HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 00:09
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ako dividenda bude 18 kn to je 100 miljuna Eura za DT. Toliko će trebati transferirati u njemačku centralu. Opet će guverner Rohatinski morati intervenirati …
Ako opale 12% ode 90 miljuna kuna u državnu blagajnu i 12 miljuna eura ostane u trezoru.

taj film nečeš gledat jer će dt porez platiti u Njemačkoj a ne na balkanu 🙂

kad je dan D za dividendu?
hvala

Pijem krv po kućama!

Mislim da je prošle godine bio 1. V

proklet bio na božić 2010.

Definitivno prebacujem pola dionica na suprugu, otprilike znam kako, no ipak bih zamolio nekoga tko je to nedavno činio (prijenos vlasništva dionica) da mi pojasni proceduru. THX unaprijed…

proklet bio na božić 2010.



Ja naprotiv smatram da je uvođenje poreza na dividendu daleko bolji potez Vlade nego uvođenje poreza na kapitalnu dobit.
12000 neoporezive dividende je dovoljno za zaštitu malih dioničara,po meni.
Porez na kapitalnu dobit bi izrazito negativno djelovao na strane investicije i ulagačku klimu na burzi.
Stoga OK.Najavili su neke promjene poreznog sustava vezano za financijsku dobit na dioničkom tržištu i ako je to to OK.
Pozdrav

Porez na dividendu bez poreza na kapitalnu dobit nema smisla.
1. možete prodati dionice prije dividende i kapitalizirati dobit jašući na valu optimizma (time plaćate porez banci a ne državi što nije smisao poreza).
2. nije spriječeno da uprava zaduži trezor u otkupu dionica koje će poslije podijeliti sebi a ispod žita fiksirati cijenu reotkupa (kao što se događa od PBZa do Tankerske) i time izvlači novac bez poreza na štetu ostalih.
3. porez na dividendu ne zaštićuje ovako plitko tržište kao što je naše od špekulantskih napada.

Ovaj porez osim u slučaju HTa i DTa doslovno ne služi ničemu. Čak ni banke ne isplaćuju matice preko dividendi već preko kredita koje uzimaju u maticama (odatle onih 10 mlrd eur duga bankarskog sektora i višak likvidnosti u državi).

Što je zapravo trebalo napraviti:
1. kapitalnu dobit (ne uključujući kamate) oporezovati sa 60% ako je dionica kupljena/prodana (tj. kapitalna dobit ostvarena) u 0-6 mjeseci, sa 40% u 6-12 mjeseci sa 30% u 12-24 mjeseca sa 20%, 24-36 mjeseci 15% i sa 10% inače
2. porez na dividendu staviti 10% za dobitke na dividendama u godini dana koji iznose više od prosječne godišnje neto plaće
3. zabraniti tvrtkama uzimanje kredita od strane tvrtke-majke (neka se financiraju dokapitalizacijama)

Ovako će se čitav porez slomiti na OMFovima (dakle na našim mirovinama) i na srednjem sloju i to onom njegovom dijelu koji se nema vremena zafrkavati na burzi jer – radi. Ja njihov (time i svoj) rad cijenim jer znam kroz što ljudi sve prolaze (da ne bude zabune radio sam i u državnoj firmi ali se tu nikad nisam preznojio zbog roka ili greške koju bih napravio).

[/quote]
ovo prvo i treće opće nema smisla štoviše van svake pameti
to ti je osto kao da kupiš auto i ako ga prodaš unutar 6 mjeseci s zaradom da moraš državi platiti 60 % državi zato što si zaradio

porez na dividendu nema smisla ako se ne veže i na dobit od kamata jer tako ti je u EU

npr u VB ti je 12000 funti godišnje oslobođeno da ne plačaš porez na dobit od kapitala
(dionice, štednja, obveznice) na sve iznad toga 10 % platiš i svi sretni

zašto bi ja plačao sutra porez ovoj državi na recimo na dobit od dionica od 15000 kn platio 360 kn i financirao vladu sabor itd
a Braco iz Splita koji sjedi u tom saboru i ja ga plačam na svoju oročenu štednju od 52 000 000 kn bi platio 0 kn poreza

pitam ja tebe a i vladu bez mu….

porez na dionice je definitivno pljačka, jer mi ipak riskiramo (kupujemo dionice, a one uvijek mogu postati bezvrijedne ili bez dividende, t.j. možemo ostati bez ičega) U tom slučaju boli nekog racku za nas, a kad nešto dobijemo ulažući u rizik, eto nekog da te opelješi…)

proklet bio na božić 2010.


Definitivno prebacujem pola dionica na suprugu, otprilike znam kako, no ipak bih zamolio nekoga tko je to nedavno činio (prijenos vlasništva dionica) da mi pojasni proceduru. THX unaprijed…

Sa svojom suprugom sklopite Ugovor o darovanju određenih dionica, ovjerite kod javnog bilježnika i pošaljete na SKDD gdje otorite račun za suprugu. To sam već dosad uradio kad je na snazi bio "krizni porez". Nije bilo problema i nema poreza na prijenos dionica.


Definitivno prebacujem pola dionica na suprugu, otprilike znam kako, no ipak bih zamolio nekoga tko je to nedavno činio (prijenos vlasništva dionica) da mi pojasni proceduru. THX unaprijed…

evo špranca, malo treba izmijeniti i (ne treba ime oca isl.,) no to je u principu to.. prvo bilježniku pa u skdd. 10 radih dana..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Hvala Super24, hvala cinik1 malo ste mi uljepšali teške trenutke kad se moram odvojiti od djela svojih dragih dionica, no supruga nema account u SKDDu – oni to otvore automatski ili prije slanja ugovora ja moram njih obavijestiti?

proklet bio na božić 2010.

ne znam.. nazovi pa pitaj..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Ja sam radio prenos dionica 2009 god i trebao je JMBG.Dali se sada stavlja OIB ili JMBG?


porez na dionice je definitivno pljačka, jer mi ipak riskiramo (kupujemo dionice, a one uvijek mogu postati bezvrijedne ili bez dividende, t.j. možemo ostati bez ičega) U tom slučaju boli nekog racku za nas, a kad nešto dobijemo ulažući u rizik, eto nekog da te opelješi…)

Prva banka u svijetu bila je u Mezapotamiji, Babilonu, 2.000 god. prije Krista, a prvi vlasnik/ci bili su, naravno, Židovi ( dinastija Egibi). Ugovori su pisani na glinenim pločicama s kamatama između 20-70%. U roku nekoliko godina bili su vlasnici pola Babilona.

Drugim riječima Isus Krist već od rođenja je živio na kredit, a kaoi svi ostali pa kao i dan danas.

Zašto je Vlada RH najviše uvela porez na dividendu ? Pa zbog HT dioničara naravno, neće valjda velikim RH investitorima na stranim burzama ?

New Report

Close