HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.07.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,09
99.523
3,308
30,00
30,10
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Veliko HVALA upraviteljima ROMF,
u ime 200000 HR građana-dioničara firme Hrvatski Telekom d.d.
na odlučnom i konstruktivnom održavanju vrijednosti dionice HT-R-A u zoni stabilnosti i harmonije u zahtjevnom recentnom razdoblju iznimnih turbulencija i preslagivanja na tržištu kapitala.

Inovativnu, prosperitetnu i Sretnu Novu godinu želim sadašnjim i budučim dioničarima HT-a
i čitateljima portala Poslovni.hr

Želim sretnu i uspješnu novu godinu, te puno zdravlja svim HT-ovcima a posebno g. Poštaru, Šumaru i Hlebincu.

kako se ukidanje ovih 6% operaterima može odraziti na cijenu ht


kako se ukidanje ovih 6% operaterima može odraziti na cijenu ht

Vrlo kratko – NIKAKO…
Sa jedne strane država olabavi, a sa druge pritegne HAKOM… Tako da je sve opet na nuli….

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...


Što se tiče poreza na dividendu: kažu da se neće odnositi na male dioničare no problem leži u definiciji pojma "mali". No po meni je definitivno pozitivno što se taj porez definitivno neće usvojiti prije 1.7.2012. što nam ostavlja još godinu dana bez poreza.

Problem nije toliko u porezu već u odbitcima. Mene kao fizičku osobu i malog dioničara država sigurno neće pitati jesam li digao kredit za kupiti dionice, je li on otplaćen te ako nije kolika mi je kamata što me stavlja u nepravedan položaj spram recimo neke firme. Po jednom kreditu sam imao cca 800kn čiste dobiti a dobit po dividendi je bila više tisuća kuna. Dakle umjesto da se oporezuje tih 800 kn meni će se oporezovati tih više tisuća kuna što je suludo.

A zašto bi te država i pitala… Tko te učio da dižeš kredit za kupovinu dionica??? Htjelo se malo kruha bez motike… To ti je kao da digneš kredit , pa onda tu lovu staviš na oročenje…

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

Pričaš gluposti.

1. Kredit za dionice je isto kao i kredit za bilo koji drugi posao. Hoćeš li reći nekom poljoprivredniku koji je dignuo kredit da bi kupio traktor da želi kruha bez motike? Naravno da nećeš. A on je kupio sebi osnovno sredstvo kao što sam ja kupio sebi. Njemu se poljoprivreda isplatila toliko da pokriva kamatu sa nešto glavnice – isto kao i meni investiranje. Ja sam za svoju kreditnu sposobnost potrgao živce provodeći noći ispred računala a taj poljoprivrednik je crnčio gradeći sebi kuću koju će založiti za traktor. U čemu je točno razlika između nas dvoje? Razlika je u tome što će njemu država reći: "jadan mali poljoprivrednik on ima tolike i tolike rashode pa mu ne možemo oporezovati čitav prihod već samo profit koji ćemo dodatno smanjiti za amortizaciju osnovnog sredstava" dok će meni reći "ti ionako imaš drugi posao pa ovo radiš iz zaj*bancije i zato ćemo ti nabiti onaj porez koji nismo nabili poljoprivredniku".
Oprosti ti meni ako ja u ovome vidim kršenje ustavne jednakosti građana.

2. Investiranje isto kao i oročenje – u kojem to svemiru? To niti je točno u praksi niti je točno u teoriji. Teorija investiranja je jako lijepa: diverzifikacija, kupovanje realnim novcem tra-la-la i ona vrijedi samo za one koji već imaju previše. Što je s nama ostalima? Čak i Buffet postavlja ograde na tu teoriju po pitanju diverzifikacije.

No taj porez na dividendu je samo vrh apsurdnosti našeg sistema.
Uzmimo za primjer 2 radnika koji rade na istom radnom mjestu sa istim uvjetima. Sve im je isto osim navika. Jedan je bonivan i voli putovati, trošiti na moderne dodatke itd. drugi nije takav on štedi i ono što uštedi investira da bi poslije imao više. Nakon 20 godina rada u toj firmi dođe kriza i oboje ostanu bez posla. Prvi će završiti na socijalnoj pomoći, drugi je neće dobiti jer je eto uštedio dovoljno da sebe održava na životu. Koju poruku mi šaljemo ljudima? Poruka je jasna ako nisi cvrčak već mrav – onda si ble*sav. Plaćaš banke koje drže tvoju ušteđevinu, omogućuješ ljudima da dobiju kredite za npr. kuće ili državi da se jeftinije zadužuje na domaćem tržištu, daješ posao i plaće ljudima u investicijskim fondovima, utječeš na transparentnost poslovanja firmi u državi (jer je eto zbog tebe poželjno biti na burzi) i nakon svega dobiješ porez na ono malo što iscjediš iz takvog sustava a u slučaju negativnog raspleta tvoje profesionalne karijere odluče te baciti na prosjački štap. Iako tvoj novac nikada nije napustio državu tebi će ta ista država uzeti tvoja prava da bi onaj tko je svoje novce rasuo po svijetu imao veća prava. Je li to tebi normalno?

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

kolega ozapa , 100-ka od mene , u svemu se posve slažem a najbolji dio je onaj o dva radnika.

ozapa, 100-tka i od mene. Nažalost, to je vapaj žednog u pustinji. Problem nas malih investitora je što nemamo nešto poput velikog traktora da možemo zablokirati ceste. čak i da se udružimo i svi povučemo lovu tih "traktora" je premalo. Osim toga, je*eš posao ako nisi potrošio pola tone cementa i 10 kubika drvene građe. To je opće stanje svijesti.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.


kolega ozapa , 100-ka od mene , u svemu se posve slažem a najbolji dio je onaj o dva radnika.

Hvala, iako bih osobno bio sretniji da to nije tako.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

@ ozapa i od mene 100.
Nazalost 1001 primjer kako sve puca po srednjoj klasi koja se trudi , radi uci i zeli nesto napraviti.
Ovaj mravac je mogao i uloziti u dodatnu nekretninu pa izvisiti sa porezom.
Takodjer imati veci broj djece koja ce sutra puniti generacijsku solidarnost i cvrcku koji je imao dva pekinezera i isao sa njima na skijanje.Sve bi bilo dobro da osim cvrcaka nemamo i zohare koji se vode kao socijala na raznim zavodima , a kad cujes cifru za njihov crni sat boli glava.
A sto je najbolje samoubilacka investicija bi ustvari kod nas bila (a ista vani ide pod normalno) dici kredit i uloziti u znanje.

Jel to počelo prešaltavanje u HT?


Želim sretnu i uspješnu novu godinu, te puno zdravlja svim HT-ovcima a posebno g. Poštaru, Šumaru i Hlebincu.

Hvala, isto tako i tebi i svima drugim forumašima

New Report

Close