HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 08:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da si pažljivije pročitao članak onda bi znao o čemu se radi:
"Vlada je jučer uputila Saboru prijedlog da telekom operateri od početka iduće godine više ne plaćaju naknadu od 6 posto za usluge u pokretnim elektroničkim komunikacijskim mrežama. Kao jedna od antirecesijskih mjera, ta je naknada uvedena 2009. godine."

http://www.business.hr/hr/Investor/ZSE-uzivo/Kako-ce-HT-reagirati-na-Vladino-ukidanje-naknade

Dakle to je naknada (porez) koji plaćaju telekomi.

Kolega,

ideja je da telekomi plate troškove izbora Vlade i to je to, čemu filozofija .

Tako na jednu stranu će uštedjeti, ali na drugu izgubiti, a nadati se da Kukuriku neće vratiti namet !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

ja se nadam da se kukuriku neće vratiti.

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



nema kvoruma u saboru nema zakona nema ukidanja kriznog poreza na tel..usluge

To je ionako bila predizborna fora.

Po meni su moguće dvije solucije:
a) žele se dodvoriti biračima i HT-u kao cash mašini, jer eto, oni brinu o gospodarstvu i stvaraju uvjete da HT uloži u nove investicije

b)svjesni su da će izgubiti na izborima pa ukidaju porez telekomima da smanje proračunske prihode i otežaju život novoj Vladi.
[/quote]
Kumpa,nema ti to veze.Taj se porez mora ukinuti zbog EU-a.pa se sada fol prave frajeri kako će oni to ukinuti da bi pokrenuli investicije.Da su mislili o investicijama ,nebi ni uveli taj harač.

@ postar
Zar sam ja napisao nešto drukčije ? Napisao sam dvije solucije od kojih si ti potvrdio prvu. Jedino što nisam spomenuo EU.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

a sta sa investorom ako pbz klekne-vidi biznis.hr


@ postar
Zar sam ja napisao nešto drukčije ? Napisao sam dvije solucije od kojih si ti potvrdio prvu. Jedino što nisam spomenuo EU.

Molim oprost,ali dok sam to pisao tvoj post je bio još neotvoren. [smiley]



Danas malo oštrija trgovina.
Vidim da je u 14:30:57 prošao nalog od 5000 komada po 247 kn, a na kupnji je konačno više od 10000 komada.

Inače, realno je da dividenda bude između 20 i 23 kn jer će neto dobit biti na razini prošlogodišnje ili nešto manja, a lani je dividenda bila 22,76kn.
Ako odluče dodati koju kunu iz zadržane dobiti, mogla bi biti i veća, ali se ja ne bih uvlačio u takve špekulacije. Ako nas iznenade s malim dodatkom na redovnu dividendu – super.


Dobit za 2012. bit će veća od 2011. Koiko? Neznam, ali zacijelo bit će veća.
[/quote]

Ima nekih naznaka da dobit bude malo veća, tome se i ja nadam, ali ne želim to javno napisati da ne ispadne kako drukam.
Uglavnom, ako dobit i dividenda bude kao lani, na ovu cijenu je to više nego solidnih cca 9% prinosa.


@postar

sve 5, [thumbsup]

halfte trinken, halfte Šarcu geben



nema kvoruma u saboru nema zakona nema ukidanja kriznog poreza na tel..usluge

To je ionako bila predizborna fora.

Po meni su moguće dvije solucije:
a) žele se dodvoriti biračima i HT-u kao cash mašini, jer eto, oni brinu o gospodarstvu i stvaraju uvjete da HT uloži u nove investicije

b)svjesni su da će izgubiti na izborima pa ukidaju porez telekomima da smanje proračunske prihode i otežaju život novoj Vladi.
[/quote]
taj zakon će svakako bit donesen za ove vlade…

Vaš link

Baš me zanima tko će ulagati? Država i lokalna zajednica koje nemaju takva znanja i sklone su korupciji, telekom operatori koji su navikli na ogromne marže pa im je skupo ulagati u optiku ili netko treći.

bilo u dnevniku o optičkoj mrezi ,hakomu ali opet ,,,,,,,kaj sad-,-,——-


bilo u dnevniku o optičkoj mrezi ,hakomu ali opet ,,,,,,,kaj sad-,-,——-

HAKOM je prilično negativno raspoložen kontra HT-a i dosta odluka je doneseno na štetu HT-a, a sve u svrhu nasilne liberalizacije tržišta, ali kad smo kod reguliranja optike tu su definitivno u pravu.

hmmm a sta ako to sve dosadi dt-u i odluci prodat svoje dionice ht-a

New Report

Close