HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.07.2024. u 18:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,01
120.659
4,020
30,00
30,10
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Što ovo znači (na Hrportfolio-u prenose vijest sa busines.hr)

Twixer, 15.02.2012. u 15:51
Da Vlada iz zakona nije isključila kompanije iz Europske unije, u državni bi proračun najviše morao uplatiti većinski vlasnik HT-a Deutsche Telekom koji će dobiti 924,64 milijuna kuna dividende, na koju bi porez iznosio 110,96 milijuna kuna.

Koliko ja razumijem – udarili su samo po mirovincima i malim dioničarima. Ovo postaje apsurdno.

Vaš link
[/quote]

Ja sam razumio da se oporezuju samo dividende isplacene iza 01.03.2012. Je li to tocno ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ako dionica na objavu dividende od 22 kune ne poraste ni lipu … Sto to govorio o buducem kretanju cijene dionice?

Kako li sam se ovdje prekombinovo … Racuno da ce barem nesto porast.
Pih.


Ako dionica na objavu dividende od 22 kune ne poraste ni lipu … Sto to govorio o buducem kretanju cijene dionice?

Kako li sam se ovdje prekombinovo … Racuno da ce barem nesto porast.
Pih.

Računati na kretanja burze? Samo kretanje posla(dionice) je maksimalno teško a burze nemoguće. Mislim da je najbolje uvijek imati casha(sastrane) i iskorištavati distorzije cijena.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Poraslo bi da se zbog poreza na dividende neki fondovi nisu odlučili izaći iz HT-a, što se ranijih godina nije dešavalo. Ali ne mora se paničariti zbog toga. Ja sam ušao prije četiri godine na 320 pa prije dvije na 250, da bi dionica pala na 185kn.,pa se onda opet vratila da 310kn. Dok je tvrtka profitabilna nema straha. Pozdrav svim HT-ovcima.


Poštovani,
kao prvo pozdrav svim forumašima, dobronamjernim i onima drugima (barem je zanimljivije). Dugo već čitajući vaše komentare, morao sam staviti svoj komentar o čudu zvanom ZSE. Nikako mi nije jasno kada firma objavi dividendu od skoro 10 % vrijednosti iste na burzi, ne dogodi se ništa. Čak dionica klizne blago, blago dolje.
Kad neka firma na NYSE objavi 5 % dividendu, to je kraj svijeta i reakcija je odmah vidljiva na trgovanju.
Svašta uglavnom, već mi se ne da ni analizirati ništa, nego kupovati i prodavati kako grah padne taj dan, to je valjda jedino što ima smisla.
Mislite li da je to rezultat makroekonomije u kojoj se nalazimo, stanju ulagačkog duha ili je to čisto ZSE?

Kad fondovi odluče onda će dionica porasti..
inače slažem se sa vama da je to nakaradno…al to je zse.

molim vas jedan info??
koji je zadnji dan za kupiti dionicu da bi dobio predujam dividende.
hvala unaprijed…

@bond77

Prošla baba sa kolačima [bye]

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU


molim vas jedan info??
koji je zadnji dan za kupiti dionicu da bi dobio predujam dividende.
hvala unaprijed…

http://www.zse.hr/userdocsimages/PredujamDividende/HT_PredujamDividende_2012_HR.pdf

"Nadzorni je odbor dao suglasnost Upravi za isplatu prijevremene dividende dioničarima u iznosu od
11,07 kuna po dionici, odnosno 906.506.082,45 kuna ukupno. Predujam dividende isplatit će se
dioničarima upisanim u Središnje klirinško depozitarno društvo (SKDD) na dan 20. veljače 2012. Datum isplate predujma dividende je 27. veljače 2012."


Što ovo znači (na Hrportfolio-u prenose vijest sa busines.hr)

vladimir9, 15.02.2012. u 20:19
Da Vlada iz zakona nije isključila kompanije iz Europske unije, u državni bi proračun najviše morao uplatiti većinski vlasnik HT-a Deutsche Telekom koji će dobiti 924,64 milijuna kuna dividende, na koju bi porez iznosio 110,96 milijuna kuna.

Koliko ja razumijem – udarili su samo po mirovincima i malim dioničarima. Ovo postaje apsurdno.

Vaš link
[/quote]

Ovakvu izjavu kakva je u tom članku može napisati samo netko tko nema veze sa ničime
( a to je odlika gotovo svih novinara koji pišu o tržištu kapitala u HR).
Republika Hrvatska potpisala je medjunarodne ugovore o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja sa
gotovo svim zemljama u Europi i , mislim svima unutar EU. To znači da DT taj porez (witholding tax) plaća jednom i u Njemačkoj i plaća ga svih ovih godina.
Kada bi hipotetski takva porezna stopa bila viša u HR nego u Njemačkoj ( a što je gotovo nevjerojatno jer tada nitko ovdje ne bi ulagao) DT bi uplaćivao samo razliku te dvije stope u hrv. državni proračun.

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]



molim vas jedan info??
koji je zadnji dan za kupiti dionicu da bi dobio predujam dividende.
hvala unaprijed…

http://www.zse.hr/userdocsimages/PredujamDividende/HT_PredujamDividende_2012_HR.pdf

"Nadzorni je odbor dao suglasnost Upravi za isplatu prijevremene dividende dioničarima u iznosu od
11,07 kuna po dionici, odnosno 906.506.082,45 kuna ukupno. Predujam dividende isplatit će se
dioničarima upisanim u Središnje klirinško depozitarno društvo (SKDD) na dan 20. veljače 2012. Datum isplate predujma dividende je 27. veljače 2012."
[/quote]

Znači danas je bio zadnji dan za dividendu (predujam).

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]




molim vas jedan info??
koji je zadnji dan za kupiti dionicu da bi dobio predujam dividende.
hvala unaprijed…

http://www.zse.hr/userdocsimages/PredujamDividende/HT_PredujamDividende_2012_HR.pdf

"Nadzorni je odbor dao suglasnost Upravi za isplatu prijevremene dividende dioničarima u iznosu od
11,07 kuna po dionici, odnosno 906.506.082,45 kuna ukupno. Predujam dividende isplatit će se
dioničarima upisanim u Središnje klirinško depozitarno društvo (SKDD) na dan 20. veljače 2012. Datum isplate predujma dividende je 27. veljače 2012."
[/quote]

Znači danas je bio zadnji dan za dividendu (predujam).
[/quote]
hvala kolega


Ja sam se postavio na 230 i to očekujem oko 15:50………..

Moje neces dobiti, ali ne moras se brinuti sutra ce ujutro biti stampedo. S obzirom da nisi lovio dividendu, mogao bi se postaviti i koju kunu nize … Nemoj zaboraviti – uvijek može nize jer ovi što se jucer i danas prodavali se nece zaustaviti samo na 230kn [cool]

New Report

Close