HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 08:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



kako god bila cijena ht isplacuje na ovu cijenu oko 8-10%, kamata u banci za orocenje na godinu dana je 4,25%, tako da nemma brige

A da li postoji šansa da vam se u banci glavnica smanji?? [thumbsup]
[/quote]

I te kakva !!
Samo za valutnu štednju pogledajte inflaciju u eu-zoni.



kako god bila cijena ht isplacuje na ovu cijenu oko 8-10%, kamata u banci za orocenje na godinu dana je 4,25%, tako da nemma brige

A da li postoji šansa da vam se u banci glavnica smanji?? [thumbsup]
[/quote]

Meni su te usporedbe s kamatama u banci smiješne i tragične u isto vrijeme.

Pa upogledajte prinose u banci i na HT u 2011.g, koliko ja vidim ovdje je -9% s uračunatom dividendom, a ako je u banci kamata 1% opet je veća nego prinos na HT-u.


Meni su te usporedbe s kamatama u banci smiješne i tragične u isto vrijeme.

Pa upogledajte prinose u banci i na HT u 2011.g, koliko ja vidim ovdje je -9% s uračunatom dividendom, a ako je u banci kamata 1% opet je veća nego prinos na HT-u.

smiješno i tragično je što ste (namjerno?) previdili dvije stvari pa ovdje prosipate pamet.

Prva stvar je to što se HT ne može mjeriti od početka godine do današnjeg dana jer je uvijek početkom godine cijena HTa viša u odnosu na ostatak zbog očekivanja dividende. Dakle HT se može mjeriti jedino na godišnjem nivou na kojem sa uračunatom dividendom daje -0,13% a ne -9% kao što ste naveli.

Druga stvar je što mjerite kretanje dionice na izrazito medvjeđem tržištu sa štednjom u banci. Kako bi bilo da dionice mjerite sa slično pozicioniranim tvrtkama na ZSE kao što je ADRS (sličnosti: visoka likvidnost, visoka profitabilnost, mala zaduženost, dijeljenje dividende, gotovo monopolistički položaj, rizik udara regulatora/zakona). Kad HT usporedimo s tom dionicom koja je sa dividendom u zadnjih godinu dana izgubila 20,65% ispada da je HT jedna jako dobra dionica. No ipak samo – dionica, dakle rizični plasman koji se ne može gledati u odnosu na godinu dana već onda kada se ušli i kada ste izašli iz nje.

Za čovjeka koji toliko vremena provodi ovdje drukajući na niže očekivao bih višu razinu rasprave.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


Kupili nisu vjerojatno ali da su prodali jesu i to 100%
Jer od kuda bi namirili tolike troškove za izlazke ljudi iz fonda??
Ajmo malo više realnosti a manje publicistike tipa rekla/čula…

Više realnosti kažete a iznosite paušalne ocjene.
Na skdd.hr možete pogledati TRENUTNU strukturu dioničara HTa gdje je fond hrvatskih branitelja na drugom mjestu sa udjelom od točno 7%.

Na http://www.t.ht.hr/grupa/datumi.asp možete pogledati slijedeće:
" 17. veljače 2005. – Vlada Republike Hrvatske prenijela je 7% dionica HT d.d. na Fond hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji u skladu sa Zakonom o privatizaciji HT d.d.(NN 65/99 i NN 8/2001)."

Dakle od 2005 do dana današnjeg fond nije prodao niti jednu jedinu dionicu, kao što je nije ni kupio.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

smiješno i tragično je što ste (namjerno?) previdili dvije stvari pa ovdje prosipate pamet.

Prva stvar je to što se HT ne može mjeriti od početka godine do današnjeg dana jer je uvijek početkom godine cijena HTa viša u odnosu na ostatak zbog očekivanja dividende. Dakle HT se može mjeriti jedino na godišnjem nivou na kojem sa uračunatom dividendom daje -0,13% a ne -9% kao što ste naveli.

Druga stvar je što mjerite kretanje dionice na izrazito medvjeđem tržištu sa štednjom u banci.

Ako izbacimo utjecaj dividende onda teorija o tome da je HT početkom godine viši zbog očekivanja dividende nema smisla. Isto ti je gledaš li godinu dana ili od početka godine…

Ne mjerim ja HT s štednjom u banci već ekipa po forumu, ja samo pokušavam dokazati da jedno nema veze s drugim. U banci nema medvjeda, a ovdje šetaju grizliji!


Ako izbacimo utjecaj dividende onda teorija o tome da je HT početkom godine viši zbog očekivanja dividende nema smisla. Isto ti je gledaš li godinu dana ili od početka godine…

Nije isto. Očekivanje dividende podiže optimizam investitora što utječe da njihove odluke teže iracionalnom u pozitivnom smjeru. Također cijena dionice u 9 mj. izražava drugu krajnost zbog vremenski daleke odluke o isplati dividende.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi



Kupili nisu vjerojatno ali da su prodali jesu i to 100%
Jer od kuda bi namirili tolike troškove za izlazke ljudi iz fonda??
Ajmo malo više realnosti a manje publicistike tipa rekla/čula…

Više realnosti kažete a iznosite paušalne ocjene.
Na skdd.hr možete pogledati TRENUTNU strukturu dioničara HTa gdje je fond hrvatskih branitelja na drugom mjestu sa udjelom od točno 7%.

Na http://www.t.ht.hr/grupa/datumi.asp možete pogledati slijedeće:
" 17. veljače 2005. – Vlada Republike Hrvatske prenijela je 7% dionica HT d.d. na Fond hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji u skladu sa Zakonom o privatizaciji HT d.d.(NN 65/99 i NN 8/2001)."

Dakle od 2005 do dana današnjeg fond nije prodao niti jednu jedinu dionicu, kao što je nije ni kupio.

[/quote]
Oprostite, znam griješiti, ponekada i često ali slike u privitku nigdje ne spominju braniteljski fond koji je u rukama Erste Investa.

Vaših 7% je u rukama SSG, što baš nije isto … AFAIK.
Još jednom oprostite ako sam nešto pomiješao …
[bye]

1.7.2008. top 10:

1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 5.732.197 7,00 Skrb. račun
3. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.287.973 5,24 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 2.724.284 3,33 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 426.641 0,52 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 421.401 0,51 Skrb. račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 408.898 0,50 Skrb. račun
8. HPB D.D. 401.764 0,49 Skrb. račun
9. PBZ D.D. 390.985 0,48 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 318.647 0,39 Skrb. račun

ovdje se spominje [undecid]
čudno…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


1.7.2008. top 10:

1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 5.732.197 7,00 Skrb. račun
3. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.287.973 5,24 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 2.724.284 3,33 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 426.641 0,52 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 421.401 0,51 Skrb. račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 408.898 0,50 Skrb. račun
8. HPB D.D. 401.764 0,49 Skrb. račun
9. PBZ D.D. 390.985 0,48 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 318.647 0,39 Skrb. račun

ovdje se spominje [undecid]
čudno…


Ah taj SKDD ispis … očito treba znati gdje gledati.
[embarass]

P.S.
Pa ipak portfelj (Vaš link) je izgubio oko pola članova … od kuda novac za isplatu ako nije prodan HT niti INA?
Hvala

P.S.II
Kaj je onda ERSTE …dodatni “middle man” za uzet postotak za vođenje!?

Marlboro, 26.09.2011. u 00:35
Kombinacija efekta zvanog "yield support" i pojačane aktivnosti institucionalnih ulagača koji drže ovu dionicu kao značajan dio portfelja… a kojom logikom to čine, o tome mi se neda sada raspravljati.

Hvala na odgovoru!
@ Lynx – po tvom postu zaključujem da je HT trebao više pasti (ne zbog lošeg poslovanja, nego zbog općenitog pada tržišta)? Hoće li sukladno tome i sporije rasti kad/ako se tržište naglo oporavi?


Vaših 7% je u rukama SSG, što baš nije isto … AFAIK.
Još jednom oprostite ako sam nešto pomiješao …
[bye]

Nikakve potrebe za ispričavanjem.
Nije mi poznato da je Erste imao veze sa braniteljskim fondom. Ne pratim taj fond i ne bih znao odakle im novac za isplate članova. Možda su imali dio u gotovini, a sigurno i dividende pomažu.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Svasta se ovdje moze procitati. Da ne povjerujes.

Struktura financijske imovine fonda nalazi se pri dnu u polugodisnjem izvjescu.

Vaš link

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close