HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 02:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Definitivno prebacujem pola dionica na suprugu, otprilike znam kako, no ipak bih zamolio nekoga tko je to nedavno činio (prijenos vlasništva dionica) da mi pojasni proceduru. THX unaprijed…

Ja bi ipak prije provjerio "stopu oporezivanja", za državu znamo …… [lol] [thumbsup]


Definitivno prebacujem pola dionica na suprugu, otprilike znam kako, no ipak bih zamolio nekoga tko je to nedavno činio (prijenos vlasništva dionica) da mi pojasni proceduru. THX unaprijed…

traži u brokeraju da ti daju šprancu za prijenos dionica. možeš je sastvaiti i sami, ali obično oni već to imaju, onda odeš do javnog bilježnika, da ti to ovjeri i onda s ovjerenim primjerkom odeš u SKDD i čekaš tjedan-dva.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


ovo prvo i treće opće nema smisla štoviše van svake pameti
to ti je osto kao da kupiš auto i ako ga prodaš unutar 6 mjeseci s zaradom da moraš državi platiti 60 % državi zato što si zaradio

Uspoređivati auto i dionice nema nikakvog smisla. Progresivna stopa oporezivanja na dionice ovisnosti o roku držanja služi za to da ustabili tržište. Da ne dozvoli špekulantima da dođu sa puno novca izvanka, ubace novac na burzu, malo se igraju i podignu pohlepu domaćeg stanovništva te onda izlete sa ogromnom dobiti u roku par mjeseci ostavljajući naše sugrađane na suhom. (to je ono što se dogodilo sa srpskim dinarom prije dvije godine) Takva stopa bi štitila prave investitore.

ozapa, 13.02.2012. u 10:29

porez na dividendu nema smisla ako se ne veže i na dobit od kamata jer tako ti je u EU

Tako ti je to u EU mi nije nikakav argument. Kamate znače da ste oročili neke novce i samim time ste povećali sigurnost banaka. Budući da ste ušli u banku banka bi trebala efikasnije odlučiti kome će dati kredit. Možda vaš novac ode nekim perspektivnim tvrtkama koje uopće nisu na burzi. Zato je oročenje za državu važnije nego posjedovanje dionica tj. kamate bi trebale biti stimulirane (odnosno dividende destimulirane) da se smanji razlika između njih.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

uh,, uh kolika bi mogla bit dividenda——

ekipa će očito tek sutra shvatit kako je izdašna dividenda ht-a.
Šteta što sam već ful unutra pa nema love za dokup po ovoj smiješno niskoj cijeni


uh,, uh kolika bi mogla bit dividenda——

20 kuna redovna + 4 kune izvanredna

pa doooobro,,,


ekipa će očito tek sutra shvatit kako je izdašna dividenda ht-a.
Šteta što sam već ful unutra pa nema love za dokup po ovoj smiješno niskoj cijeni

Pa ja se baš ne bih kladio u previše izdašnu dividendu, u biti mislim da će biti nešto niža nego inače. Također očekujem manji pad prihoda ali možda čak i rast dobiti. Cijena dionice je takva kakva je – imam dosta HT-a i ne namjeravam ga prodavati tako brzo. Mislim da će HT nastaviti sa dobrim rezultatima i slijedećih godina tako da ne vidim zašto bi dionica dugoročno nastavila pad. Sva drukanja novinarčića oko "katastrofalnih" rezultata, pada prihoda itd su u tko zna čijem aranžmanu. A negdje sitnim slovima piše da imaju dobit milijardu i nešto kuna.
BTW, jel se netko sjeća da je prije koju godinu HT bio na 200-tinjak kuna ? A iz kojeg razloga ?

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.



uh,, uh kolika bi mogla bit dividenda——

20 kuna redovna + 4 kune izvanredna
[/quote]

Obzirom na broj otpuštenih radnika kao i planova o novom otpuštanju, dividenda bi mogla biti i znatno izdašnija …


uh,, uh kolika bi mogla bit dividenda——

Kad se igramo babe vračare 19.2kn

...

dividenda= 23,4 kn

ja se nadam da će preko 20 kuna, ali tko zna???

New Report

Close