HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 01:09
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
54.872
1,701
32,20
32,30
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

evo navale brokera, da se prikupi što više papira koji predstavljaju kardinalnu ispravu za primitak
u novcu – dividende.

Business.hr

U posljednjoj analizi Raiffeisen Centrobanka za Hrvatski Telekom najveći telekom operater u zemlji dobio je preporuku "držati", a ciljana cijena dionice, koja je posljednjeg dana siječnja trgovanje na Zagrebačkoj burzi završila na 238,58 kuna, srezana je sa 282 na 255 kuna.

Analitičari Raiffeisena HT-u nisu predvidjeli blistavu budućnost, pri čemu su upozorili na pritisak alternativnih operatera u fiksnoj telefoniji, konkretno Optime i H1 Telekoma, koji su počeli agresivnije prebacivati klijente na svoju uslugu iznajmljivanja telefonskih linija umjesto da korisnici pretplatu i dalje plaćaju HT-u, a telefonske pozive odabranom alternativnom operateru Upozorili su i da na HT-ove prihode u mobilnoj telefoniji negativno utječe cjenovni rat s Tele2 i Vipovim Tomatom te da će još uvijek relativno visoka cijena minute poziva od 5,3 eurocenta do sredine 2013. godine, kada će Hrvatska postati članica Europske unije, pasti barem do tri eurocenta po minuti, a možda i puno niže.

Istaknuli su ipak da je HT na kraju trećeg tromjesečja u bilanci imao financijsku imovinu vrijednu oko 38 kuna po dionici, što znači da bi mogao isplatiti izvanrednu dividendu koja bi premašila očekivanja.


Business.hr

Istaknuli su ipak da je HT na kraju trećeg tromjesečja u bilanci imao financijsku imovinu vrijednu oko 38 kuna po dionici, što znači da bi mogao isplatiti izvanrednu dividendu koja bi premašila očekivanja.

Eto, ovo je onaj dio koji najviše zapinje za oko. Ako dođe do isplate izvanredne dividende, eto nas u tili čas preko 3xx kn.

Ima Adris 230 kn po dionici u bilanci a dionica se može kupiti po 215 kn na burzi tako da vam to neće baš puno pomoći.
Burza vrednuje buduće zarade a kod HT-a će biti sve manje i manje…

dobro je Antiša, bez panike ima papira i dividende za svakoga, a ima i alternativa sa perfektnom perspektivom opte i h1 telekom.

U svakom slučaju dioničarima HT se smiješi 2X,XX kn dividende, pa koliko god neki patili zbog toga. Svake godine ista priča, svake godine izdašna dividenda.

Mislim da su posebno sretni oni što su prošle godine kupovali po 310kn.
Dividenda 23 kn
cijena tada 310kn -cijena sada 240kn=70 kn tj. 47kn gubitka po dionici

G. Cinik dobili ste 23 kn a cijena dionice vam je pala 70 kn, stvarno sam zavidan.
Koju cijenu dionice očekujete za godinu dana?

Prema upravo objavljenim podacima, i 30.1. je EPOMF intezivno isporučivao HT (oko 5.000 komada), a ROMF primao (oko 7.000). Taj dan transfer oko 18.500 komada. Zaista zanimljivo – rijetko viđena situacija da fondovi koriste princip prijateljstva. U siječnju je EPOMF isporučio već preko 41.000 HT-R-A. ROMF primio oko 31.000.

Kolaborira se dalje.


Istaknuli su ipak da je HT na kraju trećeg tromjesečja u bilanci imao financijsku imovinu vrijednu oko 38 kuna po dionici, što znači da bi mogao isplatiti izvanrednu dividendu koja bi premašila očekivanja.

Kolega DM2012 , jeste li sigurno u ovu informaciju ? Prvu stvar koju sam procitao kada sam se poćeo educirati o investiranju bilo je "provjeri svaku brojku koju negdje procitas", dajem isti savjet i vama

Potaknula me rasprava na temi ERNT pa evo i ovdje nagradnog pitanja (zapravo 3 pitanja)

1. Koliko HT ima HRK po dionici u novcu?
2. Koliko je imao prosle godine?
3. Je li ta količina narasla ili se snizila i koliko posto ?

Tko nezna odgovore na ova 3 pitanja, neka se zapita ima li pravilan pristup investiranu.

Nemam dionice HT, nije nagovor na kupnju/prodaju

...

kampanja jača, svaki glas/dionica/ koji se osvoji ili otme je visoko vrijedan…

jedinicu su dosle no odgovora idalje ne vidim 😀

...

G. Cinik dobili ste 23 kn a cijena dionice vam je pala 70 kn, stvarno sam zavidan.
Koju cijenu dionice očekujete za godinu dana?

samo usporedbe radi zapitajte se koliko vam je pala INGRA ili DLKV???
Ovdje se barem nešto dobije…

New Report

Close