HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 14:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

čekajte…nisam ja vukao nikakve paralele osim one dal se u njega isplati više uložiti nego u 80% što je trenutno izlistano na ZSE…to je bila jedina usporedba…
birge me za druge operatere…nisu izlistani na ZSE…ja sam napisao u vidu ulaganja…i shvatljiviji su mi oni koji su prije godinu dana kupovali jedan HT, nego oni što su kupovali DLKV, INGR, IGH, MGMA i ostale…a i opet će mi biti ovi shvatljiviji koji će i sad kupovati HT, nego ovi koji kupuju recimo trenutno INGR-u…


a kolko su druge dionice u istom periodu tresnule?
pa nije valjda samo ht?!
eto, uzmimo jedan DLKV…prije godinu dana bio je na 320 kn…a gdi je sad? pa ne daje takvu izdašnu dividendu…

Jao usporediti HT i DLKV !!!! MI koji ne pricamo o HTu kao o najfantasticnijoj tvrtki na svjetu ne mislimo pod tim da je to predstečajna firma, samo smatramo da eto nema neki potencijal skorog i brzog rasta..Mogli ste ga isto tako s LKRI usporediti lol!

čekajte…nisam ja vukao nikakve paralele osim one dal se u njega isplati više uložiti nego u 80% što je trenutno izlistano na ZSE…to je bila jedina usporedba…

Dakle i sami priznajete da postoji jos po vama 20% tvrtki na ZSE koje nisu u rangu DLKV…ako malo razmislite mozda neke od njih nose sa sobom puno manji rizik od HTa stoga HT nemoze biti “ulaganje s minimalnim rizikom”..

...



a kolko su druge dionice u istom periodu tresnule?
pa nije valjda samo ht?!
eto, uzmimo jedan DLKV…prije godinu dana bio je na 320 kn…a gdi je sad? pa ne daje takvu izdašnu dividendu…

Ma u pravu si. Ali HT ima putanju prema dolje u earningsima i shodno tome dividendi tj dividend yieldu i cijeni. Kosovo ili nekakava takva long term akvizicija ga je mogla na srednji rok ispraviti ili čak popraviti u putanji kretanja. U redu, HT je stabilan, ali stabilan prema dolje. Temeljem čega u državi sa negativnim prirodnim prirastom, slabo rastućom ekonomijom i(vrlo bitno) kompetitivnijim susjedima(Srbija i Bugarska) se misli privući nova poslovna baza?

Na 200 – 210 kn HT je dobar buy, ali bez rasta prodaje i širenja niti na toj cijeni nema dužu perspektivu od 2 godine(kao niti dividenda).
[/quote]

da, ali to je uvijek moguće i izgledno…imaju love i slažem se da će u jednom trenutku (možda su i trebali) morati proširiti tržište…
al tu niste ni vi ni ja da o tome odlučujemo kada će to biti…a kad se to dogodi, onda će računice govoriti da je dobar buy i na 320…




a kolko su druge dionice u istom periodu tresnule?
pa nije valjda samo ht?!
eto, uzmimo jedan DLKV…prije godinu dana bio je na 320 kn…a gdi je sad? pa ne daje takvu izdašnu dividendu…

Ma u pravu si. Ali HT ima putanju prema dolje u earningsima i shodno tome dividendi tj dividend yieldu i cijeni. Kosovo ili nekakava takva long term akvizicija ga je mogla na srednji rok ispraviti ili čak popraviti u putanji kretanja. U redu, HT je stabilan, ali stabilan prema dolje. Temeljem čega u državi sa negativnim prirodnim prirastom, slabo rastućom ekonomijom i(vrlo bitno) kompetitivnijim susjedima(Srbija i Bugarska) se misli privući nova poslovna baza?

Na 200 – 210 kn HT je dobar buy, ali bez rasta prodaje i širenja niti na toj cijeni nema dužu perspektivu od 2 godine(kao niti dividenda).
[/quote]

da, ali to je uvijek moguće i izgledno…imaju love i slažem se da će u jednom trenutku (možda su i trebali) morati proširiti tržište…
al tu niste ni vi ni ja da o tome odlučujemo kada će to biti…a kad se to dogodi, onda će računice govoriti da je dobar buy i na 320…
[/quote]

Svakako. Ali ako rangirate šanse onda šanse za daljni pad iznose 70% a za širenje 30%. Imamo vrlo kompetitivne susjede i malo tko će od njih dati priliku za preuzimanje dijela dionica. Vidjeli ste potez Srbije. A bez takve vrste širenja(nove prodajne baze) ne vidim mjesto rasta.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



a kolko su druge dionice u istom periodu tresnule?
pa nije valjda samo ht?!
eto, uzmimo jedan DLKV…prije godinu dana bio je na 320 kn…a gdi je sad? pa ne daje takvu izdašnu dividendu…

Jao usporediti HT i DLKV !!!! MI koji ne pricamo o HTu kao o najfantasticnijoj tvrtki na svjetu ne mislimo pod tim da je to predstečajna firma, samo smatramo da eto nema neki potencijal skorog i brzog rasta..Mogli ste ga isto tako s LKRI usporediti lol!

čekajte…nisam ja vukao nikakve paralele osim one dal se u njega isplati više uložiti nego u 80% što je trenutno izlistano na ZSE…to je bila jedina usporedba…

Dakle i sami priznajete da postoji jos po vama 20% tvrtki na ZSE koje nisu u rangu DLKV…ako malo razmislite mozda neke od njih nose sa sobom puno manji rizik od HTa stoga HT nemoze biti "ulaganje s minimalnim rizikom"..
[/quote]

portfelj svakog iole ozbiljnijeg investitora se ne bi trebao sastojati od jedne dionice…diverzifikacija portfelja…koji bi se trebao sastojati od onih 20% dionica izlistanih na ZSL-u…među kojima se trenutno nalazi i HT…
ne znam u kojem dijelu se ne razumijemo?
nisam nigdi napisao da je HT najbolja dionica, samo da je u odnosu na vrijeme i dividendu koju redovito isplaćuje, i da je jedno od boljih ulaganja…

Poglavico…
jel poteklo šta meda na INGR-i?
a na koliko je Crobex od mog zadnjeg javljanja?
komentiraj na temi HT-a o HT-u…a ne šta je meni preskupo ili šta ja čekam…



ako me sjećanje dobro služi, cijena dionice ht-a prije isplate zadnje dividende bila je nekih 310-320 kn…od onda je cijena pala i sad se trži na cca 240 kn!

Kako mislite minimalnim rizikom? Pa sami sebe pobijate… Ovo nije minimalan rizik! (vidi podebljano)
[/quote]

Ma dajte molim Vas…prije onog skoka na 320 bila je na 200…s kojim razlogom ? Istim radi kojeg je sad na 240 – nikakvim realnim u tom obimu. HT nije dionica na kratke staze i kome smetaju ovakve oscilacije neka ide van odnosno ne ulazi. Kao što je kolega marcipan rekao, dokle tako ? 20 kuna godišnje uvijek manje i manje ? Znači za 5 godina na 140 kn i 20-tak kn dividende ? Nekako sumnjam. Ne toliko u dividendu koliko u onih 140 kn.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

Pitanje je izgleda koliko će Ht pasti danas a ne rasti?

@ upitnik9…
pobrkao si lončiće…
daj bože da je neko digo nešto na ZSE-u…nisam ni malo zavidan…dapače…čestitam!

IZGLEDA DA OVE GODINE NEMA ISKRCAVANJA DAN PRIJE ISPLATE DIVIDENDE ?
27.2.2012 Isplata predujma dividende: 11,07 Kn
20.2.2012 Datum stjecanja prava na dividendu
16.2.2012 Početak trgovanja bez dividende

Preostalo svega 2 dana za špekuliranje (14. i 15. veljače)
Kako nije bilo extra rasta zaključujem da neće biti ne extra pada.
Ali nemojte me držati za riječ, često pogrešno zaključujem [wink]


Na 200 – 210 kn HT je dobar buy, ali bez rasta prodaje i širenja niti na toj cijeni nema dužu perspektivu od 2 godine(kao niti dividenda).

A kome će prodavati usluge ? Osobno ću se za HT zabrinuti tek onda kad se bude nazirao oporavak BDP-a a prihod i dalje bude u padu. U ovoj situaciji mogu prosperirati samo tvrtke sa tržištem izvan HR.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

ugodno iznenađen izvješćem i veličinom dividende, a bome i predujmom.. taman da se izbjegnu gnjavaže oko poreza..

slabe perspektive za brzo bogaćenje, ali jednako tako slabe, ako ne i slabije, za brzo osiromašenje (što je u zadnje vrijeme postao nezanemariv faktor)..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close