HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.07.2024. u 21:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,01
120.659
4,020
30,00
30,10
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Da se puno ne patite.

@Isto tako od 1. srpnja uvodi se porez na imovinu prema kojem će se znatno više oporezivati neiskorišteno zemljište. Uvodi se i porez na dividendu koji se neće odnositi na male dioničare.


Nisam pratio u zadnje vrijeme … ali ako je ovo točno onda je to jako dobro za nas male (da ne uporabim ocufanu riječ "pravedno") i zanimljiv izazov velikima.
Nadam se da su osigurači od njihove "osvete" stavljeni jer bi u protivnom moglo biti jako toplo svima.
Sve naj u 2012 u kojoj želim da nam ne bude gore negu ovoj 2011.


Da se puno ne patite.

@Isto tako od 1. srpnja uvodi se porez na imovinu prema kojem će se znatno više oporezivati neiskorišteno zemljište. Uvodi se i porez na dividendu koji se neće odnositi na male dioničare.

Ima negdje link o ovome "da se neće odnositi na manje dioničare"..zanimljivo je recimo i kako če se određivati tko je mali a tko veliki …

E poštar kad ste već tu da vas priupitam..Je li istina da je s 1.1.2012 1000ljudi u HTu dobilo otkaz ?

...

@HaoRen,pa nije 1 april [smiley]Bit će ogtkaza ali puno manje i to tko hoće uz otpremninu.

TEHNOLOŠKI VIŠAK ZA 2012. GODINU – još uvijek bez konačne brojke

Drage kolegice i kolege,

Dana 15.studenog je održana sjednica Nadzornog odbora na kojoj se raspravljalo o Planu poslovanja za 2012. godinu, no konačna Odluka je odgođena, pa tako i odluka o broju radnika koji će biti proglašeni tehnološkim viškom.

Kao predstavnik radnika u Nadzornom odboru još jednom sam pozvao Nadzorni odbor i Upravu Hrvatskog Telekoma na socijalnu osjetljivost zbog gospodarske situacije u kojoj se nalazi Republika Hrvatska, te imajući u vidu vrhunske poslovne rezultate Hrvatskog Telekoma, kao i odluke Vlade RH kojom se ukida krizni porez na telekomunikacijske usluge, zahtijevao od Uprave Hrvatskog Telekoma da eventualno smanjenje broja radnika traži u prirodnom odljevu ili neprotivljenju radnika uz stimulativne otpremnine, te prekvalifikaciji postojećih radnika za nove usluge i nova radna mjesta, osobito ona na kojima rade studenti.

Svako drugo rješenje rezultirat će socijalnim nemirima što će podjednako štetiti i dioničarima i radnicima. Sindikati niti u jednom trenutku ne žele štetiti kompaniji, ali kada se radnicima oduzima životna-radna egzistencija onda nemamo drugog izbora.

Juko Cikojević



Da se puno ne patite.

@Isto tako od 1. srpnja uvodi se porez na imovinu prema kojem će se znatno više oporezivati neiskorišteno zemljište. Uvodi se i porez na dividendu koji se neće odnositi na male dioničare.

Ima negdje link o ovome "da se neće odnositi na manje dioničare"..zanimljivo je recimo i kako če se određivati tko je mali a tko veliki …

[/quote]

http://www.braniteljski-portal.hr/sadrzaj/hrvatska/13675 – "…Isto tako od 1. srpnja uvodi se porez na imovinu prema kojem će se znatno više oporezivati neiskorišteno zemljište. Uvodi se i porez na dividendu koji se neće odnositi na male dioničare…."

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/74725/ttl/Vlada-hitno-donosi-proracun-i-povecava-PDV/Default.aspx – "…Apsurd je da dobar dio tvrtki izvlači dobit iz Hrvatske, a u Hrvatskoj ne ostavlja ništa", izjavio je Linić i istaknuo da će se novi porez odnositi na krupne dioničare te će se ići u zaštitu malih dioničara, odnosno uvest će se neoporezivi dio…"

Koliko će iznositi "neoporezivi dio", saznat ćemo uskoro.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw


Naravno, niti ja ne mislim da će biti 20%, ali čak i s 20, nije to tako loše, još ostane za jančića pod pekom [thumbsup]

Porez na dividendu se neće odnositi na male dioničare. [thumbsup]


Da se ne komentira kako bi trebalo pod hitno zatvoriti špinu SKDD manipulacija kešom preko dionica .
Pa ti možeš bilo kome " pokloniti " masu love bez poreza . Tvrtka kupi dionce, " odlukom " je podijeli radnicima, sutra oni to keširaju i ????? Gdje je porez ?

Rupa u sustavu ima previše, i to nije u redu .

nema rupe, jer ako se dionica dobije kao bonus ili po bilo kojoj drugoj osnovi dužni ste je prijaviti prilikom godišnje prijave poreza i vrijednost te dionice (u trenutku kad ste je primili) ulazi vam u poreznu osnovicu po kojoj se određuje da li trebate platiti dodatni iznos ili imate pravo na povrat. Isto tako tvrtka koja vam je dala tu dionicu mora platiti na tu vrijednost porez (najnižu stopu, 15%) odmah po davanju te dionice zaposleniku…
[/quote]

Hvala na tumačenju, a odnosi li se to i na poklone između fizičkih osoba ? Na primjer, nekoliko prijatelja mi je ustupilo dionice da ih vrtim na burzi, prepiskom na SKDD …trebam li to prijaviti negdje ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Hvala na tumačenju, a odnosi li se to i na poklone između fizičkih osoba ? Na primjer, nekoliko prijatelja mi je ustupilo dionice da ih vrtim na burzi, prepiskom na SKDD …trebam li to prijaviti negdje ?

O dragi bože … pa jel’ ima netko još ovako naivan … mislim tko vjeruje u ovu priču?
P.S.
Sjećam se da je stari hodža još u 17 stoljeću rekao: "Samo jedna stvar raste u tuđim rukama…"
P.S. II
Admine može li provjera zašto su svi postovi underline?

Hvala na tumačenju, a odnosi li se to i na poklone između fizičkih osoba ? Na primjer, nekoliko prijatelja mi je ustupilo dionice da ih vrtim na burzi, prepiskom na SKDD …trebam li to prijaviti negdje ?

darovnicom ne možete izbjeći plaćanje poreza (mislim da on iznosi 5%). jedino i isključivo u slučaju da roditelj darovnicom prenosi nešto na djecu, onda se porez ne treba plaćati. u suprotnom smjeru ili bilo kojom drugom kombinacijom, porez se ne može izbjeći… možda da pokušate s nekom vrstom punomoći?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Što se tiče poreza na dividendu: kažu da se neće odnositi na male dioničare no problem leži u definiciji pojma "mali". No po meni je definitivno pozitivno što se taj porez definitivno neće usvojiti prije 1.7.2012. što nam ostavlja još godinu dana bez poreza.

Problem nije toliko u porezu već u odbitcima. Mene kao fizičku osobu i malog dioničara država sigurno neće pitati jesam li digao kredit za kupiti dionice, je li on otplaćen te ako nije kolika mi je kamata što me stavlja u nepravedan položaj spram recimo neke firme. Po jednom kreditu sam imao cca 800kn čiste dobiti a dobit po dividendi je bila više tisuća kuna. Dakle umjesto da se oporezuje tih 800 kn meni će se oporezovati tih više tisuća kuna što je suludo.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

¸Nije mi jasno zašto DT nebi platio porez na dividendu u Hrvatskoj a ne u Njemačkoj , pa tu posluje i na taj način nebi bio dvostruko oporezovan.

Zato sto ce tamo platiti porez na dobit i drzavi Njemackoj nije u interesu da porez plati u hrvatskoj.

Nije bolest sve što boli

Citat:
Primjerice, dojam je da se smetnulo s uma da Hrvatska ima sklopljene bilateralne ugovore o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja s više od 60 zemalja, ističe Zgombić. Iz njih, naime, proizlazi da se veliki sustavi u inozemnom vlasništvu poput HT-a, VIP-a ili niza banaka ne bi uhvatili u tu poreznu mrežu već bi ona zahvatila samo domaće ulagače te dio vlasnika malih poduzeća koji dio plaće isplaćuju kroz isplate dobiti.
Dakle puno reklame a efekt nikakav i opet će samo naši plaćati porez!
[undecid]

New Report

Close