HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 16:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Hm,dakle zadnji dan kupnje za onog ko želi uzeti ovaj predujam od 11,07 kn je sutra..15.02.
Pa pošto imamo AZ kao glavnog iskrcivača i kočničara na asku malo je vjerojatan neki rast do četvrtka,a poslije bi moglo biti zanimljivo..:-)

A mora se priznati da su stvarno glupi ovi u Az-u..recimo da su samo ujutro ili tek prijašnjih dana, maknuli sve svoje naloge cijena bi vjerojatno prešla 245..to bi podiglo dodatni optimizam,pa bi se uključilo puno više i špekulanata koji bi još dodatno podigli cijenu i likvidnost ,te bi onda puno lakše i po boljoj cijeni iskrcali tu količinu koju već po planu misle iskrcat..a ovako umrtvili dionicu koja je i onako sve manje zanimljiva ulagačima.. [thumbsup]

OK na prvi pogled nije tako lose, stagnacija kao što je i očekivano. HT je trenutno na točki preokreta, kapital imaju sad je samo na manađmentu da ga ili dobro iskoriste i zaustave pad HTa i potaknu rast i razvoj ili se HTu crno piše (daleko od propasti da me neki nebi krivo shvatili, samo značajno smanjenje dobiti).

Pametan potez s isplatom predujma dividend od 11.07kn , fulao sam procjenu s 19,2kn ipak je 22,14 no idalje mislim da je HT preskup na ovim razinama. A ništa vidimo se na cca 200-210kn u 5mj. MIslim da će iduća godina biti ključna za HT ukoliko uprava pokaže znanje i zaustave ovu letargiju u poslavanju HT bi mogao ponovno postati vrlo atraktivna dionica.

BTW
Da već prekosutra ode ova dionica na 229kn izgleda, ne kuzim ove kaj kupuju sada no dobro 🙂

...


OK na prvi pogled nije tako lose, stagnacija kao što je i očekivano. HT je trenutno na točki preokreta, kapital imaju sad je samo na manađmentu da ga ili dobro iskoriste i zaustave pad HTa i potaknu rast i razvoj ili se HTu crno piše (daleko od propasti da me neki nebi krivo shvatili, samo značajno smanjenje dobiti).

Pametan potez s isplatom predujma dividend od 11.07kn , fulao sam procjenu s 19,2kn ipak je 22,14 no idalje mislim da je HT preskup na ovim razinama. A ništa vidimo se na cca 200-210kn u 5mj. MIslim da će iduća godina biti ključna za HT ukoliko uprava pokaže znanje i zaustave ovu letargiju u poslavanju HT bi mogao ponovno postati vrlo atraktivna dionica.

BTW
Da već prekosutra ode ova dionica na 229kn izgleda, ne kuzim ove kaj kupuju sada no dobro 🙂

Točno. Samo deal širenja na inozemno tržište(Kosovo) sa rastućim brojem stanovnika može zaustaviti letargiju i pad. Neće ovdje biti naglih pomaka, samo zbog masivnosti. Ali da je trend downward, je. Osim toga, rezultati nisu sve bolji a rast GDP-a naše i ostalih okolnih zemalja ne pokazuje jake znakove života. Bez obzira na dividendu, mislim da je sada ulaz vrlo riskantan. Mislim da bez daljne razvojne strategije HT ima kontroliranu putanju prema dolje.

Ako je nekome bitna kontrola i manje rizika kratkoročno – ovo je firma za Vas(ako se nešto ne promijeni).

Opet, sve upućuje na pad vrijednosti firme ( i shodno dionice).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Osim ako niste Pfizer, Merck ili neki drugi pharmaceutical, zemlja sa opadajućim brojem stanovnika/rastućim brojem starije populacije Vam je noćna mora. Telekomunikacijskim firmama svakako je/zato je Kosovo bila odlična prilika(bez obzira na lokalne rizike).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

ako me sjećanje dobro služi, cijena dionice ht-a prije isplate zadnje dividende bila je nekih 310-320 kn…od onda je cijena pala i sad se trži na cca 240 kn!
Znači s novom dividendom cijena bi trebala po nekima pasti za vrijednost dividende, na cca 220 kn!
Pitanje je koliko će se dugo gledati još ovakav scenariji? hoće li cijena dionice pasti takvom politikom, tj. takvim načinom razmišljanja pojedinih dioničara na 100 kn ili na 20 kn?
Pojavom novih operatera, bilo je za očekivati da će ht izgubiti ili morati prepustiti određeni dio kolača, ali oni okreću još uvijek jako veliku lovu…i smatram da je možda uz još koju donicu na ZSE, među rijetkim blue chipovima koja kroz iznadprosječno dobru dividendu na ZSE ipak ulagačima vraća dio njihovog uloženog novca…s minimalnim rizikom…


ako me sjećanje dobro služi, cijena dionice ht-a prije isplate zadnje dividende bila je nekih 310-320 kn…od onda je cijena pala i sad se trži na cca 240 kn!
Znači s novom dividendom cijena bi trebala po nekima pasti za vrijednost dividende, na cca 220 kn!
Pitanje je koliko će se dugo gledati još ovakav scenariji? hoće li cijena dionice pasti takvom politikom, tj. takvim načinom razmišljanja pojedinih dioničara na 100 kn ili na 20 kn?
Pojavom novih operatera, bilo je za očekivati da će ht izgubiti ili morati prepustiti određeni dio kolača, ali oni okreću još uvijek jako veliku lovu…i smatram da je možda uz još koju donicu na ZSE, među rijetkim blue chipovima koja kroz iznadprosječno dobru dividendu na ZSE ipak ulagačima vraća dio njihovog uloženog novca…s minimalnim rizikom…

Kako mislite minimalnim rizikom? Pa sami sebe pobijate… Ovo nije minimalan rizik! (vidi podebljano)

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

a kolko su druge dionice u istom periodu tresnule?
pa nije valjda samo ht?!
eto, uzmimo jedan DLKV…prije godinu dana bio je na 320 kn…a gdi je sad? pa ne daje takvu izdašnu dividendu…


a kolko su druge dionice u istom periodu tresnule?
pa nije valjda samo ht?!
eto, uzmimo jedan DLKV…prije godinu dana bio je na 320 kn…a gdi je sad? pa ne daje takvu izdašnu dividendu…

Ovo je najskuplji telekom po fundamentima na svijetu o čemu vi pričate……….

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU


a kolko su druge dionice u istom periodu tresnule?
pa nije valjda samo ht?!
eto, uzmimo jedan DLKV…prije godinu dana bio je na 320 kn…a gdi je sad? pa ne daje takvu izdašnu dividendu…

Ah, pa ja tako isto mogu usporediti s KORF…

Daleko od toga da je ovo losa dionica u rangu INGR, MGMA, ali nije bas sa minimalnim rizikom, dapače, trebalo bi biti oprezan…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

fora su im ovi veliki nalozi.
mene zastrašit nećete. samo dokup i dokup

Treba otići u skdd i kupiti cd, prosvjetljenje zajamčeno [lol]


a kolko su druge dionice u istom periodu tresnule?
pa nije valjda samo ht?!
eto, uzmimo jedan DLKV…prije godinu dana bio je na 320 kn…a gdi je sad? pa ne daje takvu izdašnu dividendu…

Ma u pravu si. Ali HT ima putanju prema dolje u earningsima i shodno tome dividendi tj dividend yieldu i cijeni. Kosovo ili nekakava takva long term akvizicija ga je mogla na srednji rok ispraviti ili čak popraviti u putanji kretanja. U redu, HT je stabilan, ali stabilan prema dolje. Temeljem čega u državi sa negativnim prirodnim prirastom, slabo rastućom ekonomijom i(vrlo bitno) kompetitivnijim susjedima(Srbija i Bugarska) se misli privući nova poslovna baza?

Na 200 – 210 kn HT je dobar buy, ali bez rasta prodaje i širenja niti na toj cijeni nema dužu perspektivu od 2 godine(kao niti dividenda).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close