HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 07:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Evo konačno uhvatio vremena da detaljno pročitam izvješće.
Prvo zanimljivost:
Dionica Dalekovoda koji je izbacio najstravičnije rezultate na zse je prema zadnjoj cijeni potonula manje nego HT nakon solidnih rezultata -0,85% DLKV, -1,4% HT. Nekima je to čudno ali tako burza funkcionira, fond menađeri su držali HT ovako visoko nadajući se dobrom izvješću da mogu na pozitivnu vijest iskipati veće količine malim dioničarima, ukupno 20 mil kn u dva dana poslije rezultata.
Na burzi se kupuje budućnost a izgleda za HT još uvijek nema oporavka:

U poslovnom okruženju koje je obilježeno produljenom gospodarskom recesijom, postroženim regulatornim okvirom i njegovim usklađivanjem s telekomunikacijskom regulativom EU-a kao i sve intenzivnijim tržišnim natjecanjem, očekuje se nastavak prošlogodišnjeg trenda pada prihoda Grupe. No, dodatni utjecaj imat će i nedavno povećanje stope PDV-a te ponovno uvođenje naknade od 6% na usluge u pokretnim mrežama.

Grupa će nastaviti s mjerama programa transformacije tijekom cijele godine. Međutim, kao rezultat kontinuiranih teških gospodarskih i tržišnih okolnosti u Hrvatskoj, koji dovode do slabijih očekivanja upogledu prihoda, u kombinaciji s izostankom jednokratnih stavki iskazanih prethodne godine, Grupa očekuje da će EBITDA za 2012. godinu biti nešto manja od one u 2011.[/b]


#isprika ako je OT o najvjerojatnije cu ovdje dobiti odgovor

Mogu li prebaciti dionice na maloljetnu osobu, može li maloljetna osoba primiti dividendu na svoj žiro račun i može li koristiti te novce (znam da je s oročenom štednjom dosta problema oko toga)

mnogo hvala na odgovorima


Može primati i dizati dividendu ali ih ne možeš prodati bez centra za socijalnu skrb.Znači da
dividendom možeš raspolagat kako hoćeš ali ih je teško prodati.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

ja ipak gledam na ht drukcije, to je lova koja je ulozena u posao, za 10-12 god. ce se isplatiti i ostatak zivota donositi prihod, recite mi tko ce ih pomest, susjed zivko koji ce kupiti repetitor i iz dnevne spajati pozive, dajte budimo ozbiljni. evo ovih dana potpisujemo ugovor na dvije godine sa nekim telekom operatorom, vidio sam sve ponude, vip ima dobar popust na mobitele ali je premali s obzirom da ga dobijes jeftinije ako postanes pretplatnik, ali su zato 30% skuplji od ht-a, ht je najjeftiniji, pokrivenost odlicna ali nude gluposti od mobitela, odnosno slabe popuste, eto mi smo se odlucili za ht, u pitanju je veca firma

ne mari za male stvari i ostat ce male

Iskreno ja baš i ne bih kupovao dionice operatera koji je bio najjeftiniji [smiley].
Problematika je u činjenici da su cijene razgovora i ostalih usluga u zadnjih godinu dana drastično pale. S ulaskom u EU i potpunom liberalizacijom tržišta HTu će biti sve teže i teže. Zato i je cijena tu gdje je. A drugi razlog zašto je cijena na ovim nivoima leži u činjenici da je HT jednostavno i 2007. godine bio "prevelika" dionica za naše tržište. A danas je to još više naglašeno.


Grupa očekuje da će EBITDA za 2012. godinu biti nešto manja od one u 2011.[/i]

Super,znači u 2012 opet barem 20-21 kn,dividende. [wink]

Evo i tu smo najjači.Več je izvršeno testiranje tehnologije u HT-u i naručena oprema.

@Od 2013. superbrzi mobilni internet u EU
Mobilni internet u EU postići će vrtoglave brzine nakon što su zastupnici Europskog parlamenta odobrili prijedlog o otvaranju frekvencijskog pojasa od 800 Mhz, koji danas koristi analogna televizija, za bežični brzi internet od 1. siječnja 2013.

Dogovor će Europskoj uniji omogućiti da preuzme globalno vodstvo na području mobilnih telekomunikacija, istaknuo je izvjestitelj za to pitanje Gunnar Hoekmark.
[b]Potražnja za tako brzim bežičnim internetom brzo raste zbog sve veće uporabe pametnih telefona.[/b]



Grupa očekuje da će EBITDA za 2012. godinu biti nešto manja od one u 2011.[/i]

Super,znači u 2012 opet barem 20-21 kn,dividende. [wink]
[/quote]

Ma nije meni žao vas g. Poštar vi ste ulazili po 170 kn, pa iako dividenda padne na 10 kn vi imate penziju,a vjerovatno na Pagu ljeti iznajmljujete i apartmane čehinjama ali žao mi je g. Agnostika koji je prošle godine skidao veće količine po 310 kn cijena je pala za 84 kn a on je dobilo samo 34 kn dividende. Mislim čak da je u većem minusu nego ja na opte.


Iskreno ja baš i ne bih kupovao dionice operatera koji je bio najjeftiniji [smiley].
Problematika je u činjenici da su cijene razgovora i ostalih usluga u zadnjih godinu dana drastično pale. S ulaskom u EU i potpunom liberalizacijom tržišta HTu će biti sve teže i teže. Zato i je cijena tu gdje je. A drugi razlog zašto je cijena na ovim nivoima leži u činjenici da je HT jednostavno i 2007. godine bio "prevelika" dionica za naše tržište. A danas je to još više naglašeno.

Najveci problem je stanje Hrvatske ekonomije. Ako izuzmemo nesto turista koji dodju preko ljeta HT je gotovo u potpunosti ovisan o hrvatskom trzistu. Drugi problem je selektivno oporezivanje koje je problem ne samo za HT nego ce otjerati investicije iz zemlje. Nitko nece invenstirati u zemlju u kojoj vlada redistribuira novac iz profitabilnih u neprofitabilne firme. Nezaposleni trose malo ili nimalo na telekomunikacijske usluge a takvih ce u Hrvatskoj biti jos jako puno, jako dugo vremena.

Od pozitivnih stvari. Oni imaju jako puno prostora za rezanje troskova, postoje samo 3 mobilna providera i to je prakticno oligopol. Sve vise contenta se isporucuje wireless, ove godine Apple izbacuje iTV. Broj mobilnih aplikacija raste i to ce povecavati mobilni promet. Razvijaju i distribuiraju svoj sportski sadrzaj, a ostali u kombinaciji sa T-Mobilom mogu kupiti puno jeftinije od velikih medijskih kuca (Disney, Discovery, Comcast, CBS, Viacom). Daju ogromnu dividendu na ovoj cijeni.

Uglavnom postoji puno toga sto oni mogu prodati i bit ce jos vise kako mobilna revolucija bude rasla. Problem je sto je sve manje onih u Hrvatskoj koji mogu potrositi novac na to.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Prije 2 mjeseca sam pisao da ce 2013 ht biti na razini 10-ak eura, kako je i detsche telekom u njemackoj. Ovo je samo pocetak poniranja ht prema cijeni od 70-80 kn. Pa ne mislite valjda da kad udjemo u eu 2013 ht ovdje vrijedit 30-ak eura a u njemackoj 10…..
Stoga pametnom dosta!!!!!

to bi onda značilo ako će biti takva cijena da će biti i takva dobit dobit DT = dobit HT
ili mozda ne
ili češ ti imati istu plaću kao i radnik u njemačkoj 2013 ili ipak nečeš
mislim da je ovo drugo u igri

Na ovom forumu neki kontinuirano iznose laži kako mirovinski fondovi prodaju malima. Ja pratim podatke iz SKDD i od kad se trguje dionicom oni samo skupljaju. Samo je PBZ CO prodavao malo ali je u te dane ROMF to pokupio.


Na ovom forumu neki kontinuirano iznose laži kako mirovinski fondovi prodaju malima. Ja pratim podatke iz SKDD i od kad se trguje dionicom oni samo skupljaju. Samo je PBZ CO prodavao malo ali je u te dane ROMF to pokupio.

Na mojedionice ti sve lijepo piše. U zadnja tri tjedna Erste MIF je prodao cca 30.000 komada, a istu toliko količinu kupio je RBA MIF. Toliko o tome da MIFovi ne prodaju.
Vjerujem da je upravo Erste MIF prodavao ovih dana jer mu se ovo činila kao zgodna prilika za izlaz iz ove pozicije. Vidjeti ćemo već danas navečer [wink]

evo uspio nasilni short HT-a, pažljivo promatrajmo do 21.05.2012. gdje će se kanalizirat novac od masovne prodaje HT-a i predujma dividende od HT-a.
– u opskurne dionice /VPIK…/ ?
– u ostale dionice ?
nanovo u HT pred drugi komad dividende ?

New Report

Close