HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.07.2024. u 09:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,10
15.772
524
30,10
30,50
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@vladimir9

Mislio sam da DT može birati gdje će platiti porez i pretpostavio sam da bi ga platio ovdje pošto je ovdje niža stopa. Odatle moje čuđenje na taj inače, kako ste dobro primjetili, totalno nesuvisli članak. Hvala

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


Gospodo jel vas mogu zamoliti da mi objasnite nešto oko ovoga poreza na dividendu, tj imam jedno banalno pitanje…
Ako imam 1000 dionica HT da li ću morat platiti porez ?

Hoćeš, ali sljedeću godinu podnesi poreznu prijavu pa ti vrate cca 1350 Kn pretplate.

Nego društvo kakve su šanse za 50 milja prometa danas i cijenu od 240 kn sutra ?

[wink]

ma čekajte. porez na dividendu se uvodi najranije 1.3. ove godine i od tada počinje porezna obveza po tome. sukladno tome isplata dividende ovaj mjesec od strane ht ili bilo koje druge tvrtke a koja će biti isplaćena do 1.3. nikako nemože biti predmet oporezivanja. to vrijedi i za male dioničare i za vlasnike većeg broja dionica, jer porez na dividendu još ne postoji

@marin1

Upravo tako u pravu si, no neki neupućeni novinari su napisali nekakve bezvezne članke pa su bezveze zbunili ljude !

...

Pitanjce za znalce.

Da li porez ide kumulativno na godisnjoj razini ili za pojedinacne isplate do 12kKn?

Nije bolest sve što boli



Gospodo jel vas mogu zamoliti da mi objasnite nešto oko ovoga poreza na dividendu, tj imam jedno banalno pitanje…
Ako imam 1000 dionica HT da li ću morat platiti porez ?

Hoćeš, ali sljedeću godinu podnesi poreznu prijavu pa ti vrate cca 1350 Kn pretplate.

Nego društvo kakve su šanse za 50 milja prometa danas i cijenu od 240 kn sutra ?

[wink]
[/quote]
Neće platit porez. 1000 × 11,07 dobiva 27.02. kada se porez ne računa, a drugi dio 1000 × 11,07 = 11.070kn, ne prelazi 12.000kn. [proud]


Pitanjce za znalce.

Da li porez ide kumulativno na godisnjoj razini ili za pojedinacne isplate do 12kKn?


da, dobro pitanje???
i mene to zanima….

Interesantno…, ako padne s ovih razina za iznos predujma dividende to znači će cijena biti oko 230kn, a time se probija dugogdišnja linja potpore koja je nedje oko 232-233kn.

znači, tko danas proda HT svejedno dobiva dividendu, a tko danas kupi više nema pravo na dividendu (predujam)??
ako je tako bit će danas jači pad HT-a [undecid]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste


znači, tko danas proda HT svejedno dobiva dividendu, a tko danas kupi više nema pravo na dividendu (predujam)??
ako je tako bit će danas jači pad HT-a [undecid]

Kolega šta je vama!!!!!!!!!!!!!!!!

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU



Pitanjce za znalce.

Da li porez ide kumulativno na godisnjoj razini ili za pojedinacne isplate do 12kKn?


da, dobro pitanje???
i mene to zanima….
[/quote]

gleda se kumulativno, do 12.000 kuna ukupno svih dividendi je neoporezivo…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

ovo nisam dugo vidija na ht-u…………. [shocked]

New Report

Close