velike brzine, ali radi se o dijeljenom pristupu
LTE će ubrzati mobilni internet, ali nije konkurencija fiksnom


LTE …lijepo zvuči, ali ako znaš što je to, onda znaš da je to napredak u komunikacijama otprilike kao i izum žarulje .

Osim ogromne love koja se treba uložiti u tehniku, ona automatski baca u koš svu do sada uloženu lovu u kompletnu tehniku do sada . Adio optika-FTTH, adio POTS centrale, Adio ADSL i mAXtv oprema, adio mreža i održavanje, adio ona spona koja drži korisnike u šaci T-com-a .

prelaskom na LTE, korisnik sve dobiva zrakom, a tu su svi operateri ravnopravni , nema monopola….
tko je jeftiniji, taj je glavni . Ima li T-com namjeru sve do sada uloženo baciti, ne znam, ali mislim da odugovlačenje implementacije LTE ima direktnu vezu baš s monopolom na fiksne vodove.

Dodao bih samo da odugovlačenje sa LTE ima možda još direktniju vezu sa spomenutom ogromnom lovom koju treba uložiti. Ajmo iskreno, kome to u ovom trenutku treba osim kao ku**enje sa tehnologijom ? Ima potencijalnih korisnika ali premalo da bi i na ultradugačkom roku bilo isplativo. I zato, LTE je trenutno čista propast i daj Bože da još neko vrijeme ostane samo na testiranju ili najviše da se pokriju trgovi u glavnim gradovima. Treba prvo iscrpiti postojeću tehnologiju a onda ići dalje.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

I LTE i FTTH su lijepe tehnologije, samo treba to nekako naplatiti.
Iluzorno je očekivati da će pri padu raspoloživog dohodka ljudi navaliti na 20 Mbps internet za 400 kn ili da će netko kupiti tablet da bi u kafiću mogao čitati novinu ako nema za kavu.


I LTE i FTTH su lijepe tehnologije, samo treba to nekako naplatiti.
Iluzorno je očekivati da će pri padu raspoloživog dohodka ljudi navaliti na 20 Mbps internet za 400 kn ili da će netko kupiti tablet da bi u kafiću mogao čitati novinu ako nema za kavu.


Kamo sreće da ste vi, poštovani kolega, u pravu!!! To bi značilo da mi Hrvati, pri padu raspoloživog dohotka, znamo ispravno posložiti prioritete. Svakodnevno smo svjedocima da to u ovoj državi nije slučaj, pa tako ni ta vaša teorija (zaključak) ne drži vodu. Upravo suprotno…

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

Recimo ovako. Koliko je potrebno love za uvođenje te nove tehnologije. Koliko dobivaju telekomi ako država ukine onih 6% nameta. Mislim, ukinut će ga kad tad, ali da ga ukinu recimo 01.07. Da li nam je to trenutno potrebno, ne znam, ali tako nešto se raspravljalo prilikom uvođenja G3 prije pet-šest godina. Dobro, bila su druga vremena, ali da li je to razlog da oni koji to mogu realizirat danas, čekaju one druge sutra. Pa u tome i je GAME.


Recimo ovako. Koliko je potrebno love za uvođenje te nove tehnologije. Koliko dobivaju telekomi ako država ukine onih 6% nameta. Mislim, ukinut će ga kad tad, ali da ga ukinu recimo 01.07. Da li nam je to trenutno potrebno, ne znam, ali tako nešto se raspravljalo prilikom uvođenja G3 prije pet-šest godina. Dobro, bila su druga vremena, ali da li je to razlog da oni koji to mogu realizirat danas, čekaju one druge sutra. Pa u tome i je GAME.

Dok gledam kartu pokrivenosti RH sa bežičnim signalom Vaš link imam dojam da se tu još štošta može napraviti bez uvođenja G4.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

jedno pitanje za ove što prognoziraju značajan pad ove dionice…
na kojim valuacijama mislite da je realno da se trži dionica koja će još dugi niz godina isplaćivati dividendu od 20ak kn?
100kn? 150kn? Koliko? 🙂

New Report

Close