HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 00:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

hočemo li kupit kosovo—–kad cemo znati,


hočemo li kupit kosovo—–kad cemo znati,

vidi pod udružena "medijska" akcija, ignoriranje FM iste, promet i cijenu na burzi a "svijet propada" itd. , [rolleyes]

ako kupimo kosovo –nema dividende jel tako,, a one tuzbe –kazne sta s tim moze misljenje—,,.-

Premda sam pisao i postao promjene u strukturi dioničara HT-r-a odnosno pisao sam o dokupu od strane RBA OMF, moram priznati da mi je bilo drago što kupuju kad cijena dionice pada ali sam bio zabrinut jer su skoro polovicu dioničkog portfelja utukli u jednu dionicu HT-r-a, veči dio imovine osim dionica im čine obveznice.

Evo i nešto o tome od strane drugih:
http://trzistakapitala.wordpress.com/2011/10/06/sto-ce-biti-s-dionicom-ht-prvi-dio/
Uočimo da se ovdje radi o neto kupnji ROMF s obzirom na ukupni volumen trgovanja dionicom HT. On je zadnja tri mjeseca bio oko 27%.

p.s.imam pakete( 69 komada po članu obitelji) HT-r-a, nemam namjeru prodavati ni kupovati i ovo nije poziv na kupnju ili prodaju.

Štednja je mudrost trošenja.

Nije uzeo u obzir dionice s Londonske burze.
http://zse.hr/default.aspx?id=35246

Udjel HT-a u imovini ROMF-a je trenutno 9,6% jako blizu onih 10%.

Čak im ni prosječni prinos u zadnje četri godine nije veći od prinosa na državne obveznice, a perspektiva je loša!




Na dan 17.8.2011. promjene:

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 4.045.236 4,94 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSK + 31 061

* Važeći podaci za uredovni dan 25.08.2011. promjene i nastavak kupovanja RBA OMF.

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 4.091.828 5,00 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKa +46 592

[/quote]
* Važeći podaci za uredovni dan 27.09.2011 .
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 4.163.211 5,08 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 71 383
[/quote]
* Važeći podaci za uredovni dan 06.10.2011 .

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 4.191.614 5,12 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 28 403

@Antiša, po onome što ja znam vi dobro rezonirate odnosno RBA OMF je jako blizu 10% jer na poziciji broja 5 su GDR-ovi sa kojima se trguje u Londonu a naši mirovinski fondovi imaju udjel u tome.
5. PBZ D.D. 1.609.532 1,97 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

Dakle, oko 30% pozcije bi lako mogao imati RBA OMF ukoliko nisu neke drastične promjene nastupile, premda se pozicija na broju 5.smanjila za nekih 100.000 komada u ljetnim mjesecima.

Štednja je mudrost trošenja.


Nije uzeo u obzir dionice s Londonske burze.
http://zse.hr/default.aspx?id=35246

Udjel HT-a u imovini ROMF-a je trenutno 9,6% jako blizu onih 10%.

Čak im ni prosječni prinos u zadnje četri godine nije veći od prinosa na državne obveznice, a perspektiva je loša!

hmm perspektiva je loša…
za razliku od onih koji su kupovali razne magme, otpime, ingre….
mora da je grdo za mirovine imati ht u potfelju 🙂


Nije uzeo u obzir dionice s Londonske burze.
http://zse.hr/default.aspx?id=35246

Udjel HT-a u imovini ROMF-a je trenutno 9,6% jako blizu onih 10%.

Čak im ni prosječni prinos u zadnje četri godine nije veći od prinosa na državne obveznice, a perspektiva je loša!


Pa …… zacijelo zaposlenici ROMF-a ne znaju računati pa kupuju ne vodeći računa o zakonskoj regulativi. G. Antiša bi im trebao biti prvi konzultant. Ipak, moja skromna preporuka bi mu bila da više obrati pozornost na OPTE gdje ima sigurno ima daleko više problema nego u HT.

@Antiša, po onome što ja znam vi dobro rezonirate odnosno RBA OMF je jako blizu 10% jer na poziciji broja 5 su GDR-ovi sa kojima se trguje u Londonu a naši mirovinski fondovi imaju udjel u tome.
5. PBZ D.D. 1.609.532 1,97 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

Dakle, oko 30% pozcije bi lako mogao imati RBA OMF ukoliko nisu neke drastične promjene nastupile, premda se pozicija na broju 5.smanjila za nekih 100.000 komada u ljetnim mjesecima.

Ne znam kako se toliko moglo smanjiti kada se zadnja tri mjeseca nije uopće trgovalo.
http://www.londonstockexchange.com/exchange/prices-and-markets/stocks/summary/company-summary.html?fourWayKey=US44330H2004USUSDIOBE

Jedino su moguće nekakve vanburzovne transakcije???

Imovina ROMF-a svaki mjesec raste cca 1% od uplata članova, u rujnu 125 mil kn, dok su taj mjesec imali pad vrijednosti udjela od 1,66% tj. izgubili su 199 mil kn.
Podaci o vrijednosti udjela za rujan su s hrporfolio i nisu najprecizniji pa su moguća sitna odstupanja

Trenutno ROMF-u HT prelazi 10% pri cijeni 253-254 kn,ako pad vrijednosti udjela bude veći od uplata onda će se ta vrijednost smanjivati ili povećavati ako uplate budu veće od pada udjela ili udjel počme rasti.

Naravno još sve ovisi kojim će intezitetom ROMF nastaviti kupovati HT, pritom da bi se razina od 253 kn mogla povećati, neto rast udjela mora biti više od 10x veći nego vrijednost kupljenih dionica


Na dan 12.8.2011. promjene:

5. PBZ D.D. 1.690.165 2,06 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 54 317

@Antiša, nisam ja siguran da su to GDR-ovi, ostalo mi je u sjećanju da je to pozicija na kojoj udjel imaju OMF trgujući u Londonu.
5. PBZ D.D. 1.609.532 1,97 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

p.s. znam da se pozicija smanjila ovo ljeto, vidi se da je to bilo u kolovozu, dakle nije 100.000 komada nego preko 134.000 komada smanjenje pozicije ali to ne mora značiti da je RBA OMF prodao vanburzovnom transakcijom RBA DMF (3.stupa).
[lol]

Štednja je mudrost trošenja.

Manipulacije cijenom ne mogu trajati vječno. Vjerojatno i ne postoje jer bi Hanfa reagirala. Drzavne Obveznice imaju prinos 8%, zbog toga ulaganje u HT privlači manje kupaca, jer, iako kao ulaganje nije loše, ima ozbiljnu alternativu

New Report

Close