HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 12:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://www.poslovni.hr/vijesti/banke-se-ne-mogu-pohvaliti-znacajnim-rastom-depozita-193937.aspx

Možda sam paranoičan no da li ima onih kojima nije u interesu razvoj dioničkog tržišta i bijega novca iz depozita u dionice ? Da li je takvima u interesu da HT srozaju što je moguće više ?
Mislim da je. Novac iz štednje je ipak najjeftiniji novac.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

fino papaju ovog velikog. našo je pravo vrijeme za izlazak. haha

Nekome je jako stalo, da zaroni ispod 240,00 Kn.



Na 200 – 210 kn HT je dobar buy, ali bez rasta prodaje i širenja niti na toj cijeni nema dužu perspektivu od 2 godine(kao niti dividenda).

A kome će prodavati usluge ? Osobno ću se za HT zabrinuti tek onda kad se bude nazirao oporavak BDP-a a prihod i dalje bude u padu. U ovoj situaciji mogu prosperirati samo tvrtke sa tržištem izvan HR.
[/quote]

Pa točno. Gjde onda vidiš oporavak? Ovisnost o kuni i domaćem kupcu je vrlo vrlo rizično. Osim toga to se vidi kroz kamatne stope. Mislim, ima na ZSE i par firmi koje rastu a ne samo da kontorlirano padaju. Slow-motion train wreck. MIsliš da nema rastućih firmi na ZSE? ( ne mislim na cijenu dionica nego revenua i earningsa).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


fino papaju ovog velikog. našo je pravo vrijeme za izlazak. haha

Bolje vrijeme nije mogao izabrati,

vidimo se na 200 [bye]

Svake godine u doba objave dividende počinu pisanja o ovom ili onom. Kako će nešto past, rast, roknut ili što već. Nisam neki lumen i ne želim se iz tog razloga upustiti u neku pametnu, ili onu drugu debatu, jer ja imam svoju računicu koja za sada nije zakazala. Jednostavno kada svake godine izbrojim kunice i lipice od dividende hrpa je sve veća. Prošle godine sam pisao da je hrpa postala Mazda 6, ali ove godine će ta hrpa postat Mazda CX7 sa full opremom i pores poreza na dividendu. Definitivno me ne zanima kuda ide HT, jer to prepuštam Mudriniću i društvu, ali dok je tako, meni je šaka puna brade. Više i ne računam koliko sam u plusu od kako je HT na ZSE. Da li sam ziheraš, vjerojatno jesam, i ne pada mi na pamet upuštati se u rizik ruskog ruleta ili Shekespearea i njegove lubanje. Meni je i ovo dovoljno. [cool]

Što čekati, treba već danas pasti za iznos dividende… [shocked]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."




Na 200 – 210 kn HT je dobar buy, ali bez rasta prodaje i širenja niti na toj cijeni nema dužu perspektivu od 2 godine(kao niti dividenda).

A kome će prodavati usluge ? Osobno ću se za HT zabrinuti tek onda kad se bude nazirao oporavak BDP-a a prihod i dalje bude u padu. U ovoj situaciji mogu prosperirati samo tvrtke sa tržištem izvan HR.
[/quote]

Pa točno. Gjde onda vidiš oporavak? Ovisnost o kuni i domaćem kupcu je vrlo vrlo rizično. Osim toga to se vidi kroz kamatne stope. Mislim, ima na ZSE i par firmi koje rastu a ne samo da kontorlirano padaju. Slow-motion train wreck. MIsliš da nema rastućih firmi na ZSE? ( ne mislim na cijenu dionica nego revenua i earningsa).
[/quote]

Vidim ga nakon rasta BDP-a, ne prije. Izraz "kontrolirani pad" mi je nekako preoštar, implicira da pad nema ovisnosti o ekonomskim okolnostima u državi već je posljedica politike poslovanja što nije istina.
Rastuće firme na ZSE – usporedite ih sa HT-om po: veličini, tržištu i dobiti. Koliko ih ima ?

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

Ako se dobro sjecam HT-u ne treba slati nikakve podatke za uplatu dividende?

Može li mi netko reći koliko košta javni bilježnik (prebacivanje cca. 100 dionica sa jedne na drugu osobu)?
Hvala!





Na 200 – 210 kn HT je dobar buy, ali bez rasta prodaje i širenja niti na toj cijeni nema dužu perspektivu od 2 godine(kao niti dividenda).

A kome će prodavati usluge ? Osobno ću se za HT zabrinuti tek onda kad se bude nazirao oporavak BDP-a a prihod i dalje bude u padu. U ovoj situaciji mogu prosperirati samo tvrtke sa tržištem izvan HR.
[/quote]

Pa točno. Gjde onda vidiš oporavak? Ovisnost o kuni i domaćem kupcu je vrlo vrlo rizično. Osim toga to se vidi kroz kamatne stope. Mislim, ima na ZSE i par firmi koje rastu a ne samo da kontorlirano padaju. Slow-motion train wreck. MIsliš da nema rastućih firmi na ZSE? ( ne mislim na cijenu dionica nego revenua i earningsa).
[/quote]

Vidim ga nakon rasta BDP-a, ne prije. Izraz "kontrolirani pad" mi je nekako preoštar, implicira da pad nema ovisnosti o ekonomskim okolnostima u državi već je posljedica politike poslovanja što nije istina.
Rastuće firme na ZSE – usporedite ih sa HT-om po: veličini, tržištu i dobiti. Koliko ih ima ?
[/quote]

U Hrvatskoj će se rast GDP-a po glavi za telekomunikacije offestati padom broja populacije tj padom broja mladih. O konstrukciji zaposlenosti/nezaposlenosti mladih da ne govorim. HT je velik za ZSE ali minimalan za svijet. Gledajte to ovako. Dali želite danas kupovati novi Walmart ili već veliki Exxon? Exxon mid term stoji dobro ali long vrlo loše jer barata samo sa terminalnim dobrom – sirovinama i samo je pitanje vremena kada će postati preskup za malu potrošnju. Gledajte, da HT vidi rast prihoda u budućnosti nebi sigurno otpuštao radnike i davao otpremnine. Tržištu? ajoj. Imate puno izvoznih firmi koje dijele rizike u diverzificiranom protfelju od Europe do Rusije i Dalekog Istoka. Ne ovise o jednoj ekonomiji. A još k tome o Hrvatskoj(zemlja koju iskreno volim sa svim problemima).
Firma mora u prihodima rasti barem za stopu inflacije(neka bude 3 posto) jer ta dividenda nije manja samo za nominalni iznos nego i za inflaciju. Uračunajte na to i neku bezzrizičnu kamatnu stopu( 4 posto na štednju) i dobijete da bi zadovoljavajuća firma trebala rasti kroz earningse 7 posto godišnje.
U HT-u ne vidim tu firmu. Kažem ako Vam je bitnija kontrola pada. Samo dajte. Jer mislim da dvije godine(možda jedna i pol) treba da bi Hrvatska opet bila back on track dok će izvozne firme za jaće ekonomije u regiji biti puno puno dalje.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Možda ta dionica stvarno ne valja,ali za mene je zakon,ako isplate još jednu približno ovakvu dividendu ja sam na "nuli",a još mi ostaju dionice.Mogu ih prodati i po 100 kn.Što češ bolje?

New Report

Close