HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.07.2024. u 16:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,13
178.786
5,933
30,10
30,50
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




za mene je HT razočaranje, evidentan je veliki pad prihoda, koji će se u budućnosti i dalje smanjivati
kompanija u stagnaciji, totalno nezanimljiva osim za fondove koji ovdje bacaju ogromnu lovu i sad se vjerojatno kaju

Ne ulazeći u raspravu tipa slažem/ne slažem s vama, teško je ne oteti se dojmu da je ova ocijena samo za HT kao izoliran slučaj.
Mišljenja sam da će sve polako down, ne samo HT. Pa ipak, gledano u prosjeku, HT pad je među manjima da ne spominjem likvidnost same dionice.
Tako da crneći HT treba dati ocjenu i ostalog dijela tržišta koje, će sada ću ja svoj sud, pasti još i više.

Ako je to tako, onda HT i nije tako loš izbor,
Lp,
Funky
[/quote]

Poštovani,

molim Vas barem dvije varijable po kojima bi trenutno tržište trebalo ići dolje?
Uzmite u obzir:

1. krug: Hrvatska
2. krug: Naše susjedne zemlje
3. krug: EU
4. krug: EU + USA
5. krug: 4. krug + Kina

MOlim Vas da mi objasnite koji pokazatelj ukazuje na krah, imajte pritom na umu da je svijet uvijek izjednačen po kapitalnom i tekučem računu međunarodne bilance plaćanja.

Dakle svaka prodaja ima kupca što se evidentira na pjedinačnim bilancama država što opet uzrokuje cijenu zaduživanja(uvoza kapitala) putem obveznica a daljnji efekti na bogatstvo su Vam jasni.

Meni je jasan scenarij 2007/08 i prelijevanje ove bilance sa Zapada na Istok po parametru izvoza/uvoza.

Ali po čemu vidite probleme na našem tržištu i pad (daljnji indexa)?

Hrvatska bilježi rast GDp-a nakon godina naglog pada.
Ulazimo u širu ekonosmku integraciju(koja će Vam usput rečeno utjecati na smanjenje troškova zaduživanja i uvoza kapitala) koja jamči rast GDP(potpomognutog rastom uvoza ali to je dalja priča).

Nedavno je bila vidljiva i povezanost naših indexa i američkih ali i to se decouplalo.

Naš najveći problem je staro stanovništvo(sa svim socijalnim implikacijama) i visoka nezaposlenost – što je paradoksaln o na prvi pogled – ali na drugi objašnjava zašto je velika nezaposlenost.( velika porezna davanja za održavanje transferne baze prema slabijima(starijima))

Sami smo i prošli smo svoju inicijaciju emerging market-a.
Daljnji pad ne vidim.
[/quote]
Nisam znao da ću tako brzo (nažalost) dobiti potvrdu svojih misli.

The Air Has Been Let Out Of The Balloon


A ako je samo dio toga točan … ne treba biti prepametan pa reći kamo idu naši indeksi …
[cool]



@spectras

Pa hvala bogu da telekom neče umrjeti , neče VoIP totalno uništiti telekome , ali če im smanjiti prihode to je sigurno ! Pogledajte što su MSN/Skype/GTalk/Facebook…. napravili SMS porukama..Naravno da se niej dogodilo da više uopće ne koristimo SMS ali ga koristimo mnogo manje..Recimo ja na svom mobitelu imam upaljen WLAN i 3G konstantno i cjeli dan mi izdrzi baterija bez problema..Kada me netko treba ne salje mi SMS jer zna da sam uvjek online na GTalku/MSNu niti ja saljem previse SMS njima

Neznam koja ste vi generacija, ali ja sam vjerojatno među najmlađima na ovom forumu i znam na koji način večina moje generacije koristi smartphonove, ta moja generacija ce takve stvari iamti "pod normalno" i kojima nije nikakv problem imati 3G stalno upaljen,za razliku od starijih koji vise preferiraju "stare" tehnologije…to su procesi koji se desavaju polako ali sigurno…Moj stav nije "IP tehnologije če uništiti telekome" jer je to glupost nego "smanjit če im prihode"…

Poštovani kolega, nisam baš među najmlađima ali cijenim dio mlade generacije koji korisno koriste tehnologiju. Nažalost, prosjek ne govori tako…sve smo lošije obrazovan narod i sve stariji. Upravo zato sam skeptičan prema ozbiljnijem smanjivanju prihoda zbog VoIP-a. Ipak, osobno bih volio da ste u pravu.
Spomenuli ste da baterija izdrži čak cijeli dan…tako nešto sam i htio naglasiti. Bez 3G i WLAN-a izdržala bi možda 3 ili 4 dana. Možda Vama ne smeta što morate stalno puniti mobitel ali gomili ljudi smeta i čujem kako se hvale čiji telefon duže "izdrži" a oni drugi spominju majku proizvođaču i kažu da će "odma’ promijenit’ mobitel"…a zapravo niti ne znaju da im npr. stalno radi bluetooth i tko zna što sve ne.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

Niti Ht nije što je bio Vaš link

http://www.poslovni.hr/vijesti/olgica-spevec-istrazuje-kartel-hta-vipneta-i-tele2-189620.aspx
[undecid]

Čak i kada mi indeksi daju pravo, netko mi daje jedinice bez obzira. Jer treba stalno drukat za dionicu i širiti pozitivu … bez obzira na sve.
Tipično za luzere …
P.S.
Hvala unaprijed i na ovim jedinicama!
[cry]

sta je ovo DANIMA NIKO NIST NE KOMENTIRA JEL TO DOBRO ILILOOSE

Vlada raspisuje javni natječaj za stalni pristup internetu Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 07.11.2011. – 08:17:20
ZAGREB – U idućih desetak dana Vlada planira raspisati javni natječaj za uslugu stalnog pristupa internetu, neslužbeno doznaje Poslovni dnevnik. Na taj, prvi Vladin cjeloviti natječaj za neku fiksnu telekomunikacijsku uslugu, prema podacima regulatora HAKOM-a, može se prijaviti čak 68 tvrtki; od Hrvatskog telekoma i Vipneta preko Optima telekoma i Metroneta do zagrebačke podružnice SiOL-a u vlasništvu Telekoma Slovenije.

Dražen Ivanušec, predstojnik Ureda za središnju javnu nabavu, kazao je tek kako je točno da je jedan od planiranih pet natječaja za fiksne komunikacije pri kraju te dodao da nemaju običaj najavljivati nabave, kao ni govoriti o njihovoj potencijalnoj vrijednosti prije objave u Narodnim novinama.

– Mogu tek reći da smo uz pomoć Središnjeg državnog ureda za e-Hrvatsku definirali strategiju za nabavu fiksnih telekomunikacijskih usluga, a prikupljanje i obrada dokumentacije od svih 28 tijela državne uprave, što se sada radi prvi put, trajali su mjesecima – ističe Ivanušec.

Dodaje da u fiksnim komunikacijama Vlada planira raspisati pet odvojenih javnih natječaja. Počet će od usluge stalnog pristupa internetu, a zatim slijede natječaji za telefoniju, prijenos podataka, telefonsku opremu i internetsku opremu. Kojim će pak točno redom ići ti natječaji, zasad se ne zna.

Do sada je Vlada od svojih telekomunikacijskih potreba zaključila jedino natječaj za mobilne usluge. Uz jedno ponavljanje, on je trajao do godinu dana i na kraju ga je dobio HT za 14,26 milijuna kuna.


Vlada raspisuje javni natječaj za stalni pristup internetu Autor/izvor: SEEbiz / H


a kako to ova vlada može napraviti? zar oni nisu sad, kad su raspisani izbori, samo tehnička vlada koja ne bi smjela potpisivati ništa novog što nije od neke hitnosti?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Opet Jacin spin.


Opet Jacin spin.

Nema od toga ništa !!!!!!!!!!

vidim da se za 2011. planira neto dobit od oko 1837…miliona što je negdje kao i prošla godina …
ovo polugodište je malo bolje od onog 2010 što znači da će se ići ..vjerojatno na sličnu dividendu ….cca 20-22 kune po dionici …mislim da se negdje početkom 12. mjeseca to objavljuje …ako fondovi naprave isti scenarij kao prethodne 3 godine …pumpanje samo što nije počelo …po meni na malo niže razine od ove godine al opet dobro za onog ko sada uleti …izgleda mi oovo trenutno prije izbora kao neka mirna luka …ionako kukuriku pobjeđuje …a porez na kapitalnu dobit bi trebala ..ak donesu zakon ..zakačiti velike investitore kojii izvlače lovu iz zemlje …nek im Deutsche Telekom plati onda …


vidim da se za 2011. planira neto dobit od oko 1837…
…pumpanje samo što nije počelo …

Što je još ostalo od rezervacija za otpustit?
Mislim da za +klub bodove ima rezervirano 100 mil kn koje bi se mogle otpustiti u Q4 da se uhvati plan za 2011g, i onda je gotovo…

Nema ovdje pumpanja, može doći samo do ispuhivanja! [thumbsup]

New Report

Close