HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 00:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Jedno pitanje HT-ovcima. Šta mislite, sa obzirom da su iz SDP-a najavljivali porez na dividendu, ima li šanse da HT ove godine ispali kroz dividendu extra dobit, prije nego ovi izglasaju zakon!?

Po meni su glupi ako to ne urade.Pa šta bi vi uradili na njihovu mijestu.Oni bez problema mogu
sve obaveze servisirati i bez zadržane dobiti.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Meni sasvim OK i bez izvanredne dividende.
Samo nek cijena bude ovako nisko da se može konstantno dokupljivat i meni super.
Još kad ovi mali svi riknu i kupimo ih za kunicu dividenda može samo gore


Sveopća rasprodaja top10

Vaš link


Koji idioti..sad pred dividendu iskipavaju i to po najnižoj cijeni uopće u zadnje vrijeme..da bar iznad 250 izlaze van ,al ovako,pa to stvarno moraš biti stručnjak na kvadrat..skoro cijelu prošlu god. do jeseni mogli su izlazit iznad 250,s time da je još dividenda bila daleko,a sada dok je dividenda blizu oni sami sebi ruše dionicu..svaka čast to treba znati !!!
Hvala bogu da ove god. nisam više od simbolično u Ht-u,jer ovo je presmiješno 🙂



Sveopća rasprodaja top10

Vaš link


Koji idioti..sad pred dividendu iskipavaju i to po najnižoj cijeni uopće u zadnje vrijeme..da bar iznad 250 izlaze van ,al ovako,pa to stvarno moraš biti stručnjak na kvadrat..skoro cijelu prošlu god. do jeseni mogli su izlazit iznad 250,s time da je još dividenda bila daleko,a sada dok je dividenda blizu oni sami sebi ruše dionicu..svaka čast to treba znati !!!
Hvala bogu da ove god. nisam više od simbolično u Ht-u,jer ovo je presmiješno 🙂
[/quote]
A….. hoće li uopće biti dividende? [undecid]

A….. hoće li uopće biti dividende? [undecid]

tko će ga znati, HAKOM im je odobrio ukopčanja na optiku
sad će biti ulaganja u milijardama


A….. hoće li uopće biti dividende? [undecid]

tko će ga znati, HAKOM im je odobrio ukopčanja na optiku
sad će biti ulaganja u milijardama
[/quote]

Gledajte, ako bude takvih ulaganja da ne bude za dividendu ove godine (kamo li sreće da ih bude), to za dioničare može biti samo dobro. Tj jako dobro. Bitno bolje od dividende.
Jer, njemački stil upravljanja jamči da neće uložiti bezveze niti alrtuistički, za boljitak građana Hrvatske, nego isključivo za svoju korist, tj profit.
Dakle, za svaku uloženu kunu imat će sasvim sigurno dobru računicu da će im se vratiti bitno uvećana. Znači, za vlasnike tvrtke (dakle dioničare), to bi trebalo bit odlično, bolje od dividende, jer jamči u budućim godinama još sigurniju, bolju i veću dividendu, uz porast vrijednosti dionice.

Velika dividenda se u pravilu isplaćuje onda kada vlasnici tvrtke ocijene da se taj novac ne može bolje oploditi.

Tako da, ako isplate veliku dividendu – super, a ako ne, još bolje 😉 Nema straha.

http://www.vecernji.hr/vijesti/porez-dividendu-12-prodaju-hpb-c-osiguranje-2-mlrd-kn-clanak-375122

Uvođenje poreza na dividendu od 12% je očekivano i poznato.
Dobro je da se dividendni prinos do 12000 kuna ne oporezuje.
Bitno je da nema poreza na kapitalnu dobit.
Možda je moguće isplatiti dividendu prije stupanja na snagu izmjena?
Pozdrav

12 000 kn.je premalo.Bilo je prvo rečeno da se do 50 000 neče plačati porez.Ovako će se dionice prepisivati na ženu djecu,ljubavnice i.t.d. [proud]Jednostavno u našoj državi uvijek se netko nađe da nas natjera da moramo muljati.

Ako dividenda bude 18 kn to je 100 miljuna Eura za DT. Toliko će trebati transferirati u njemačku centralu. Opet će guverner Rohatinski morati intervenirati …
Ako opale 12% ode 90 miljuna kuna u državnu blagajnu i 12 miljuna eura ostane u trezoru.


Ako dividenda bude 18 kn to je 100 miljuna Eura za DT. Toliko će trebati transferirati u njemačku centralu. Opet će guverner Rohatinski morati intervenirati …
Ako opale 12% ode 90 miljuna kuna u državnu blagajnu i 12 miljuna eura ostane u trezoru.

Ne znam kako sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja funkcionira u ovom slučaju, ali DT bi po meni imao mogućnost izbora platiti taj porez u Hrvatskoj ili Njemačkoj. E sad, kao njemačka firma, što mislite gdje će ga platiti?



Ako dividenda bude 18 kn to je 100 miljuna Eura za DT. Toliko će trebati transferirati u njemačku centralu. Opet će guverner Rohatinski morati intervenirati …
Ako opale 12% ode 90 miljuna kuna u državnu blagajnu i 12 miljuna eura ostane u trezoru.

Ne znam kako sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja funkcionira u ovom slučaju, ali DT bi po meni imao mogućnost izbora platiti taj porez u Hrvatskoj ili Njemačkoj. E sad, kao njemačka firma, što mislite gdje će ga platiti?
[/quote]
tamo gdje će ih manje stajati…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

New Report

Close