HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 12:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Može li mi netko reći koliko košta javni bilježnik (prebacivanje cca. 100 dionica sa jedne na drugu osobu)?
Hvala!

Košta te 100 kuna sa time da sam na internetu skineš primjerak ugovora i sa tim u javnog
bilježnika samo ovjeriš.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh




U Hrvatskoj će se rast GDP-a po glavi za telekomunikacije offestati padom broja populacije tj padom broja mladih. O konstrukciji zaposlenosti/nezaposlenosti mladih da ne govorim. HT je velik za ZSE ali minimalan za svijet. Gledajte to ovako. Dali želite danas kupovati novi Walmart ili već veliki Exxon? Exxon mid term stoji dobro ali long vrlo loše jer barata samo sa terminalnim dobrom – sirovinama i samo je pitanje vremena kada će postati preskup za malu potrošnju. Gledajte, da HT vidi rast prihoda u budućnosti nebi sigurno otpuštao radnike i davao otpremnine. Tržištu? ajoj. Imate puno izvoznih firmi koje dijele rizike u diverzificiranom protfelju od Europe do Rusije i Dalekog Istoka. Ne ovise o jednoj ekonomiji. A još k tome o Hrvatskoj(zemlja koju iskreno volim sa svim problemima).
Firma mora u prihodima rasti barem za stopu inflacije(neka bude 3 posto) jer ta dividenda nije manja samo za nominalni iznos nego i za inflaciju. Uračunajte na to i neku bezzrizičnu kamatnu stopu( 4 posto na štednju) i dobijete da bi zadovoljavajuća firma trebala rasti kroz earningse 7 posto godišnje.
U HT-u ne vidim tu firmu. Kažem ako Vam je bitnija kontrola pada. Samo dajte. Jer mislim da dvije godine(možda jedna i pol) treba da bi Hrvatska opet bila back on track dok će izvozne firme za jaće ekonomije u regiji biti puno puno dalje.

Slažem se s vama u svim stvarima no vrijede za normalna vremena – teško je u ovim uvjetima poslovanja ostvariti sve to. Što se tiče radnika, ja sam uvjeren da ih i sa ovim otpuštanjima ima još barem 2000 viška i 3000 manjka. A i tih 3000 manjka će valjda doći na red kad se normaliziraju okolnosti a ovih 2000 odu. Možda zvuči blesavo to što sam napisao ali radim u društvu kojem je vlasnik država i znam kako stoje stvari. A HT je sljednik takve organizacije i kadrova.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

zanima me, pošto sam naišao na 2 različite informacije, koji je na kraju zadnji dan za kupnju da se dobije predujam, danas ili se i sutra može kupiti?
hvala!


Svake godine u doba objave dividende počinu pisanja o ovom ili onom. Kako će nešto past, rast, roknut ili što već. Nisam neki lumen i ne želim se iz tog razloga upustiti u neku pametnu, ili onu drugu debatu, jer ja imam svoju računicu koja za sada nije zakazala. Jednostavno kada svake godine izbrojim kunice i lipice od dividende hrpa je sve veća. Prošle godine sam pisao da je hrpa postala Mazda 6, ali ove godine će ta hrpa postat Mazda CX7 sa full opremom i pores poreza na dividendu. Definitivno me ne zanima kuda ide HT, jer to prepuštam Mudriniću i društvu, ali dok je tako, meni je šaka puna brade. Više i ne računam koliko sam u plusu od kako je HT na ZSE. Da li sam ziheraš, vjerojatno jesam, i ne pada mi na pamet upuštati se u rizik ruskog ruleta ili Shekespearea i njegove lubanje. Meni je i ovo dovoljno. [cool]

nisi to mogao bolje i ljepše reći. na zse, ht-r-a je bez premca najbolja investicija, i to prema više pokazatelja;
1. najmanji pad nekog vp na zse od 2008 (uspoređivali sa crobex-om, ili bilo kojom drugom LIKVIDNOM dionicom)
2. najlikvidniji vp na zse
3. kontinuiran i izdašan prinos od dividende od listanja na burzi

ht je zapravo jedina dionica na zse koja zadovoljava prosječnog dugoročnog investitora. a to da dugoročnih investitora na zse baš i nema, nije nikakva tajna.
nemam već dugo ht niti išta sa zse. kada bi morao odabrati domaću dionicu, ht bi bio na broju 1.
broja 2 nemam. možda, samo možda bi u toj priči na broj 2 mogla sjesti i ina-r-a, ali mislim da ste shvatili moj point.

još samo jedna stvar; @Tomcat, nisi ti ziheraš, već pravi investitor..
drugarski pozdrav

I POŠTENOG čovjeka možete potkupiti, samo morate POŠTENO i platiti...

Hvala!

spectras ”razumijem ovu vašu 2000 viška a 3000 manjka,jer i ja radim u firmi koja ima slično naslijeđe,premda je kupljena od jake strane firme (sjeverni susjed HR.)nemože se riješiti nepotrebnih radnika ,osim dosta velikom otpremninom.


Možda ta dionica stvarno ne valja,ali za mene je zakon,ako isplate još jednu približno ovakvu dividendu ja sam na "nuli",a još mi ostaju dionice.Mogu ih prodati i po 100 kn.Što češ bolje?

Na koju to foru???? molim objašnjenje

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


Da li sam ziheraš, vjerojatno jesam, i ne pada mi na pamet upuštati se u rizik ruskog ruleta ili Shekespearea i njegove lubanje. Meni je i ovo dovoljno. [cool]

Pa nije baš ruski rulet. U najgorem slučaju neizvjesnost je 50:50 %. Dakle (pismo-glava) ili će rasti ili padati [wink]

Burza je Tržnica – Pjaca gdje se po prirodi stvari kupuje i prodaje i nije baš mjesto gdje se sa sigurnošću može "deponirati ušteđevina". Ima i sigurnijih mjesta za to. To što si sad u plusu ne znači da će uvjek biti tako. Pazi da se ne opečeš. [thumbsup]


Hvala!

Zaboravio sam napisati da na kraju sve ovjereno pošalješ u SKDD i oni to riješe za 10 dana.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

HT, Vipnet i Tele2 poslali Vladi planove ulaganja

HT, Vipnet i Tele2 tvrde da su Vladu pismeno obavijestili o konkretnim investicijskim planovima u ovoj i nekoliko idućih godina

Optika i LTE ključne su kapitalne investicije koje u svojim pismima namjere Vladi najavljuju tri mobilna operatera, doznaje Poslovni dnevnik. Hrvatski telekom, Vipnet i Tele2 potvrdili su da su Vladu do petka pismeno obavijestili o konkretnim investicijskim planovima u ovoj i nekoliko narednih godina te sada očekuju da Vlada najavi ukidanje mobilnog nameta od 6 posto. Potpredsjednik Vlade Neven Mimica već je u petak u Bruxellesu potvrdio da je primio prvo pismo namjere. U razgovoru s europskom povjerenicom za digitalno društvo Neelie Kroes dobio je podršku Vladinom planu da kroz kratkotrajni mobilni harač osigura investicije.

HT nastaviti ulagati u optiku/PXL">
Od dogovora Mudrinić – Čačić ovisi hoće li HT nastaviti ulagati u optiku/PXL
Kriza stisla
Vlada navodno računa da će tri mobilna operatera početi ponovo ulagati znatno više od dvije milijarde kuna godišnje, koliki je bio prosjek mobilne industrije do 2009. U branši se temeljem još uvijek nepotpunih podataka procjenjuje da su tijekom 2010. i 2011. ukupne investicije tri operatera pale za barem milijardu kuna.Prema godišnjem izvješću HT-a kompanija je do 2008. povećavala kapitalna ulaganja do 1,62 milijarde kuna. Zatim je uslijedio pad, prvo na 1,55 milijardi u 2009., i potom na 1,15 milijardi kuna 2010. Lani je HT navodno dodatno smanjio ulaganja, a koliko znat će se kad se danas službeno objave rezultati. Vipnet, koji je dosad bio na drugom mjestu s više od 300 milijuna kuna kapitalnih ulaganja godišnje, lani se jako približio HT-u. Prema izvješću njegovog vlasnika Telekoma Austrije, kompanija je 2009. imala 345 milijuna kapitalnih ulaganja, godinu kasnije 314 milijuna, a u 2011. samo je na preuzimanje B.Neta izdvojila 705 milijuna kuna. Tele2 je pak od 2008. godine prepolovio ulaganja. Prema godišnjem izvješću Tele2 kompanija je u 2008. uložila 202,8 mil. kuna, godinu kasnije 167,4, zatim 99, dok je 2011. uložila svega 88 milijuna kuna.

Predani ulaganjima
U HT-u kažu da su Vladi pismeno potvrdili fokus na ulaganja u optičku infrastrukturu i LTE. "Izložili smo svoje viđenje mogućnosti nastavka ulaganja u najnaprednije tehnologije i infrastrukturu te iznijeli prijedloge za otklanjanja prepreka budućim investicijama", kaže Maja Weber iz HT-a. U Vipnetu ističu da su s milijardu eura ulaganja najveća greenfield investicija i da ostaju predani ulaganjima. "Tele2 je u zadanom roku Vladi dostavio investicijski plan", zaključila je Valentina Junaci iz Tele2.

Isplativost
Povrat od barem 14 posto
Tele2 je u izvješću za 2010. iznio da mu se u Hrvatskoj ne isplati ulagati ukoliko povrat na investicije nije barem 14 posto u razdoblju od pet godina. Damir Novotny kaže da je to realna procjena s obzirom na rizik nenaplate i krize. "Ako se u banci na kamatu može dobiti 4%, onda se poduzetnički rizik bez prinosa od 10 posto ne isplati, a podatak Tele2 govori da je Hrvatska još uvijek zanimljiva za ulaganja operatera", zaključuje.
Iskoristite svako malo poboljšanje i sudjelujte u napretku HT-a

Evo jedne mikro analizekoju valjda samoj ja razumijem [lol]



Možda ta dionica stvarno ne valja,ali za mene je zakon,ako isplate još jednu približno ovakvu dividendu ja sam na "nuli",a još mi ostaju dionice.Mogu ih prodati i po 100 kn.Što češ bolje?

Na koju to foru???? molim objašnjenje
[/quote]
Stvar je u prosječnom ulazu od 156 kn.po dionici(prodaja dionica radnicima HT-a).To mi je bila druga ili treča investicija života. [smiley]

New Report

Close