HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.07.2024. u 14:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,23
15.206
503
30,10
30,50
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

vi koji ste već bili, kako idu brojevi ponuda, da li se može otprilike znati koliko je ljudi ponude uzelo?

Ne vjerujes valjda da su napravili ponuda br. 1 pa tako do 100 000 hehe, ne ide to tako, ako taj podatak izadje van, sigurno nece na ovakav nacin…[smiley13]

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Ja se nadam zaradi 100 kn po dionici to bi mi bilo dosta. ajmo svi naloge na sto kuna vise od kupovne cijene i ne rusite cijenu ko ce kupit kupit ce!

Većina ljudi upisuje svih 38.000 kn, to su mi potvrdili službenici u više poslovnica HPB-a. [smiley6]

[b]The bigger the smile, the sharper the knife. [/b]["Rules of Acquisition"]


Mislim da je do sada 50 tis ekipe predalo zahtjeve za ponudom. Opet aproksimiram na osnovu broja ponude koje sam dao prije 15ak minuta. Danasnji dan mi se cini jacim nego jucerasnji.

ne bi ja baš rekao da to stoji…
moja ponuda je bila 125870, a fizički je nemoguće da je 12k već upisalo HT…


ne bi ja baš rekao da to stoji…
moja ponuda je bila 125870, a fizički je nemoguće da je 12k već upisalo HT…

Jel taj broj ponude na forumularu vec nastampan, ili upisuju rucno?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Tako je, ja danas dobil br ponude 6447xx kaj bi onda to trebalo bit?

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Pitanje:
Jel itko zna kada ce agenti upisati nove dionicare u sda, tj otvoriti im racune? Hoce li to biti na kraju upisa 1.10 ili onaj dan kada dodes u banku?

Hvala na odgovoru.

sveps:

Mislim da je do sada 50 tis ekipe predalo zahtjeve za ponudom. Opet aproksimiram na osnovu broja ponude koje sam dao prije 15ak minuta. Danasnji dan mi se cini jacim nego jucerasnji.

ne bi ja baš rekao da to stoji…
moja ponuda je bila 125870, a fizički je nemoguće da je 12k već upisalo HT…


Zar to nije 125K? [smiley2]

[url=http://www.wincert.net]WinCert.net - Tech News & IT Support Forums[/url] HAAB IT kadar :)



lamartin:

Kaže se i akcija i hartija od vrednosti i deonica, smisao je isti i mislim da svi znamo o čemu pričamo, ali ja odgovor i dalje nisam dobio…mada nisam ni očekivao… prosto neverovatno…snaćiću se na drugoj strani hvala

Poštovani kolega,
ne bih htio da se ovaj forum pretvori u neko lingvističko okupljalište, no jeste li sigurni da Vas svi razumijemo? Moja djeca, primjerice, ne znaju što je to “hartija” kao ni većina dvadesetgodišnjaka u Hrvatskoj (a takvi već sudjeluju u trgovini vrijednosnim papirima). Napominjem da ovo pišem u dobroj namjeri i poštujem svačiji jezik, pa tako i Vaš, no zar je bilo tako teško prilagoditi se nekim hrvatskim izrazima? Ako sam ja nekoć u Bg tražio hleba (jer mi kruha nisu htjeli dati) i sladoled od lešnika, onda biste se i Vi kao uljudan gost mogli malo potruditi i barem umjesto “deonica” napisati dionica. Ja bih to na nekom vašem forumu zasigurno učinio.
Mali tečaj hrvatskoga jezika:
deonica – dionica
hartija od vrednosti – vrijednosni papir
forma ovlašćenja – obrazac punomoći
Ja ću Vam ipak pomoći. Obrazac punomoći možete pronaći na temi “Pravni kutak-punomoći etc”” na str. 40. Trebali ste samo malo prelistati popis tema.
Lijep pozdrav!


Svaka čast majstore!

[url=http://www.wincert.net]WinCert.net - Tech News & IT Support Forums[/url] HAAB IT kadar :)

ej ljudovi jel moze ukratko neki info o tome kakve veze ima izlazak T-HT-a na londonsku burzu sa nasom, odnosno jel su cijenom povezane ili kak se njima odreduje cijena. Dali ce biti nekako povezane te dionice tjekom trgovanja na obije burze, sto se cijene tice?

JAVNA PONUDA DIONICA T-HT-a
Upiše li se više od 16,377.707 dionica, Vlada će im smanjiti broj po pojedinom podnositelju ponude
Ako interes građana za kupnju T-HT dionica po povlaštenim uvjetima premaši broj dionica koje su u ponudi, a to je 16,377.707 dionica, Vlada će morati smanjiti broj dionica koji će moći pripasti pojedinom podnositelju ponude i to na način da će se razmjerno smanjivati njihov broj

U tom slučaju Vlada će u roku od sedam dana nakon zaključenja ponude 5. listopada građanima vratiti višak uplate na njihove tekuće račune. Do smanjenja broja dionica koji bi građani mogli upisati došlo bi tek kad bi više od 138.000 građana upisalo maksimalno mogući ponuđeni iznos po povlaštenim uvjetima od 38.000 kuna. Hrvatskim institucionalnim investitorima tada ne bi ostalo ništa za kupnju na IPO-u, kao ni stranim ulagateljima u Hrvatskoj, a prodajna bi cijena bila 320 kuna. Vlada je voditelju knjige upisa JP Morganu dodijelila opciju dodjele dodatnih dionica u iznosu od 2,456.656 dionica, koje JPM može iskoristiti u razdoblju stabilizacije, 30 dana nakon objave prodajne cijene. (Ivana Bergam).

New Report

Close