HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.07.2024. u 16:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,09
99.523
3,308
30,00
30,10
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


[
Vidim da ne razumiješ baš tehnologiju pa da ti pojasnim :

Nema nikakvog prebacivanja GSM poziva na VoIP nego bi to bilo odvojeno, kad pricas na GSM pricas na GSM , kada pricas na VoIP pricas na VoIP s tim da mozes pricati na VoIP i preko 3G konekcije, dakle spojis se na mobilni internet itd…Hrpa ljudi koju znam vec normalno koristi VIber i Skype, cjena mobilnog interneta je sve jeftinija i samo je pitanje vremena kada če cjena minute VoIPa biti manja od minute preko GSMa, zapravo več je kroz neke pakete i tada će se još više isplatiti koristiti VoIP

Druga stvar je ovo oko WLANa…Trenutno je istina da u HR ima jako malo free WiFi mjesta i to osobno smatram poražavajučim i sramotnim faktorom za HR kao turističku zemlju no uvjeren sam da če se to jako brzo promjeniti..Neznam putujete li no rjetko gdje sam van HR otišao a da nisam našao hrpu free WiFi mjesta , pogtovo u kafičima…Evo samo što se regije tiče ne sječam se nijednog cafe bara u Noovom Sadu,Beogradu ili Skopju koji nije imao besplatan WiFi , a taj WiFi se i kod nas uvodi sve više…čak neki gradovi pogotovo turistički počinju pokrivati cjeli grad besplatnim internetom (npr Skopje ima u širem centru free WiFi)…Dakle to o čemu kolega priča je proces koji se događa i naravno da SADA ne škodi HTu ali ŠKODIT ČE MU sve više i više….

NPR roaming je usluga na kojoj su telekomi prije ostvarivali enormne zarade a više ne zarađuju toliko..zašto?….npr ja sam često van HR i često na drugom kraju svjeta i stvarno se ne sječam kada sam zadnji put platio kunu za razgovor u roamingu..Jedino roaminga što plačam su poruke "uzlječemo" i "sletio sam" koje pošaljem bližnjima jer se uvjek brinu , sve ostalo rješavam putem Vibera/Skypea ista stvar če se desiti s pozivima i zato mislim da je telekom sektor jako neperspektivan u smislu značajnijeg večeg poboljšanja poslovanja

Prijatelju, ti ne razumiješ o čemu se radi. Što misliš, da mobitel radi na automobilski akumulator ? Znaš li koliko način rada o kojemu ti pričaš troši energije ? Uostalom, uključi svoj smartphone i ostavi upaljen WLAN pa pogledaj koliko energije je pojeo za jedan dan. Iz tog razloga je nekad zamišljeno da bi postojala automatika koja bi u dostupnoj WLAN mreži isključivala GSM i obratno. No to može funkcionirati samo u gradovima i to u manjem postotku površine. A ostatak ? A ruralna područja ? I tamo ljudi žive… Dakle, ako misliš da će ova priča oko Skype-a i WLAN-a srušiti GSM promet u velikoj si zabludi…ionako se u najvećem broju slučajeva radi o mizernoj uštedi a komplikacije oko toga ne vrijede tih novaca. Slažem se da je Skype OK i tko danas radi međunarodne pozive mimo VoIP-a ili ima viška novca ili je neupućen ili nema računalo. Ali koliko ljudi to radi često ? Da telekomi od toga žive već bi davno propali. Ljudima u najvećem broju slučajeva telefon služi kao kutija u koju pričaju i služe se uglavnom imenikom – i to samo zato jer su lijeni tipkati brojeve.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

HaoRen
misli da je telekom sektor jako neperspektivan u smislu značajnijeg večeg poboljšanja poslovanja.
Netočna tvrdnja koju pobija http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=t-com&source=web&cd=1&ved=0CCIQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.t-com.hr%2F&ei=ybmtTtifOMrAhAe_15S7Dw&usg=AFQjCNFu7o1mQtnSDstOV2dkJLU-M_IKJQ

@spectras

Pa hvala bogu da telekom neče umrjeti , neče VoIP totalno uništiti telekome , ali če im smanjiti prihode to je sigurno ! Pogledajte što su MSN/Skype/GTalk/Facebook…. napravili SMS porukama..Naravno da se niej dogodilo da više uopće ne koristimo SMS ali ga koristimo mnogo manje..Recimo ja na svom mobitelu imam upaljen WLAN i 3G konstantno i cjeli dan mi izdrzi baterija bez problema..Kada me netko treba ne salje mi SMS jer zna da sam uvjek online na GTalku/MSNu niti ja saljem previse SMS njima

Neznam koja ste vi generacija, ali ja sam vjerojatno među najmlađima na ovom forumu i znam na koji način večina moje generacije koristi smartphonove, ta moja generacija ce takve stvari iamti “pod normalno” i kojima nije nikakv problem imati 3G stalno upaljen,za razliku od starijih koji vise preferiraju “stare” tehnologije…to su procesi koji se desavaju polako ali sigurno…Moj stav nije "IP tehnologije če uništiti telekome" jer je to glupost nego "smanjit če im prihode"…


@valsim

To što ste vi linkali sigurno nije perspektivno

...

Neto dobit gotovo je ista i iznosi 1,5 milijardi kuna (200 milijuna eura).

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Nije se odustalo od PTK-a.

Međutim, postojeći regulatorni okvir i dalje odgađa ulaganja u komunikacijsku/optičku infrastrukturu sljedeće generacije koja bi pomogla poticanju gospodarskog rasta u Hrvatskoj", dodao je Mudrinić. Priopćeno je i da je T-HT razmatrao nastavak sudjelovanja u postupku privatizacije kosovske telekomunikacijske tvrtke PTK. Prema nepotvrđenim medijskim izvješćima, kosovska je vlada obustavila postupak te će pravovremeno najaviti novi. Međutim, T-HT nije primio nikakvu službenu obavijest o tome.
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=139716

za mene je HT razočaranje, evidentan je veliki pad prihoda, koji će se u budućnosti i dalje smanjivati
kompanija u stagnaciji, totalno nezanimljiva osim za fondove koji ovdje bacaju ogromnu lovu i sad se vjerojatno kaju

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!


za mene je HT razočaranje, evidentan je veliki pad prihoda, koji će se u budućnosti i dalje smanjivati
kompanija u stagnaciji, totalno nezanimljiva osim za fondove koji ovdje bacaju ogromnu lovu i sad se vjerojatno kaju

Ne ulazeći u raspravu tipa slažem/ne slažem s vama, teško je ne oteti se dojmu da je ova ocijena samo za HT kao izoliran slučaj.
Mišljenja sam da će sve polako down, ne samo HT. Pa ipak, gledano u prosjeku, HT pad je među manjima da ne spominjem likvidnost same dionice.
Tako da crneći HT treba dati ocjenu i ostalog dijela tržišta koje, će sada ću ja svoj sud, pasti još i više.

Ako je to tako, onda HT i nije tako loš izbor,
Lp,
Funky



za mene je HT razočaranje, evidentan je veliki pad prihoda, koji će se u budućnosti i dalje smanjivati
kompanija u stagnaciji, totalno nezanimljiva osim za fondove koji ovdje bacaju ogromnu lovu i sad se vjerojatno kaju

Ne ulazeći u raspravu tipa slažem/ne slažem s vama, teško je ne oteti se dojmu da je ova ocijena samo za HT kao izoliran slučaj.
Mišljenja sam da će sve polako down, ne samo HT. Pa ipak, gledano u prosjeku, HT pad je među manjima da ne spominjem likvidnost same dionice.
Tako da crneći HT treba dati ocjenu i ostalog dijela tržišta koje, će sada ću ja svoj sud, pasti još i više.

Ako je to tako, onda HT i nije tako loš izbor,
Lp,
Funky
[/quote]

Poštovani,

molim Vas barem dvije varijable po kojima bi trenutno tržište trebalo ići dolje?
Uzmite u obzir:

1. krug: Hrvatska
2. krug: Naše susjedne zemlje
3. krug: EU
4. krug: EU + USA
5. krug: 4. krug + Kina

MOlim Vas da mi objasnite koji pokazatelj ukazuje na krah, imajte pritom na umu da je svijet uvijek izjednačen po kapitalnom i tekučem računu međunarodne bilance plaćanja.

Dakle svaka prodaja ima kupca što se evidentira na pjedinačnim bilancama država što opet uzrokuje cijenu zaduživanja(uvoza kapitala) putem obveznica a daljnji efekti na bogatstvo su Vam jasni.

Meni je jasan scenarij 2007/08 i prelijevanje ove bilance sa Zapada na Istok po parametru izvoza/uvoza.

Ali po čemu vidite probleme na našem tržištu i pad (daljnji indexa)?

Hrvatska bilježi rast GDp-a nakon godina naglog pada.
Ulazimo u širu ekonosmku integraciju(koja će Vam usput rečeno utjecati na smanjenje troškova zaduživanja i uvoza kapitala) koja jamči rast GDP(potpomognutog rastom uvoza ali to je dalja priča).

Nedavno je bila vidljiva i povezanost naših indexa i američkih ali i to se decouplalo.

Naš najveći problem je staro stanovništvo(sa svim socijalnim implikacijama) i visoka nezaposlenost – što je paradoksaln o na prvi pogled – ali na drugi objašnjava zašto je velika nezaposlenost.( velika porezna davanja za održavanje transferne baze prema slabijima(starijima))

Sami smo i prošli smo svoju inicijaciju emerging market-a.
Daljnji pad ne vidim.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

…I nakon svih rasprava, što mislite da li će nam dividenda biti oko vrijednosti onih koje smo dobivali do sada?… Hvala…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


…I nakon svih rasprava, što mislite da li će nam dividenda biti oko vrijednosti onih koje smo dobivali do sada?… Hvala…

Zašto ne? Možda i izdašnija?

I kaj nitko ne komentira okladu 150-150-150 iznesenu na odredenom blogu ? (za 150dana, se KORF i HT srecu na 150 ? ) …zanimljiva oklada ali i jako dobra argumentacija iste

...


I kaj nitko ne komentira okladu 150-150-150 iznesenu na odredenom blogu ? (za 150dana, se KORF i HT srecu na 150 ? ) …zanimljiva oklada ali i jako dobra argumentacija iste

Vidim da novo doba nosi nove vrijednosti…nekada je cool bilo 90-60-90
[proud]

New Report

Close