HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 06:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Meni su te usporedbe s kamatama u banci smiješne i tragične u isto vrijeme.

Pa upogledajte prinose u banci i na HT u 2011.g, koliko ja vidim ovdje je -9% s uračunatom dividendom, a ako je u banci kamata 1% opet je veća nego prinos na HT-u.

smiješno i tragično je što ste (namjerno?) previdili dvije stvari pa ovdje prosipate pamet.

Prva stvar je to što se HT ne može mjeriti od početka godine do današnjeg dana jer je uvijek početkom godine cijena HTa viša u odnosu na ostatak zbog očekivanja dividende. Dakle HT se može mjeriti jedino na godišnjem nivou na kojem sa uračunatom dividendom daje -0,13% a ne -9% kao što ste naveli.

Druga stvar je što mjerite kretanje dionice na izrazito medvjeđem tržištu sa štednjom u banci. Kako bi bilo da dionice mjerite sa slično pozicioniranim tvrtkama na ZSE kao što je ADRS (sličnosti: visoka likvidnost, visoka profitabilnost, mala zaduženost, dijeljenje dividende, gotovo monopolistički položaj, rizik udara regulatora/zakona). Kad HT usporedimo s tom dionicom koja je sa dividendom u zadnjih godinu dana izgubila 20,65% ispada da je HT jedna jako dobra dionica. No ipak samo – dionica, dakle rizični plasman koji se ne može gledati u odnosu na godinu dana već onda kada se ušli i kada ste izašli iz nje.

Za čovjeka koji toliko vremena provodi ovdje drukajući na niže očekivao bih višu razinu rasprave.
[/quote]

Ma, pusti ga nek lupeta, da je 2007 kupovao paketiće ht-a kao ove "neznalice" koje još nisu ni registrirale dionice s brokerima a ne opte sad bi bio 50% u plusu, kako bi tek onda "prosipao" znanje [lol]



Vaših 7% je u rukama SSG, što baš nije isto … AFAIK.
Još jednom oprostite ako sam nešto pomiješao …
[bye]

Nikakve potrebe za ispričavanjem.
Nije mi poznato da je Erste imao veze sa braniteljskim fondom. Ne pratim taj fond i ne bih znao odakle im novac za isplate članova. Možda su imali dio u gotovini, a sigurno i dividende pomažu.

[/quote]
Erste invest vodi portfelj ali ne smije imati kod sebe i dionice te su one u skrbništvu SG koji ih i prikazuje tako.
A zanimljivo je vidjeti strukturu fonda branitelja-93% je HT-R-A!
[cool]

Sve raste, samo HT stagnira – prepostavljam da mnogi izlaze jer vide priliku u diskontnim cijenama drugih dionica, vratit će se oni – ak ne ostanu zarobljeni 🙂

@Craig

HT ima jedan problme…..Trenutno samo jedan ozbiljni ulagač kupuje HT i drži mi cjenu koja bi inaće vjerojatno bila oko 200kn (iako ovaj iznos lupam napamet), problme je u tome što je HT tom istom ulagaču jako blizu 10% ukupne imovine i ukoliko bi HT previše narastao taj isti koji sada HT kupuje HT bi morao prodavati po zakonu….Trenutno HT može samo stagnirati bez nekih značajnijih skokova

...



@Craig

….Trenutno HT može samo stagnirati bez nekih značajnijih skokova

Moguće, no iskustvo posljednjih nekoliko godina govori kako u ovo vrijeme (rujan-listopad) dionica počinje rasti u susret objavi dividende koja će (po mojem sudu) ove godine biti slična prošlogodišnjoj, dakle oko 22kn.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Sramota je što se radi sa novcem branitelja,tzv konzervativni fond nije ništa drugo nego švedski stol za
upravljačko društvo i njihove fond managere velike znance o tržištu kapitala.Upravljačka strategija
kupuj ht.
Zar nije to jadno.Koliko tu Mudrinić ima prste, realno gledajući što bi bilo sa dionicom ht da nema potporu naših fondovskih velikana? Jadne li nam penzije.


Zar nije to jadno.Koliko tu Mudrinić ima prste, realno gledajući što bi bilo sa dionicom ht da nema potporu naših fondovskih velikana? Jadne li nam penzije.

Zaista ne znam što je problematično u tome da fondovi kupuju blue-chip dionice. Mali rizik, velika lova. Pogotovo mirovinci – oni nisu tu da se kockaju i špekuliraju. A HT ima sve predispozicije za dobro poslovanje u budućnosti i lako bi se moglo dogoditi da za kojih 5-6 godina dionica otplati samu sebe. Bez živciranja, iščekivanja itd.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

n

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



Na dan 17.8.2011. promjene:

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 4.045.236 4,94 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSK + 31 061

* Važeći podaci za uredovni dan 25.08.2011. promjene i nastavak kupovanja RBA OMF.

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 4.091.828 5,00 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKa +46 592

[/quote]
* Važeći podaci za uredovni dan 27.09.2011 .
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 4.163.211 5,08 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 71 383

Štednja je mudrost trošenja.


Sramota je što se radi sa novcem branitelja,tzv konzervativni fond nije ništa drugo nego švedski stol za
upravljačko društvo i njihove fond managere velike znance o tržištu kapitala.Upravljačka strategija
kupuj ht.
Zar nije to jadno.Koliko tu Mudrinić ima prste, realno gledajući što bi bilo sa dionicom ht da nema potporu naših fondovskih velikana? Jadne li nam penzije.

o kakvom novcu branitelja pričaš?
braniteljskom fondu je vlada RH prenijela dionice INE i HT.
Inu su prodali, a HT još nisu.
Dakle to nema veze sa Mudrinićem.

Vaš link

Zanimljivo za pročitati. Bonbon prešao 100 000 korisnika.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


Vaš link

Zanimljivo za pročitati. Bonbon prešao 100 000 korisnika.

I mene je osobno iznenadio taj rast, no pitanje je koliko su ti korisnici profitabilni.Večina tih korisnika su studenti koji nemaju baš nešto love i geldaju kak potrosit 50do maksimalno 100kn mjesečno na telefon. Oosobno mislim da je cilj tog BonBona viš izbiti zaradu tele2 nego ostvariti neku dobit za HT stoga i utjecaj ove vjesti je po meni više manje nevažan

...

New Report

Close