HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.07.2024. u 11:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,01
120.659
4,020
30,00
30,10
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


strateg: ” e sad, ne znam kako je ako predas ponudu za npr puni iznos (38 000) a platis manje, mislim da je sve ok, i da ce priznati manji, ali to sve molim provjerite kod njih, i ne znam zasto komplicirate… ”

Nije OK, u tom slučaju je ponuda nevažeća. Provjereno u Erste banci. Ni meni nije jasno zašto ljudi kompliciraju. Koliko misliš uplatiti, toliko i ponudi. Točka.

ja se ispricavam ako sam krivo obavijestio, no rekao sam da ipak provjeri kod njih, nisam s time toliko upucen jer ne kompliciram, ali ljudi zele komplicirati…


” Pa stvar je u tome što ne znam koliko ću moći uplatiti, budući da imam potraživanja za koja je neizvjesno hoće li i kada će (a trebala bi biti u petak) biti plaćena

kolega, onda pricekajte jos sljedeci tjedan, ili realno procjenite da li ce vam biti placena ili ne, pa odite sa nenamjenskim kreditom, ili specijalnim za tht, ili neka treca opcija
ako predate zahtjev ovaj tjedan to ne znaci da cete iole biti u povlastenijoj poziciji nego ako predate zahtjev (i uplatite) 27. rujna

to nije rasprodaja do isteka zaliha, (ako bude i premasena potraznja od ponuda bit ce rezanja) kako vi uostalom percipirate burzu, da dodjes uplatis i kasnije dignes zaradu od 30%, 50%, ili 80%? ako je tako onda ste na pravom putu da izgubite novce (ne na tht-u, nego kasnije)

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti



strateg: ” e sad, ne znam kako je ako predas ponudu za npr puni iznos (38 000) a platis manje, mislim da je sve ok, i da ce priznati manji, ali to sve molim provjerite kod njih, i ne znam zasto komplicirate… ”

Nije OK, u tom slučaju je ponuda nevažeća. Provjereno u Erste banci. Ni meni nije jasno zašto ljudi kompliciraju. Koliko misliš uplatiti, toliko i ponudi. Točka.

ja se ispricavam ako sam krivo obavijestio, no rekao sam da ipak provjeri kod njih, nisam s time toliko upucen jer ne kompliciram, ali ljudi zele komplicirati…

bigfellow1:

” Pa stvar je u tome što ne znam koliko ću moći uplatiti, budući da imam potraživanja za koja je neizvjesno hoće li i kada će (a trebala bi biti u petak) biti plaćena

kolega, onda pricekajte jos sljedeci tjedan, ili realno procjenite da li ce vam biti placena ili ne, pa odite sa nenamjenskim kreditom, ili specijalnim za tht, ili neka treca opcija
ako predate zahtjev ovaj tjedan to ne znaci da cete iole biti u povlastenijoj poziciji nego ako predate zahtjev (i uplatite) 27. rujna

to nije rasprodaja do isteka zaliha, (ako bude i premasena potraznja od ponuda bit ce rezanja) kako vi uostalom percipirate burzu, da dodjes uplatis i kasnije dignes zaradu od 30%, 50%, ili 80%? ako je tako onda ste na pravom putu da izgubite novce (ne na tht-u, nego kasnije)

[/quote

Moja opaska se ticala strategove izjave kako mu nije jasno zašto ljudi toliko kompliciraju, pa mu objasnih da ne znam koliko ću moći uplatiti te da zato neću još ispunjavati prijavu….

Money talks, mankind listens... It's raining cash outside, and I'm not getting any wet!

Slušam što ljudi govore o rastu dionice ht. Mislim da su prevelika očekivanja.

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


Slušam što ljudi govore o rastu dionice ht. Mislim da su prevelika očekivanja.

ne znam
ali , velika priča o kreditima, st.štednji…
izgleda da je velika potražnja i nada kod hrvata

bumo videli, rekli bi sljepci[smiley9][smiley1][smiley9]

Ima li neko da mi pošalje formu ovlašćenja za upis deonica?
da li postoji neki zvanični formular?

hvala

Hej ljudi… šta vam se već ne povraća od T-Ht-a ?
Meni totalno. Otvaram paštetu, a ono iz nje iskače Kardum sa torbicom. [smiley15]

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

Meni se isto povraća, ali nije problem u Kardumu, već u likovima koji kupuju HT, a dosad im je najveći domet bio kupovina kruha i mlijeka.

Mislim da je do sada 50 tis ekipe predalo zahtjeve za ponudom. Opet aproksimiram na osnovu broja ponude koje sam dao prije 15ak minuta. Danasnji dan mi se cini jacim nego jucerasnji.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Evo, baš sam došao iz Fine, pa ću napisati svoja iskustva… možda nekome pomognem.

Red nije bio velik kada sam došao, ukupno sam čekao cca 20 minuta, 7 gospođa relativno brzo obavlja svoj posao. Kada sam došao na red, moja ponuda bila je gotova za 1,5 minuta, prezadovoljan, počeo sam predavati i daljnje ponude kao opunomoćenik (broj ne želim navesti[smiley1]). Međutim, već na prvoj je stvar zapela. Gospođa mi je rekla da unatoč tome što imam originale osobnih i domovnica i punomoći, ona ne može obraditi ponude jer ona mora priložiti KOPIJE OSOBNIH i KARTICA TEKUĆIH RAČUNA (sve ide preko mog tekućeg). Moje negodovanje i uvjeravanje da na službenim stranicama piše samo originale na uvid završilo je tako da sam uz pokoju psovku odšetao do kopiraone i kopirao svoju karticu tekućeg računa X puta, te osobne svih opunomoćitelja!!! Kad sam se vratio nakon cca 45 minuta, ne želeći čekati, stanem kraj šaltera gospođe koja me i poslala u kopiraonu. Ona me uredno primila “preko reda”, iako ostali u redu nisu imali baš toliko razumijevanja. No, s obzirom da sam u prosjeku cca 30-40 godina mlađi od ostalih u fini, nitko se nije htio fizički obračunavati (sva sreća, jer penzići znaju biti i te kako zaj…). Dalje… Iz neznanog razloga, gospođa je odlučila da je bolje da me prihvati njena kolegica na šalteru do, pretpostavljam jer za ponude preko opunomoćenika ima 5 redova više za ispunjavati u programu. Ta nova gospođa, nakon cca 20 MINUTA, uspjela je ispuniti prvu od nekoliko ponuda, i baš u trenutku kad je pritisnula “generiraj ponudu”… crash…windows… ctrl-alt-del… ne baš, ali pad sustava. Windowsi…hehe, inače, preferiram macintosh. Objašnjenje je bilo da je pao čitav sustav u svim finama, valjda u cijeloj državi…tako rekoše. I, tako, čekao sam cca 1,5h, dok nije proradilo. I kad su sve tete počele opet raditi…moje nije bilo. Nakon minutu, kad sam upitao gdje je… dobio sam objašnjenje da je na drugom poslu!!! No, koordinatorica u Fini (da, i to imaju) koja vodi brigu o redu, trudnicama i invalidima, poslala me kod treće tete! Hvala Bogu, ta je bila najbolja! Vidjela je da ima dosta toga, te smo se dogovorili da ona prvo prekontrolira originale, a nakon toga joj ja diktiram, a ona kuca u program. Ta gospođa bila je toliko sposobna da je upamtila sve moje podatke, te joj nisam ni morao više diktirati. Prosječno joj je trebalo 45 sekundi po ponudi i vrlo brzo je sve bilo gotovo. Čak smo se uspjeli i našaliti da sad ima moj broj moba pa me može nazvat na kavu[smiley2]. E, da je 30-ak godina mlađa!!! No, ta gospođa me nije ni pitala za one jeb… kopije zbog kojih se sve i odužilo, pa sam pitao ja nju što da radim s njima. Rekla mi je DA MI TO NE TREBA. Kad sam objasnio da sam izgubio 2 sata zbog njih, samo je zakolutala očima, pitala koja kolegica je to htjela. Nisam htio reći ali je ova (koja je tražila) sama počela neku glupu priču da od viška glava ne boli!?!?! međutim pošto je sve bilo gotovo, samo sam se nasmijao, a ova dobra gospođa mi je ponudila da uzme te kopije kako bih se bolje osjećao!!! He,he…baš je kraljica.

Eto, to je to… Tko god ide u FINU u Vukovarskoj… birajte prvu tetu s desne strane, pokraj šaltera za izvode.
Ovim putem, šaljem joj pozdrav![smiley2][smiley2][smiley2]

P.S. 99 % ljudi je preko 50 godina, većina prvi put trguje i nema brokere, velik broj upisuje i manje iznose od maksimalnih 38.000,00 Kn.
P.P.S. Iz prospekta bih izdvojio dio sa rizicima u poslovanju (str. 9-30) Puno toga je nabrojano, svašta što je vrlo izgledno da bi se moglo dogoditi, mislim na loše stvari. Zaključak… da nije izbora i šjor Ive S. … nisam siguran da bi se upuštao u ovaj IPO![smiley7]

provizija u HPB??????????
[smiley8]

Kaže se i akcija i hartija od vrednosti i deonica, smisao je isti i mislim da svi znamo o čemu pričamo, ali ja odgovor i dalje nisam dobio…mada nisam ni očekivao…

prosto neverovatno…snaćiću se na drugoj strani

hvala


Hej ljudi… šta vam se već ne povraća od T-Ht-a ?

Malo je reć da mi se povraća.
Prvo mi prisjedne jutarnja kava u birtiji.
Kompletna birtija priča o dionicama i zanimljivo-svi kuže sve.Sami stručnjaci…,a ovako su me je**li prije godinu dana:
Kae’ dalmoš?Si prodal dionice?Buš rundu platil kad buš zaradil?
[smiley1]

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

New Report

Close