HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.10.2024. u 01:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,24
111.817
3,364
33,20
33,30
0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

**** obrisano ****
Zašto cijena toliko pada nakon dividende? A prije nije ništa narasla.
Da li u banci glavnica koju štediš pada za iznos isplaćene kamate?

Za 10 godina, ovim tempom, HT će vrijediti 10 kn. Da li će toliko pasti i njegova realna vrijednost.

Prije 2 mjeseca sam pisao da ce 2013 ht biti na razini 10-ak eura, kako je i detsche telekom u njemackoj. Ovo je samo pocetak poniranja ht prema cijeni od 70-80 kn. Pa ne mislite valjda da kad udjemo u eu 2013 ht ovdje vrijedit 30-ak eura a u njemackoj 10…..
Stoga pametnom dosta!!!!!

OK, slazem se s tobom oko toga da je valuacija HTa prevelika NO

Pa valjda bemu misa ima veze koliki broj dionica ima izdana koja tvrtka? Znas li ti sto je dionica uopce? Pa ovom logikom mogli bi reci "pa nemoze ADPL a 60milja kuna dobiti, biti 110kn , a HT s miljardom i nešto samo 228!!

Kakve veze ima to sto je DT na 10EUR s time da bi HT trebao ili nebi trebao biti 10EUR (btw HT da je po 10EUR to bi bila bagatela samo takva, ja bi prvi ju kupio )

P.S
Mi neki smo vam pisali o ovakvom padu nakon miniDdaya no dobili smo hrpu jedinica u zahvalu..Usporedite pad HTa s padom jedne druge dionice koja ce isto isplatiti predujam dividende ovih dana npr. 😀

...

Pad od 11 kn koliko je i 1 dio dividende, nakon togo lagani stagniranje na 225 kn, pa ponovni pad prije isplate 2 djela dividende na 215 kn i kasnije lagano klizanje prema 200kn. Priblizavanjem hr eu, tako ce i cijena ici prema dolje!!!!!
Zar mislite da fondovi izlaze iz ht poradi dividende ili poradi toga sto ce im imovima biti bitno smanjena nakon ulasku u eu?

Pa kada stigne na 10 eura, kolega imat cete prilike kupiti je kako i kazete, samo je pitanje da li ce i ostali htjet kupovat po 10?
Nije ni ht vise krava muzara pa da stalno daje i daje.
Ta vremena su proslost!


Prije 2 mjeseca sam pisao da ce 2013 ht biti na razini 10-ak eura, kako je i detsche telekom u njemackoj. Ovo je samo pocetak poniranja ht prema cijeni od 70-80 kn. Pa ne mislite valjda da kad udjemo u eu 2013 ht ovdje vrijedit 30-ak eura a u njemackoj 10…..
Stoga pametnom dosta!!!!!

A u čemu je problem kolega ? Pa ja sam sretan ako će se HT moći kupiti za 70 kn a davati dividendu npr. 10 kn po dionici. Čak i tako je više nego tri puta povoljnije nego sada. Dakle vjerojatno ste odavno prodali sav HT i čekate ulazak u Hrvatske EU da se nakrcate, zar ne ?

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

HaoRen, 16.02.2012. u 10:27
A u čemu je problem kolega ? Pa ja sam sretan ako će se HT moći kupiti za 70 kn a davati dividendu npr. 10 kn po dionici. Čak i tako je više nego tri puta povoljnije nego sada. Dakle vjerojatno ste odavno prodali sav HT i čekate ulazak u Hrvatske EU da se nakrcate, zar ne ?

Upravo sam ovo isto htio napisati, ma prica nebuloze….Btw hoce li to HT na 225 ovih dana? zanimljivo ce birti promatrati gdje ce se posatviti ROMF, gdje se on postavi tu ce dionica….

Nemam dionice HTa,nije nagovor na kupnju/prodaju

...


Pa kada stigne na 10 eura, kolega imat cete prilike kupiti je kako i kazete, samo je pitanje da li ce i ostali htjet kupovat po 10?
Nije ni ht vise krava muzara pa da stalno daje i daje.
Ta vremena su proslost!

čovječe o čemu ti pričaš…
pa dobit i dividenda skoro ista kao i prošle godine.
a ti bi na 10 eura [lol] [lol] [lol]

Uff(koje teorije)!!!

Ako padne na 10 eura i dividenda 22 kn imam prinos od 30 posto godišnje. Buffet get out of my way!!

Da je tako I am all in.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


**** obrisano ****
Zašto cijena toliko pada nakon dividende? A prije nije ništa narasla.
Da li u banci glavnica koju štediš pada za iznos isplaćene kamate?

Za 10 godina, ovim tempom, HT će vrijediti 10 kn. Da li će toliko pasti i njegova realna vrijednost.

Ne, ali glavnica u banci ne raste kao ovdje pa usporedba nema veze s ničim, ali ova usporedba je realna ;

Deutsche Telekom AG ( DT) je vlasnik Hrvtaskog telekoma ( HT ) i rede idenztičan posao, ali

Neto dobit po redniku u Deutsche Telekom je 52.000 Kuna/zaposlenik

Neto dobit u Hrvatsko Telekomu je 290.000 Kuna/zaposlenik ili 5.5 puta više

Znači svaki domaći djelatnik radi 5.5 puta više od njemačkog djelatnika isti posao.

Što mislite dokle će ova bajka trajati, hoće li naši ljudi manje raditi ili HT imati manje marže ????

Ma da past ce na 10 e i dobit ces prinos od 30%. Pa nije ovo zlocinacka organizacija da daje toliki iznos kolega [proud]
Bit ces sretan ako uopce dobijes dividendu, pa se ti samo nakrcaj ht-om koliko god zelis…

A sto se tice cijene od 225, onda vec danas pada ispod toga. Ne vidim tko bi mogao branit tu cijenu???

New Report

Close