HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.07.2024. u 21:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,00
371.727
12,392
29,90
30,20
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

kolika su predviđanja, koliko će sutra pasti cijena?


Molim objašnjenje,
dali će dividenda sjesti na tekući račun ili moramo otvarati žiro račun (Zakon od 2010g a i prošla je isplaćena na tekući)
Navodno ako isplaćuju preko SKDD može i na tekući.
Hvala na odgovoru

Sjest će kao i prošle godina na tekući. Ne treba imat žiro račun.


…Tko mu je kriv sto nema barem 10% rasta dobiti, 30% rasta prihoda, 17% vise fixnih korisnika i dividendu od barem 50 kn?

Kolega, to bi bili dobri rezultati da je BDP u padu 32 %. Ovako, dok BDP stagnira, bez 75 kn redovne i 130 kn izvanredne dividende te 400 % rasta prihoda stvarno nema nikakvog smisla obraćati pažnju na HT.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.



Poštovani,
kao prvo pozdrav svim forumašima, dobronamjernim i onima drugima (barem je zanimljivije). Dugo već čitajući vaše komentare, morao sam staviti svoj komentar o čudu zvanom ZSE. Nikako mi nije jasno kada firma objavi dividendu od skoro 10 % vrijednosti iste na burzi, ne dogodi se ništa. Čak dionica klizne blago, blago dolje.
Kad neka firma na NYSE objavi 5 % dividendu, to je kraj svijeta i reakcija je odmah vidljiva na trgovanju.
Svašta uglavnom, već mi se ne da ni analizirati ništa, nego kupovati i prodavati kako grah padne taj dan, to je valjda jedino što ima smisla.
Mislite li da je to rezultat makroekonomije u kojoj se nalazimo, stanju ulagačkog duha ili je to čisto ZSE?

Mislim da je to tako zato sto znacajniji kupci i prodavaci ove dionice imaju informacije koje mi obicni nemamo i imaju ih bitno ranije. Pad i rast ove dionice se kontrolira od strane takvih. Jedan fond prodaje na veliko, drugi kupuje na veliko. Zasto? Pojma nemam. Oni znaju i isplanirali su kako to okrenuti u svoju (vjerojatno osobnu) korist na temelju povlastenih informacija. Nema tu smisla traziti neku logiku. Ako nisi blizu zdjele onda ti je mozda pametnije bacati grah. Ionako bez povlastenih informacija nista drugo niti ne mozes. Barem je tako u ovom slucaju. Sretno.
[/quote]

U pravu ste kolega. Sretno! Valjda se moramo maniti logike i gledanja izvješća. Bez cinizma i sarkazma, mislim da je sreća jedino što nam ostaje.

U HT-u vlada dogovor DT-a i naše države, musti svu lovu van. Odgovara jednima i drugima.
Vjerojatno i više državi jer pored izvlačenja dividende država dobija 444milijuna kn poreza na dobit.
Ne vidim koji bi uopće interes države bio da HT investira u neke nesigurne poslove kad ovako država svake godine uprihoduje sigurnih pola milijarde kroz porez na dobit.

A zamislite da HT radi kao i većina drugih firmi, cash investira, prikazuje minimalnu dobit, uštedi 300-400 milijuna da ne plati porez. Ej, imate li predodžbu koliko je 400 milijuna casha, većina nema tolike prihode.

Ja sam se postavio na 230 i to očekujem oko 15:50………..

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

samo nek pada. ionako cijela dividenda ide unutra. bar će bit više dionica

naravno. i nije mi žao 🙂


Ja sam se postavio na 230 i to očekujem oko 15:50………..

pametno zašto čekati dividendu i još platiti porez ali mislim da ti se pametnije postaviti na
220 a bojim se da bi mogla čak do 204 toniti

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Gospodo jel vas mogu zamoliti da mi objasnite nešto oko ovoga poreza na dividendu, tj imam jedno banalno pitanje…
Ako imam 1000 dionica HT da li ću morat platiti porez ?


Gospodo jel vas mogu zamoliti da mi objasnite nešto oko ovoga poreza na dividendu, tj imam jedno banalno pitanje…
Ako imam 1000 dionica HT da li ću morat platiti porez ?

Ove godine NE. Ako ti je to jedina dividenda koju ces primiti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Što ovo znači (na Hrportfolio-u prenose vijest sa busines.hr)

ozapa, 15.02.2012. u 15:43
Da Vlada iz zakona nije isključila kompanije iz Europske unije, u državni bi proračun najviše morao uplatiti većinski vlasnik HT-a Deutsche Telekom koji će dobiti 924,64 milijuna kuna dividende, na koju bi porez iznosio 110,96 milijuna kuna.

Koliko ja razumijem – udarili su samo po mirovincima i malim dioničarima. Ovo postaje apsurdno.

Vaš link

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

New Report

Close