HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 02:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

jučer sam slušao dalićku koja je spomenula da je u njemačkoj porez na dividendu 5%. e sad, ako je ona u pravu, zašto DT ne plati porez u Hrvatskoj na tu razliku? nego će platiti samo tih 5%? ili će to tako i biti, samo novinari nisu u stanju to provjeriti pa onda pišu da DT neće platiti ni lipe u RH?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


Na ovom forumu neki kontinuirano iznose laži kako mirovinski fondovi prodaju malima. Ja pratim podatke iz SKDD i od kad se trguje dionicom oni samo skupljaju. Samo je PBZ CO prodavao malo ali je u te dane ROMF to pokupio.


Nisu laži kolega oni to stvarno prodaju do sada su prodavala 3 i to PBZ, AZ, i sad ERSTE

Vaš link

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

prodaju ili preslagivaju ???


prodaju ili preslagivaju ???

Ne znam ja kolega šta rade ali cijena svo to vrijeme pada da se preslagiva mislim da cijena ne bi padala samo moje mišljenje…….

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU


evo uspio nasilni short HT-a, pažljivo promatrajmo do 21.05.2012. gdje će se kanalizirat novac od masovne prodaje HT-a i predujma dividende od HT-a.
– u opskurne dionice /VPIK…/ ?
– u ostale dionice ?
nanovo u HT pred drugi komad dividende ?

Pa nije baš bila masovna prodaja jučer, 4,5 mil. Mislim da je to relativno mala količina. Samo je nekome očigledno fetiš prodati HT za što nižu cijenu…



Na ovom forumu neki kontinuirano iznose laži kako mirovinski fondovi prodaju malima. Ja pratim podatke iz SKDD i od kad se trguje dionicom oni samo skupljaju. Samo je PBZ CO prodavao malo ali je u te dane ROMF to pokupio.


Nisu laži kolega oni to stvarno prodaju do sada su prodavala 3 i to PBZ, AZ, i sad ERSTE

Vaš link
[/quote]

Moj komentar je da oni ne prodaju malima već samo između sebe formiraju cijenu. To što neki mali investitor kupi ne znaći da mu je fond uvalio nešto. Mi mali možemo samo na njihovim valovima više ili manje uspiješno kupovati. Fondovi zajedno su povečali svoj udio u HT-r-a i to je istina, sve drugo nije argumentima dokazivo.

HT je unikatan, ima dva MM
MM+ ROMF
MM- bl..er




Na ovom forumu neki kontinuirano iznose laži kako mirovinski fondovi prodaju malima. Ja pratim podatke iz SKDD i od kad se trguje dionicom oni samo skupljaju. Samo je PBZ CO prodavao malo ali je u te dane ROMF to pokupio.


Nisu laži kolega oni to stvarno prodaju do sada su prodavala 3 i to PBZ, AZ, i sad ERSTE

Vaš link
[/quote]

Moj komentar je da oni ne prodaju malima već samo između sebe formiraju cijenu. To što neki mali investitor kupi ne znaći da mu je fond uvalio nešto. Mi mali možemo samo na njihovim valovima više ili manje uspiješno kupovati. Fondovi zajedno su povečali svoj udio u HT-r-a i to je istina, sve drugo nije argumentima dokazivo.
[/quote]
Prava istina je kolega da jedan fond povećao a da su tri smanjila svoj udio nemožete gledati kumulativno to vam je ona priča ja jedem meso vi kupus u prosjeku to je sarma ali nije to tako .

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU



Iskreno ja baš i ne bih kupovao dionice operatera koji je bio najjeftiniji [smiley].
Problematika je u činjenici da su cijene razgovora i ostalih usluga u zadnjih godinu dana drastično pale. S ulaskom u EU i potpunom liberalizacijom tržišta HTu će biti sve teže i teže. Zato i je cijena tu gdje je. A drugi razlog zašto je cijena na ovim nivoima leži u činjenici da je HT jednostavno i 2007. godine bio "prevelika" dionica za naše tržište. A danas je to još više naglašeno.

Najveci problem je stanje Hrvatske ekonomije. Ako izuzmemo nesto turista koji dodju preko ljeta HT je gotovo u potpunosti ovisan o hrvatskom trzistu. Drugi problem je selektivno oporezivanje koje je problem ne samo za HT nego ce otjerati investicije iz zemlje. Nitko nece invenstirati u zemlju u kojoj vlada redistribuira novac iz profitabilnih u neprofitabilne firme. Nezaposleni trose malo ili nimalo na telekomunikacijske usluge a takvih ce u Hrvatskoj biti jos jako puno, jako dugo vremena.

Od pozitivnih stvari. Oni imaju jako puno prostora za rezanje troskova, postoje samo 3 mobilna providera i to je prakticno oligopol. Sve vise contenta se isporucuje wireless, ove godine Apple izbacuje iTV. Broj mobilnih aplikacija raste i to ce povecavati mobilni promet. Razvijaju i distribuiraju svoj sportski sadrzaj, a ostali u kombinaciji sa T-Mobilom mogu kupiti puno jeftinije od velikih medijskih kuca (Disney, Discovery, Comcast, CBS, Viacom). Daju ogromnu dividendu na ovoj cijeni.

Uglavnom postoji puno toga sto oni mogu prodati i bit ce jos vise kako mobilna revolucija bude rasla. Problem je sto je sve manje onih u Hrvatskoj koji mogu potrositi novac na to.
[/quote]
U pravu si prijatelju, no ja kao zaposlen u dobroj tvrtki, relativno lošije živim od mnogih nezaposlenih, btw voze bolja auta, na moru su stalno, i cerekaju mi se s plota, a ja bleso ne znam kak… e, da, i posjeduju lude mob…

proklet bio na božić 2010.



Prije 2 mjeseca sam pisao da ce 2013 ht biti na razini 10-ak eura, kako je i detsche telekom u njemackoj. Ovo je samo pocetak poniranja ht prema cijeni od 70-80 kn. Pa ne mislite valjda da kad udjemo u eu 2013 ht ovdje vrijedit 30-ak eura a u njemackoj 10…..
Stoga pametnom dosta!!!!!

to bi onda značilo ako će biti takva cijena da će biti i takva dobit dobit DT = dobit HT
ili mozda ne
ili češ ti imati istu plaću kao i radnik u njemačkoj 2013 ili ipak nečeš
mislim da je ovo drugo u igri
[/quote]
e jesi inžinjer, ali rječi ti se pozlatile, kad HT-R-A BUDE 10E ja skačem do plafona od sreće, naime želim samo što više tih papirića od dionica (kao i mnogi ovdje) :))))

proklet bio na božić 2010.

http://www.business.hr/kompanije/oppenheim-najveci-je-problem-gospodarstva-sto-su-nam-banke-u-stranom-vlasnistvu
IZVADAK IZ INTERVJUA
Jesu li budući umirovljenici pogriješili ulažući u Ingru?
— Teško je to reći. Ingrina dionica nije specifična po tome. Ista se stvar dogodila sa 90 posto drugih dionica. Zabilježile su rast, u jednom trenutku nerealan jer se balon napuhavao, da bi se potom toliko ispuhao i spustio na nerealno niske razine. Svojedobno sam pisao i prijave Hanfi zbog špekulacija pojedinih fondova s Ingrinom dionicom. Naša je dionica jedan dan pala 17 posto, a sljedeći dan porasla 18 posto. Očito je riječ o špekulaciji. Nema tu insajderskih informacija i slično, dovoljno je samo da se tri fonda dogovore i rade metež na tržištu.

O kojim je fondovima riječ?
— Ne bih o imenima, neka ih imenuje Hanfa.

KOMENTAR
– toliko o plemenitom plamenu konkurencije između MF
– toliko o nesretnoj kupnji ht-a od strane ROMFA
– toliko o sretnoj prodaji ht-a od strane Erste mirov. fonda
– toliko o pozivu za učlanjenje u jedan a ne ostala tri MF
– toliko o racionalnoj rasprodaji ht-a po objavi fascinantne dividende /povijesni presedan, moguć samo na ZSE/…

Za one koji kažu kako HT više nema mogučnosti za širenje i veču zaradu.
@LTE testnu mrežu i inovativne usluge koje nam ova tehnologija donosi u Hrvatskoj je prvi demonstrirao Hrvatski Telekom, a komercijalna primjena očekuje se početkom 2012. godine. Točnije, Hrvatska je uz pomoć Hrvatskog Telekoma među prvim zemljama u svijetu koje implementiraju najnapredniju LTE tehnologiju, a stručnjaci HT-a te partnera intenzivno rade na testiranjima u Zagrebu te na riječkom i splitskom području kako bi sve bilo spremno da korisnici mogu uživati u svim prednostima ove vrhunske mreže i inovativnih usluga.
Ključne prednosti koje LTE donosi korisnicima HT-a:
1. do 10 puta veće brzine prijenosa podataka
2. dostupnost velikih brzina i u ruralnim područjima
3. brojne nove multimedijske sadržaje
4. veliku interaktivnost
5. performanse fiksne mreže

New Report

Close