HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.07.2024. u 04:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,01
120.659
4,020
30,00
30,10
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

a niš neočekivano, prihodi im u narednim godinama mogu samo stagnirati ili padati,,

pogotovo kad se ljudi malo osvijeste pa počnu koristiti više smartphonove, praktično možeš sa SIP telefonijom preko smartphona pričati besplatno sa cijelim svijetom na fiksni telefon samo se uštekaš na WLAN ili mobilni net, a kad su 2 mobitela pod WLANom isto pričaš između besplatno,,

5500 komada i sada držim i nikad bolje ulaganje skoro cijelokupni ulog izvukao na dividendama.Još jedna dividenda i dionice mi ostaju skoro gratis a prodati ih neću sigurno ispod 300 kuna i PTK će
biti njihov.Antiši poruka da se upiše u 1. razred osnovne i napokon nauči računati pa će i on
možda nekada u dalekoj budućnosti nešta zaraditi.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Dobit po dionici u prvih devet mjeseci iznosi 18,10 kn. Pa zar je to loše? Smiješi se dividenda u najmanu ruku kao i prošle godine. G. Antiša, a i mnogi drugi očekivali su puno lošije izvješće, ali na njihovu žalost izvješće je zadovoljavajuće, bar za mene.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=37866

http://www.zse.hr/default.aspx?id=37866

Evo još šest razloga za dokup HT.

ovogodišnji trošak naknade može se integrirat u dobit i predstavit kao filantropski dar državi i njenim građanima.


G. Antiša, a i mnogi drugi očekivali su puno lošije izvješće, ali na njihovu žalost izvješće je zadovoljavajuće, bar za mene.

Kao i obično pogriješio sam , izgleda da ću su se ubuduće prvo morati posavjetovati s g. Kozeljom i g. Agnostikom oko prognoza.

Ali bar mogu pokušati objasniti što me iznenadio;
-Sukladno Računovodstvenim politikama Grupe, prihodi od naknade za prikapčanje trebaju se
priznavati tijekom procijenjenog vijeka trajanja odnosa s korisnicima. Do sada je procijenjeni vijek
trajanja odnosa s korisnicima u segmentu nepokretne telefonije bio 10 godina.
Zbog izmijenjenih uvjeta na tržištu provedena je ponovna procjena vijeka trajanja te je izračunato da će od 1. siječnja 2011. novi vijek trajanja iznositi 3 godine. Ova je promjena priznata u trećem tromjesečju 2011. i ima pozitivan učinak na prihode u iznosu od 73 milijuna kuna

Promjena tretmana korisničke opreme (CPE) iz OPEX-a u CAPEX od 1. rujna 2010. također je rezultirala povećanjem od 112 milijuna kuna (siječanj-rujan 2010.: 14 milijuna kuna).
(za ovo sam znao ali je bilo teško za procijeniti)

U Mreži i funkcijama podrške povećanje ostalih prihoda od redovnog poslovanja od 78,1% rezultat je jednokratnog učinka ukidanja rezerviranja i povećanja prihoda od opomena, netto 81 mil kn

Sada vi sami prosudite dali su ovogodišnji rezultati isti, bolji ili lošiji nego prošlogodišnji.

Ima i još jedna sitnica, neznam zašto nije objavljeno službeno na ZSE;
Agencija za zaštitu tržišnog natjecanja (AZTN) pokrenula je postupak protiv tri operatora pokretne
mreže (uključujući Društvo) zbog navodnog dogovora o usklađenom djelovanju koje je zabranjeno
temeljem Zakona o zaštiti tržišnog natjecanja jer su sva tri operatora pokretne mreže od 1. listopada
2009. promijenila obračunske jedinice u svojim tarifnim planovima iz 15 sekundi u 60 sekundi. AZTN
smatra da promjena obračunskih jedinica predstavlja dogovor o povećanju cijene. Društvo je primilo
odluku AZTN-a o službenom pokretanju postupka 21. rujna 2011.
[wink]


a niš neočekivano, prihodi im u narednim godinama mogu samo stagnirati ili padati,,

pogotovo kad se ljudi malo osvijeste pa počnu koristiti više smartphonove, praktično možeš sa SIP telefonijom preko smartphona pričati besplatno sa cijelim svijetom na fiksni telefon samo se uštekaš na WLAN ili mobilni net, a kad su 2 mobitela pod WLANom isto pričaš između besplatno,,


Gdje ima zabadava mobilni net ili WLAN?Ja samo znam da ne postoji ništa što je u kapitalizmu zabadava.


…pogotovo kad se ljudi malo osvijeste pa počnu koristiti više smartphonove, praktično možeš sa SIP telefonijom preko smartphona pričati besplatno sa cijelim svijetom na fiksni telefon samo se uštekaš na WLAN ili mobilni net, a kad su 2 mobitela pod WLANom isto pričaš između besplatno,,

dragi gospon, nije to baš tako niti jednostavno niti praktično. da bi to imalo smisla SW i HW moraju podržavati automatsko prebacivanje sa GSM-a na WLAN a koliko to uređaja danas može ? Osim toga, praktično to može raditi samo kod kuće – rijetko gdje ima otvoreni WLAN. Dakle osobno sumnjam u tu priču…mobitel je toliko zaživio samo zato jer je jednostavan i praktičan – stane u džep, stisneš jedan gumb i gotovo.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

rezultati HT-a su razočaravajući, da nema fondova koji brane cijenu, HT bi se tržio ispod 200 kn!

Sve se manje telefonira
Teški dani za HT – prihodi pali za 7,6 posto!

U fiksnoj telefoniji tvrtka bilježi pad prihoda od 8,5 posto, a u mobilnoj za 10,6 posto.

…..
Hrvatski telekom, čije dionice još uvijek posjeduje mnogo malih dioničara, u proteklih devet mjeseci nije se baš iskazao na poslovnom polju. Prihodi i dalje snažno padaju, posebice kada je riječ o govornim uslugama i fiksne i mobilne telefonije, koji su glavni generator prihoda.
….
Naime, prihodi su HT-u u osnovnom biznisu pali čak 7,6 posto, a uključi li se Combis, HT-ova IT tvrtka, tada je pad prihoda nešto blaži i iznosi 3,6 posto, odnosno 6,1 milijardu kuna ili 822 milijuna eura (siječanj-rujan 2010.: 6,3 mlrd. kuna, 871 milijun eura). EBITDA se smanjila za 2,1 posto, na 2,8 milijardi kuna.

Neto dobit gotovo je ista i iznosi 1,5 milijardi kuna (200 milijuna eura). Tijek novca iz redovitog poslovanja smanjio se 14,8 posto, na 1,9 milijardi kuna (256 milijuna eura).

….
Zabrinjavajući je pad prihoda u mobilnoj telefoniji koji se srozao 10,6 posto. Pao je i prihod od fiksne telefonije, i to 8,5 posto. Veleprodajne usluge su također manje, i to 10,3 posto, a od podatkovnih usluga zarađeno je manje za 17,3 posto. Rastao je pak prihod od internetskih usluga 9,9 posto, te ICT usluga 167 posto (zahvaljujući niskoj bazi).
………….
Štede i privatni i poslovni korisnici

Ipak, sve se manje troši, te se kombinirani ARPU, prosječni trošak po korisniku, kada je riječ o privatnim korisnicima u mobilnoj telefoniji, smanjio 13,5 posto (73 kune) u izvještajnom razdoblju u odnosu na lanjskih devet mjeseci, kao rezultat gospodarske situacije i intenzivnih konkurentskih pritisaka, objašnjava se u izvješću. Poslovnjaci prosječno troše 9,7 posto manje, odnosno prosječno 184 kune.
danas.net.hr


današnja analitikanska analiza oglašena na blogu Eclectica je razočaravajuća, posebno za mene kao sljedbenika uopćenih stavova autora bloga.
Kako autor ne posjeduje dionice HT, usrdno molim da ne lansira analize i negativne verbalne parabole na istu jer mi to niti ne tražimo od njega.
Posebno je razočaravajuće, pretpostavke pretpostavka u gatanju djelovanja jednog od dioničara.
Prvo, sve čestitke kolega, prošao Vam post o autoru bloga.
Lisica se okomila na kokošinjac gdje su koke još "debele", drugdje su uglavnom poklane, te ih treba usmjeriti do šume…
Slijedbenika sve manje i piramida bi se mogla urušiti bez svježe potpore.
HT, da slijedi nam ulazak u EU, no i hrpa novih tehnoogija koje su svakom društvu potrebne, a nisu besplatne…
DODATAK
Mi u svim našim pretpostavkama pretpostavki i gatanjima nismo došli do zaključka da će autor prodavati dionice ADPL, niti nas je izvjestio o predmetnoj akciji.
Bilo bi dobro da na temelju navedenog iskustva autor kontaktira ROMF i zatraži izvješće o njihovim daljnim namjerama.


dragi gospon, nije to baš tako niti jednostavno niti praktično. da bi to imalo smisla SW i HW moraju podržavati automatsko prebacivanje sa GSM-a na WLAN a koliko to uređaja danas može ? Osim toga, praktično to može raditi samo kod kuće – rijetko gdje ima otvoreni WLAN. Dakle osobno sumnjam u tu priču…mobitel je toliko zaživio samo zato jer je jednostavan i praktičan – stane u džep, stisneš jedan gumb i gotovo.

Vidim da ne razumiješ baš tehnologiju pa da ti pojasnim :

Nema nikakvog prebacivanja GSM poziva na VoIP nego bi to bilo odvojeno, kad pricas na GSM pricas na GSM , kada pricas na VoIP pricas na VoIP s tim da mozes pricati na VoIP i preko 3G konekcije, dakle spojis se na mobilni internet itd…Hrpa ljudi koju znam vec normalno koristi VIber i Skype, cjena mobilnog interneta je sve jeftinija i samo je pitanje vremena kada če cjena minute VoIPa biti manja od minute preko GSMa, zapravo več je kroz neke pakete i tada će se još više isplatiti koristiti VoIP

Druga stvar je ovo oko WLANa…Trenutno je istina da u HR ima jako malo free WiFi mjesta i to osobno smatram poražavajučim i sramotnim faktorom za HR kao turističku zemlju no uvjeren sam da če se to jako brzo promjeniti..Neznam putujete li no rjetko gdje sam van HR otišao a da nisam našao hrpu free WiFi mjesta , pogtovo u kafičima…Evo samo što se regije tiče ne sječam se nijednog cafe bara u Noovom Sadu,Beogradu ili Skopju koji nije imao besplatan WiFi , a taj WiFi se i kod nas uvodi sve više…čak neki gradovi pogotovo turistički počinju pokrivati cjeli grad besplatnim internetom (npr Skopje ima u širem centru free WiFi)…Dakle to o čemu kolega priča je proces koji se događa i naravno da SADA ne škodi HTu ali ŠKODIT ČE MU sve više i više….

NPR roaming je usluga na kojoj su telekomi prije ostvarivali enormne zarade a više ne zarađuju toliko..zašto?….npr ja sam često van HR i često na drugom kraju svjeta i stvarno se ne sječam kada sam zadnji put platio kunu za razgovor u roamingu..Jedino roaminga što plačam su poruke "uzlječemo" i "sletio sam" koje pošaljem bližnjima jer se uvjek brinu , sve ostalo rješavam putem Vibera/Skypea ista stvar če se desiti s pozivima i zato mislim da je telekom sektor jako neperspektivan u smislu značajnijeg večeg poboljšanja poslovanja

...

New Report

Close