HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 20:10
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@HaoRen
stav Funky-Imam HT i ne namjeravam ga se riješiti tako brzo.Je stav 95% vlasnika dionica HT.



@HaoRen

stav Funky-Imam HT i ne namjeravam ga se riješiti tako brzo.Je stav 95% vlasnika dionica HT.


Da, samo što je 5% vlasnika dionica HT-a negdje nešto više od 4.000.000 komada dionica!

...biti najbrži čovijek na svijetu...




@HaoRen

stav Funky-Imam HT i ne namjeravam ga se riješiti tako brzo.Je stav 95% vlasnika dionica HT.


Da, samo što je 5% vlasnika dionica HT-a negdje nešto više od 4.000.000 komada dionica!
[/quote]
uvijek dodjem samo malo procitati sta se pise, ali ne lezi vraze, uvijek me neki post trigerira da moram reagirati.
cisto radi tocnog i preciznog informiranja zajednice.
ukupnog broja dionica raikonnen, ukupnog broja. je 5% malo vise od 4 milijuna komada.
optimum je mislio na male dionicare koji drze cca 25% od svih dionica. nesto malo manje cak.
dakle ova tvoja 4 milijuna rezi na cetiri dijela tj 1 milijun.
ne kazem da je to malo, to je jos uvijek 250 milijuna kuna….ali ipak nije milijarda 🙂


BTW

Gornja koncentracija od 9.57% je za 28.10 pošto ROMF konstantno dokupljuje moguče da se približila i 9.7%..ako netko ima ažurniji dokument s udjelom dionica u imovini ROMFa slobodno neka posta, no ovo je jako opasno za HT ako gledamo na "očekivani rast od 15-20%" prije dividende, od kojega očito neče biti ništa (iz gore navedenih razloga).

koliko vidim na hrportfolio ROMF ima nešto veću imovinu od 12 mlrd kuna. Isto tako mislim da je to stari podatak s kraja srpnja (ispravite me ako griješim). To mislim iz razloga jer ROMF drži nešto više od 30% sveukupne imovine OMFova koja je na kraju srpnja iznosila nešto više od 40 mlrd kuna.

Vaš link

Čak i da je podatak od 12 mlrd točan HT-ova dionica ima prostora za rast do nešto preko 276 kuna što se ROMFa tiče. Realno ne može narasti na više sudeći po očekivanoj dividendi od 22kn i želji investitora da im ta dividend yield bude cca 8% koja se iskazala ove godine u punom svjetlu.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi



Čak i da je podatak od 12 mlrd točan HT-ova dionica ima prostora za rast do nešto preko 276 kuna što se ROMFa tiče. Realno ne može narasti na više sudeći po očekivanoj dividendi od 22kn i želji investitora da im ta dividend yield bude cca 8% koja se iskazala ove godine u punom svjetlu.

Ovo je na tragu odgovora kakvom sam se nadao, mnogo hvala na dobrom doprinosu..Nažalot moram vas ispraviti u jednoj stvari a to je da niste uračunali i da ROMF ima 504.054 dionica HTa u GDRovima vi ste računali samo 4.367.146 koje ima na osnovnom računu….Ovaj broj o GDRovima možete nači u HANFAinom dokumentu koji sam priložio ponovno na dnu posta..

Hajmo sada ponovno računati: Po HANFAinom dokumentu koji sam linkao 28.10 imovina ROMFa bila je cca 12.38miljardi kuna (izračunato kroz FER vrjednost HT i njegovu količinu i udio u imovini na taj dan)..Hajmo sada vidjeti "granicu" do koje smije rasti HT da ROMF nebi morao po zakonu prodavati.

Za imovinu 12milrd kn -> 10%-= 1.2miljarde / (4367146+504054)=1.2mljr/4871200=246,3458
Hajmo sada isti izračun za imovinu 13miljardi->266,87
Hajmo sada nerealan slučaj za 14miljardi imovine -> 287,40

Nemam vremena sada detaljno se ovime baviti no po FI ROMFa za 3i kvartal, na 31.12.2010 imali su 11.387 miljardi imovine dok su nakon 9mjeseci 2011 na 31.09.2011 imali 12.1miljardi, to iznosi cca 80miljuna kuna povečanja mjesečno…Ajd radi moguće greške povečajmo to skoro za duplo na 150miljuna (dakle neka povečanje imovien ROMFa bude 150 miljuna kuna mjesečno).

Ako je po HANFainom dokumentu imovina na 28.10 (mozemo onda aproskimirati da je to kraj mjeseca) bila 12.38miljardi, uz povečanje imovine 150milj mjesečno dolazimo na imovinu od taman 13miljardi kuna na dan 01.03.2012 .Sad pogledajte gornji izračun kolika na temelju trenutnog broja dionica HTa koje ima ROMF na imovinu od 13 miljardi kn, kolika bi morala biti cjena te dionice da ROMF mora početi prodavati? 266,87kn

Ako bi uzeli normalan prirast izračunan kao prosjek iz FIa koji je dkoro duplo manji od gornjih1 50milj, dakle 80milj , na dan 01.03.2012 imovian ROMF bila bi 12.7miljardi i granična cjena dionice, 260,71kn!!!

Za kraj….izračunajmo onda prinos na dan 01.03 na trenutnu cjenu od 245 kn

Vaših procjenjenih 276kn = +12,65%
Mojih izračunatih i procjenjnih "best case" 266,86kn= +8,92%
Mojih izračunatih "worst case" 260,71=+6,4%

Naravno ovo su sve izračuni uz pretpostavku ulaska u HT radi ostvarivanaj dobika u rastu pred dividendu i prodaju prije iste..naravno da oni kojima je cilje samo dividenda imaju drugačiju strategiju

IMHO risk/gain ratio puno puno prevelik

Dokumenti koje sam koristio kao izvor informacija:
http://www.hanfa.hr/uploads/20111209151244.pdf
http://www.rmf.hr/UserDocsImages/MF_Fin_izvjesce_ROMF_30092011.PDF

Disclimer:

Autor nema dionice HT-R-A i ovo nije nagovor na kupnju/prodaju istih, samo pokušaj diskusije na ovu autoru osobno jako zanimljivu temu.

...

@HaoRen
otpusti analitiku to je forma, moć je u identitetima malih vlasnika HT-a.

Izbjegni razočarenje i nabavi HT odmah.

@HaoRen
otpusti analitiku to je forma, moć je u identitetima malih vlasnika HT-a.

Izbjegni razočarenje i nabavi HT odmah.

Recimo ovo je tip odgovora koji smatram totalno promašenim na ovu temu no ok..

BTW Ne hvala HT me ne zanima trenutno za kupnju preskup mi je (na 160-170 bi postao zanimljiviji no svejedno tek za mali dio portfelja)..Kao kockarsku dionicu radije sam odabrao BLJE, a za prave investicije također neke sasvim druge dionice od HTa

...

@HaoRen
uz dužno poštovanje, odgovor je jednostavan u cilju postizanja harmonije.
Da sam iz hiperkompleksnog sustava izolirao jedan komad /npr.kupnja Romf-a ili neki drugi komad/
te ga reducirao prema svojim interesima ili osobnim reprezentacijskim modelima, dijalog bi bio
totalno promašen.

@HaoRen

To je sve priblizno tocno ali u slucaju rasta cjelokupnog trzista i ta cifra od 12/13 mlrd kuna se povecava. Ne ocekujeta valjda da bi samo HT rasao.

Nije bolest sve što boli

Koji je zakonski rok za prilagodbu u slucaju probijanja ogranicenja? [wink]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Sve je to vrlo zanimljivo. Ali kolega, zaboravljate da tu ima niz RAIFF investicijskih fondova koji se mogu uključiti u igru "kad se mnogi najmanje nadaju"…



Sve je to vrlo zanimljivo. Ali kolega, zaboravljate da tu ima niz RAIFF investicijskih fondova koji se mogu uključiti u igru "kad se mnogi najmanje nadaju"…


Uz naznaku da ROMF nikada ne govori svojim Reiffeisen kolegama što misle raditi.
[rolleyes]

New Report

Close