HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.06.2024. u 06:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,23
62.616
2,071
29,80
30,50
0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

dok kad je zadnji rok da se kupe dionice ht a da se dobije dividenda



Pa kaj,te reklame su za nove korisnike i za vračanje korisnika u HT.To se tako radi i nisu oni otkrili toplu vodu,a dobit? Bit će veča !!

BTW Baš čitam Grahama ponovno i ima jedan ljepi odjeljak u knjizi o ulaganju u dionice tvrtke u kojoj osoba radi, pa preporučam da pročitate.
[/quote]
Znači da mi je nik Mars bio bih marsovac?


dok kad je zadnji rok da se kupe dionice ht a da se dobije dividenda

Jučer bio…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Znači da mi je nik Mars bio bih marsovac?

Ne!
Bio bi postar ali na Marsu.
[thumbsup]



Znači da mi je nik Mars bio bih marsovac?

Ne!
Bio bi postar ali na Marsu.
[thumbsup]
[/quote]
Dobar,no da budem jasan.Ja sam siva pantera,(penzić) koji pokušava muljati sa HT dionicama [thumbsup]


Pričaš gluposti.

1. Kredit za dionice je isto kao i kredit za bilo koji drugi posao. Hoćeš li reći nekom poljoprivredniku koji je dignuo kredit da bi kupio traktor da želi kruha bez motike? Naravno da nećeš. A on je kupio sebi osnovno sredstvo kao što sam ja kupio sebi. Njemu se poljoprivreda isplatila toliko da pokriva kamatu sa nešto glavnice – isto kao i meni investiranje. Ja sam za svoju kreditnu sposobnost potrgao živce provodeći noći ispred računala a taj poljoprivrednik je crnčio gradeći sebi kuću koju će založiti za traktor. U čemu je točno razlika između nas dvoje? Razlika je u tome što će njemu država reći: "jadan mali poljoprivrednik on ima tolike i tolike rashode pa mu ne možemo oporezovati čitav prihod već samo profit koji ćemo dodatno smanjiti za amortizaciju osnovnog sredstava" dok će meni reći "ti ionako imaš drugi posao pa ovo radiš iz zaj*bancije i zato ćemo ti nabiti onaj porez koji nismo nabili poljoprivredniku".
Oprosti ti meni ako ja u ovome vidim kršenje ustavne jednakosti građana.

2. Investiranje isto kao i oročenje – u kojem to svemiru? To niti je točno u praksi niti je točno u teoriji. Teorija investiranja je jako lijepa: diverzifikacija, kupovanje realnim novcem tra-la-la i ona vrijedi samo za one koji već imaju previše. Što je s nama ostalima? Čak i Buffet postavlja ograde na tu teoriju po pitanju diverzifikacije.

No taj porez na dividendu je samo vrh apsurdnosti našeg sistema.
Uzmimo za primjer 2 radnika koji rade na istom radnom mjestu sa istim uvjetima. Sve im je isto osim navika. Jedan je bonivan i voli putovati, trošiti na moderne dodatke itd. drugi nije takav on štedi i ono što uštedi investira da bi poslije imao više. Nakon 20 godina rada u toj firmi dođe kriza i oboje ostanu bez posla. Prvi će završiti na socijalnoj pomoći, drugi je neće dobiti jer je eto uštedio dovoljno da sebe održava na životu. Koju poruku mi šaljemo ljudima? Poruka je jasna ako nisi cvrčak već mrav – onda si ble*sav. Plaćaš banke koje drže tvoju ušteđevinu, omogućuješ ljudima da dobiju kredite za npr. kuće ili državi da se jeftinije zadužuje na domaćem tržištu, daješ posao i plaće ljudima u investicijskim fondovima, utječeš na transparentnost poslovanja firmi u državi (jer je eto zbog tebe poželjno biti na burzi) i nakon svega dobiješ porez na ono malo što iscjediš iz takvog sustava a u slučaju negativnog raspleta tvoje profesionalne karijere odluče te baciti na prosjački štap. Iako tvoj novac nikada nije napustio državu tebi će ta ista država uzeti tvoja prava da bi onaj tko je svoje novce rasuo po svijetu imao veća prava. Je li to tebi normalno?

s gore navedenim se slažem samo ima jedan ali
ne dižeš kredit za kupnju dionica jer bi onda svi digli krediti
a s porezom na dividendu se slažem samo ako će biti da ga plačaju oni koji imaju kapitalnu dobit više od 20000 kn po godini
jer je tako u svim zemljama da ima nako odregenog iznosa se plača porez a ne svi

EPS YTD 18,11
EPS kvartalno 7,00
EPS ttm 21,34
P/S – ttm 2,49
Malo dobrog starog TA stanja ….upravo sada :-))
P/E – ttm 11,62
P/B 1,90
ROA – ttm 0,14
ROE – ttm 0,16
Current ratio 3,62
Quick Ratio 3,48
Profit margin 0,25

Ovi su izgleda sve dalje od rezanja kad povlače ovakve poteze:
http://www.vecernji.hr/biznis/vlada-ce-ponovno-uvesti-porez-mobilne-usluge-clanak-363155

ROMF se iskrcava?

Kune nisu problem, kuna nema

Danas da 13h velik promet, skoro 10 milijuna kuna, veći nego kad se ukupno zbroje svi dani u ovoj godini. Kakva su razmišljanja, je li sada pravo vrijeme za kupnju ili bolje čekati drugu polovicu velječe i objavu rezultata poslovanja? Prošle godine je cijena poprilično skliznula nakon objave rezultata i iznosa dividende, možemo li i ove godine očekivati nekakav pad nakon objave? Da li je u sadašnju cijenu (243kn) već uračunata i dividenda u iznosu od 19-22 kune ili ima potencijala za rast do glavne skupštine?


Danas da 13h velik promet, skoro 10 milijuna kuna, veći nego kad se ukupno zbroje svi dani u ovoj godini. Kakva su razmišljanja, je li sada pravo vrijeme za kupnju ili bolje čekati drugu polovicu velječe i objavu rezultata poslovanja? Prošle godine je cijena poprilično skliznula nakon objave rezultata i iznosa dividende, možemo li i ove godine očekivati nekakav pad nakon objave? Da li je u sadašnju cijenu (243kn) već uračunata i dividenda u iznosu od 19-22 kune ili ima potencijala za rast do glavne skupštine?

—mislim da ste u pravu, ovo je vrh!

Kune nisu problem, kuna nema


Danas da 13h velik promet, skoro 10 milijuna kuna, veći nego kad se ukupno zbroje svi dani u ovoj godini. Kakva su razmišljanja, je li sada pravo vrijeme za kupnju ili bolje čekati drugu polovicu velječe i objavu rezultata poslovanja? Prošle godine je cijena poprilično skliznula nakon objave rezultata i iznosa dividende, možemo li i ove godine očekivati nekakav pad nakon objave? Da li je u sadašnju cijenu (243kn) već uračunata i dividenda u iznosu od 19-22 kune ili ima potencijala za rast do glavne skupštine?

Pa kaj ti stvarno misliš:
a) da ima netko tko zna 100% odgovor?
b) ako imai pod a) da bi onda preko foruma govorio?
[bye]

New Report

Close