HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.07.2024. u 22:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,01
120.659
4,020
30,00
30,10
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

hm…u zadnje vrijeme se često uspoređuje HT i ERNT kao dvije firme s lošom budućnošču, ja se ne slažem s time…

ERNT sam prodao prošle godine (s gubitkom) jer smatram da firma ne posluje dobro i da, za sad, ne vidim ništa dobro u toj firmi, ako se nešto promijeni rado ću se vratiti u tu dionicu…

HT, po meni, dobro izvješče, stabilna firma, ne sumnjam u dobru budućnost i ako kojim slučajem i padne ispod 200kn dokupit ću još

IVICA-P-A


a kak bi funkcioniralo da recimo HT-R-A kupi na burzi dionice i podijeli dioničarima dionice kao "dividendu"… i ondak ih prodaš na burzi i opet imaš keš, kak se onda obračunava porez?

DA, SLAZEM SE …
AJDE VELIKI ZNALCI NA tk, DAJTE SUVISLI ODGOVOR…
DA LI JE TO MOGUCE…
p.s. posjedujem vecu kolicinu tih bezvrednih udjela…



a kak bi funkcioniralo da recimo HT-R-A kupi na burzi dionice i podijeli dioničarima dionice kao "dividendu"… i ondak ih prodaš na burzi i opet imaš keš, kak se onda obračunava porez?

DA, SLAZEM SE …
AJDE VELIKI ZNALCI NA tk, DAJTE SUVISLI ODGOVOR…
DA LI JE TO MOGUCE…
p.s. posjedujem vecu kolicinu tih bezvrednih udjela…
[/quote]

isto ide porez. uzima se prosječna cijena kroz određeno razdoblje i obračunava porez na tu svotu. naravno da u tom slučaju nećete dobiti 37,5% neke dionice, već se razlika isplaćuje u novcu. slična situacija prije par godina na ATPL-r-a

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Četiri društva za upravljanje obveznim mirovinskim fondovima prošlu su godinu, u kojoj su svi fondovi osim AZ fonda imali negativne prinose, završili s čak 200,43 milijuna kuna dobiti prije oporezivanja, podaci su Hanfe. Najveću dobit lani je imao Allianz ZB – 78,17 milijuna kuna, a slijedi Raiffeisen mirovinsko društvo (+68,49 milijuna kuna)Dominanti kupac HT-a, potom PBZ Croatia osiguranje (36,35 milijuna kuna) i Erste (+17,41 milijun kuna)Strašni dominantni prodavatelj HT-a

..nije mi legla dividenda od HT-A ..ni na žiro ni na investor…imal ko slični problem.koga da zovem?

nije ni meni neznam——-

skdd.hr, provjerite jel je ispravan Vaš broj računa
naravno i ht-vu službu za odnose s investitorima

to ovi iz pbz-a sebi zadržavaju.. meni su ukrali pare od dividende atlantske plovidbe onomad kad je kao trebalo otvorit žiro račun.. (njihov je račun očito žiro). kad se to promijenilo ništa se nisu javljali više.. nije mi se dalo s njima natezat za 200 kuna al da kradu, kradu..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


to ovi iz pbz-a sebi zadržavaju.. meni su ukrali pare od dividende atlantske plovidbe onomad kad je kao trebalo otvorit žiro račun.. (njihov je račun očito žiro). kad se to promijenilo ništa se nisu javljali više.. nije mi se dalo s njima natezat za 200 kuna al da kradu, kradu..

vidiš isti slučaj, al mene su zvali da otvorim žirac.

Vidim da nitko ne komentira utjecaj promjene PDV-a na HT, samo vas dividenda zanima.
Uglavnom što sam primjetio, T-mobile je ukalkulirao veći PDV postpaid korisnicima, dok su za prepaid cijene ostale nepromijenjene i po mom jednostavnom izračunu tu će se izgubiti cca 20 mil kn. Interesantno je zašto HT nije sve digao kao Vip, taktika ili strah?

Inače u krizi dolazi do downtradinga tj. pomaku korisnika prema nižim cjenovnim segmentima usluga što je i vidljivo u zadnja dva kvartala koja su zabilježila lagani pad mobilnih postpaid korisnika. Dizanje cijena će sigurno doprinjeti snažnijem trendu.

U fiksnoj telefoniji je u zadnjem kvartalu T-com je po prvi put zabilježio pad ADSL korisnika, pa se i tu može očekivati daljni odljev korsnika te visoko profitabilne usluge prema jeftinijim operaterima.

Teška godina je ispred našeg HT-a!

uhhhhh nazovite skdd 01 4607 300,,pa onda 0 pripremite oib,,,i lova stize i broj tekučeg pri ruci nek ,,,,bude uhhhhhh vec sam se oprostio od dividende al ipak——-

Novi udar na HT.
Biti ce interesantno vidjeti kako ce se odraziti na cijenu HT dinonice vijest da je utrostrucena vrijednost tuzbe Zagrebackog holdinga protiv HT_a.
http://www.poslovni.hr/vijesti/pwc-tuzba-zagreba-protiv-hta-skocila-na-390-mil-kuna-198526.aspx

DIXI

New Report

Close