HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 11:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



ho, ho, ho…merry X-mas and happy f….. new year

http://www.poslovni.hr/vijesti/dakle-sto-smo-danas-doznali-pdv-od-ozujka-25–krece-i-porez-na-imovinu-193487.aspxVlada će odmah uvesti porez na dividenduPDV od ožujka 25 %porez na imovinu

Kako će izgledati taj "porez na dividendu" – oderat će jednako i velike i male ili…!?

moram ti reći, baš si trubila…po domaću…porez na dividendu je porez na dividendu . I kao da je to neka frka . Imaš u banci 100000 kn, oročiš na godinu dana i imaš kamata, pune brade 6000 kn .

Kupiš HT, cca 400 komada, dobiješ dividendu cca ( 20 Kn ) 8000 Kn, u 3-5 mjeseci, ne godinu, na tih 8000 Kn neka platiš i 20% ( što je extraiberultramaxiturbo preprepreciejnjeno ) platila bi 1600 Kn…i još bi bila u plusu 400 Kn !!!!!!!!!!

Za max pola godine !!!!!

pa ti štedi u lopovskim bankama, i neka te još straše s porezom na dividendu……
[/quote]

Otkuda toliko razumjevanje za taj porez na dividendu, koji je največi lopovluk s aspekta oporezivanja od strane države.
Postavite si to ovako: vlasnik ste firme xy d.d. u 100% vlasništvu vas kao pojedinca, i ta firma ostvari dobit od 1 mlr kuna, platitie uredno državi 200 mil. kuna poreza na dobit, i sada da vam ostave vaših 800 mil. kuna (jer već sam platio porez na dobit) sada će mi još uzeti i od tih 800 mil kuna kada budem svoj, krvavo zarađeni, novac izvlačio iz svoje firme.
Po meni to je dvostruko oporezivanje s iste osnove…

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

kolega titulus , to sam ja več komentirao u temi "best buy", strana 2657.

Otkuda toliko razumjevanje za taj porez na dividendu, koji je največi lopovluk s aspekta oporezivanja od strane države.
Postavite si to ovako: vlasnik ste firme xy d.d. u 100% vlasništvu vas kao pojedinca, i ta firma ostvari dobit od 1 mlr kuna, platitie uredno državi 200 mil. kuna poreza na dobit, i sada da vam ostave vaših 800 mil. kuna (jer već sam platio porez na dobit) sada će mi još uzeti i od tih 800 mil kuna kada budem svoj, krvavo zarađeni, novac izvlačio iz svoje firme.
Po meni to je dvostruko oporezivanje s iste osnove…

Porez na dobit je ? 20% ,npr,

I ti bi na ,milju kuna platio samo 20% ? I tata bi sine…. Tako mali porez je zato jer ostaje lova u firmi . Kad se isplaćuje, noramlno da se oprezuje dalje . Pa i na plaći ima više poreznih razreda.

Da se ne komentira kako bi trebalo pod hitno zatvoriti špinu SKDD manipulacija kešom preko dionica .
Pa ti možeš bilo kome " pokloniti " masu love bez poreza . Tvrtka kupi dionce, " odlukom " je podijeli radnicima, sutra oni to keširaju i ????? Gdje je porez ?

Rupa u sustavu ima previše, i to nije u redu .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Otkuda toliko razumjevanje za taj porez na dividendu, koji je največi lopovluk s aspekta oporezivanja od strane države.
Postavite si to ovako: vlasnik ste firme xy d.d. u 100% vlasništvu vas kao pojedinca, i ta firma ostvari dobit od 1 mlr kuna, platitie uredno državi 200 mil. kuna poreza na dobit, i sada da vam ostave vaših 800 mil. kuna (jer već sam platio porez na dobit) sada će mi još uzeti i od tih 800 mil kuna kada budem svoj, krvavo zarađeni, novac izvlačio iz svoje firme.
Po meni to je dvostruko oporezivanje s iste osnove…

To je argument koji su Republikanci uvijek imali. Pa ga nisu uspijeli ukinuti ni kada su drzali i Senat i Congress. Porez se uvodi zato sto nema novaca, a ne zato sto je pravedan ili dobar.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

vjerojato će biti 10 % tako je jednom izjavio Zoki u nu2 ako se dobro sjećam
nije to problem nego je problem što na tržištu na kojem postoji HT + 5 dobrih dionica uvode porez
nažalost moram se složiti s Ivanom Šukerom s kojim se nikad nisam slagao da prvo razvijte tržište a onda uvodite porez

ovo neće puno pomoć proračunu a više će odmoć tržištu čisto psihološki




ho, ho, ho…merry X-mas and happy f….. new year

http://www.poslovni.hr/vijesti/dakle-sto-smo-danas-doznali-pdv-od-ozujka-25–krece-i-porez-na-imovinu-193487.aspxVlada će odmah uvesti porez na dividenduPDV od ožujka 25 %porez na imovinu

Kako će izgledati taj "porez na dividendu" – oderat će jednako i velike i male ili…!?

moram ti reći, baš si trubila…po domaću…porez na dividendu je porez na dividendu . I kao da je to neka frka . Imaš u banci 100000 kn, oročiš na godinu dana i imaš kamata, pune brade 6000 kn .

Kupiš HT, cca 400 komada, dobiješ dividendu cca ( 20 Kn ) 8000 Kn, u 3-5 mjeseci, ne godinu, na tih 8000 Kn neka platiš i 20% ( što je extraiberultramaxiturbo preprepreciejnjeno ) platila bi 1600 Kn…i još bi bila u plusu 400 Kn !!!!!!!!!!

Za max pola godine !!!!!

pa ti štedi u lopovskim bankama, i neka te još straše s porezom na dividendu……
[/quote]

Otkuda toliko razumjevanje za taj porez na dividendu, koji je največi lopovluk s aspekta oporezivanja od strane države.
Postavite si to ovako: vlasnik ste firme xy d.d. u 100% vlasništvu vas kao pojedinca, i ta firma ostvari dobit od 1 mlr kuna, platitie uredno državi 200 mil. kuna poreza na dobit, i sada da vam ostave vaših 800 mil. kuna (jer već sam platio porez na dobit) sada će mi još uzeti i od tih 800 mil kuna kada budem svoj, krvavo zarađeni, novac izvlačio iz svoje firme.
Po meni to je dvostruko oporezivanje s iste osnove…
[/quote]
donekle se slažem s tobom samo malo je firmi koje su dd a u 100 % vlasništvu tako da taj porez neće zahvatiti te vlasnike nego male dioničare koji imaju po 30 40 50 komada nekih dionica oni će plaćati porez a veliki će već preko humanitarnih organizacija ili udruga građana da se znađu
ovo potonje čitaj mamić i dinamo


Naravno, niti ja ne mislim da će biti 20%, ali čak i s 20, nije to tako loše, još ostane za jančića pod pekom

Eh, debeli, za razliku od tebe, meni je plaćanje tuđih krađa, otimačina, crnih fondova i sl. sr..a kroz nove poreze i namete jako, jako, jako loša stvar, pogotovo na ovako otužno likvidnoj burzi kakva je ZSE, gdje, bez novca, investitora i gadnim prognozama razvoja globalne dužničke krize, HT ima "potencijala" da zaroni duboko ispod neslavnog rekorda ostvarenog na dan 02.12.2008..
Isto tako, za razliku od tebe, meni je jako loša stvar pa čak da mi na 13-ici u Credo banci ostane i 1 kuna blokirana zbog tuđe, bezobrazno izvedene pljačke.
Naprosto, valjda sam glupa, pa mi se nikako ne sviđa da truli-podobni-politikanti, kad god im zatreba, kradu moj novac.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Sve navedeno nema veze s porezom, osim da bi se vjerojano bolje i brže otkrivalo te procesuiralo da je više love u proračunu.

I nisi glupa, ti si lijepa .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Eh, debeli, za razliku od tebe, meni je plaćanje tuđih krađa, otimačina, crnih fondova i sl. sr..a kroz nove poreze i namete jako, jako, jako loša stvar, pogotovo na ovako otužno likvidnoj burzi kakva je ZSE, gdje, bez novca, investitora i gadnim prognozama razvoja globalne dužničke krize, HT ima "potencijala" da zaroni duboko ispod neslavnog rekorda ostvarenog na dan 02.12.2008..
Isto tako, za razliku od tebe, meni je jako loša stvar pa čak da mi na 13-ici u Credo banci ostane i 1 kuna blokirana zbog tuđe, bezobrazno izvedene pljačke.
Naprosto, valjda sam glupa, pa mi se nikako ne sviđa da truli-podobni-politikanti, kad god im zatreba, kradu moj novac.

istovjetno mom razmišljanju, potpisujem 100%

mi smo ipak zemlja slučaj

Ma ovaj porescic je samo tresnjica na vrhu torte otimacine.

Kontinuitet / modalitet pljacke drzave/a na primjeru HT-a

1. Gradjani sudjeluju u izgradnji Ht-a (placen u cijelosti prvi put)
2. IPO uz sve popuste dionica prodavana na dva book-a (ovdje treba zanemariti sto je firma dobro radila i isplacivala visoke dividende vec promatrati samo imovinu – uplacena sretstva sa pocetka price) – znaci HT placen drugi put
3.Drzava izlazi u cijelosti iz Ht-a na vrlo sumnjiv nacin tj. nicim izazvano cijena se dize 260 i par kuna na vidi vraga tocno 288 kn koliko tocno u lipu iznosi preostali dug drzave umirovljenicima te se dionice prebacuju u fond za + 28 kn po dionici – sadasnji i buduci penzici rade dokap :).
4. Kad je drzava out uvodi Ht-u trosarine prvo placaju potrosaci , a dodatno ce tek platiti radnici koji ce zavrsiti na burzi
5. Ni to sve nije dosta nego ide porez na dividendu kojim ce ova narodna dionica (odnosno njeni imatelji narod osobno + mirovinski fondovi -opet narod) biti najvise pogodjena .

A Ht je samo jedan od primjera u kojem smo jos i dobro prosli samo zahvaljujuci cinjenici da ga dobro vodi stranac koji vodi racuna o interesima dionicara u smislu zarade i dividendnog prinos-a.

Takodjer buduci da najveca masa dividendi ide mirovinskim fondovima potpuni je nonsens prodan gradjanima da je to porez kojim se uzima bogatima , a daje siromasnima.

Upravo obrnuto bi u tom smislu svrsishodniji bio porez na kapitalnu dobit jer tko si moze dozvoliti da mu veci novci stoje na banci uz 3% kamata . To je skoro pa pandam nekoristenoj nekretnini.

Umjesto da se gradjani i domace tvrtke upute na trziste kapitala ,a maknu banke iz cijele price ide jos jedna runda pogodovanja upravo najvecem kapitalu.

Ovo je primjer kako se ne pokrece Hrvatska.

Da se ne komentira kako bi trebalo pod hitno zatvoriti špinu SKDD manipulacija kešom preko dionica .
Pa ti možeš bilo kome " pokloniti " masu love bez poreza . Tvrtka kupi dionce, " odlukom " je podijeli radnicima, sutra oni to keširaju i ????? Gdje je porez ?

Rupa u sustavu ima previše, i to nije u redu .

nema rupe, jer ako se dionica dobije kao bonus ili po bilo kojoj drugoj osnovi dužni ste je prijaviti prilikom godišnje prijave poreza i vrijednost te dionice (u trenutku kad ste je primili) ulazi vam u poreznu osnovicu po kojoj se određuje da li trebate platiti dodatni iznos ili imate pravo na povrat. Isto tako tvrtka koja vam je dala tu dionicu mora platiti na tu vrijednost porez (najnižu stopu, 15%) odmah po davanju te dionice zaposleniku…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Da se puno ne patite.

@Isto tako od 1. srpnja uvodi se porez na imovinu prema kojem će se znatno više oporezivati neiskorišteno zemljište. Uvodi se i porez na dividendu koji se neće odnositi na male dioničare.

New Report

Close