HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 10:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


A ulaskom u EU kreditni rejting nam se diže.

[lol] [lol] [lol] [thumbsup]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


a jel znate mozda koliko se mjesečno slijeva svježeg novca u ROMF? to ste zanemarili?
kad vec imate ambiciju raditi računice, morate uzeti u obzir sve parametre 😉

ROMF mjesečno dobije cca 115 mil kn doprinosa, a kupuje dionica u vrijednosti cca 15 mil kn pa zbog toga nesrazmjera udio HT-a raste u ukupnoj imovini. Već sam jednom pisao o tome…

[/quote]

nisam sigurna da razumijem ovu matematiku gore, ali dobro…

u svakom slučaju, HT će još jako jako dugo donositi veliki (ogroman) i vrlo stabilan i siguran profit, sviđalo se to vama ili ne. jednostavno, stvari su tako postavljene.



A ulaskom u EU kreditni rejting nam se diže.

[lol] [lol] [lol] [thumbsup]
[/quote]
Čujte to su Vam činjenice.
A efektivno Hrvatska je već živjela jednim dijelom kao dio EU i to je bila 2006/2007 kada je i Grčka posuđivala putem obveznica po cijeni Njemačkih. To se bude vratilo , vidjeti ćemo kada. No dobro, večina ljudi gleda na 5 dana a ne godina. To je greška. Smanjuje Vam se cijena zaduživanja, cijena kamata na posudbu(investicije, i štednju) manje štednje jednako više investicija i potrošnji i FDI-a. Ali ok. Zanemarite kreditni rejting:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


HT će biti jedan od najvećih gubitnika Hrvatskog ulaska u EU.

Ulaskom u europu za očekivati je i neke nove igrače koji će rušiti cijene i otimati korisnike HT-u.
Dugoročno HT nema nikakve šanse održati ovakvo poslovanje u Hrvatskoj.

Novi igrači? U kojem vi svijetu živite? Novi igrači ulaskom u EU nisu stigli ni na slovensko tržište koje drži Slovenski telekom kao državna firma a državne firme su svugdje iste. Puno troše malo mlijeka daju. I takvo (neefikasno) slovensko tržište nije moglo privući novog igrača da napravi dar-mar. Sada će sve pohitati u Hrvatsku na noge DTu. No pretpostavimo da smo mi zbog nečeg skroz zanimljivi telekom kompanijama što vi mislite koja bi im to vlada izdala koncesiju i riskirala pogoršanje odnosa sa Njemačkom? Nemojmo biti naivni i radi puno manjih stvari se predsjednici vucaraju po svijetu. Clinton je došao u Hrvatsku zbog toga što je posao obnove TE-TO u Zagrebu dobila američka tvrtka.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi



Molim Vas jedan realan razlog zbog kojeg bi ulazak u EU trebao uzrokovati pad cijene Ht-a?

HT će biti jedan od najvećih gubitnika Hrvatskog ulaska u EU.

Razlog je što primjena EU zakona o tržišnom natjecanju i konačno provođenje liberalizacije.
Sve one odluke Hakoma protiv kojih se HT-ovci bune su zapravo samo primjena europskih zakona.
Ulaskom u europu za očekivati je i neke nove igrače koji će rušiti cijene i otimati korisnike HT-u.
Dugoročno HT nema nikakve šanse održati ovakvo poslovanje u Hrvatskoj.
[/quote]
Kje gluposti ti valjaš.HT će još bar 10 godina po svemu biti lider na našem tržištu a do tada je
puno vremena.Šta ti misliš da će Nijemci dopustiti da im netko ruši ugled a do tada će izvući uloženo
a telekomunikacije su budućnost.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Logično zvući ali, ponavljam 1. Hrvatski Mirovinski fondovi – koji izbor imaju da kupuju u masovnim količinama osim HT-a?
2. HT ima odličnu dividendu, ulaskom u EU(koju vodi Njemačka) veze i kontrola HT Hrvatska sa Njemačkim DT-om biti će još veća. EU nas povezuje sa Njemačkom a DT-u ogroman dio profita čini HT. Ne vidim da će ga olako pustiti čisto tržišnim akcijama. To je kao da kažete da ulaskom u EU Croatia Airlines izlazi iz Star Alliancea jer dolazi Sky Team. Da sigurno. Moramo shvatiti da sve ovo što Merkel za nas pozitivno govori ima svoju cijenu. I siguran sam da je dio te cijene održavanje jakosti HT-a na našem području.

Nemojte se ljutiti ali ne poznajete materiju.

Vrijednost dionice dugoročno određuje isključivo poslovanje firme, nikakvi MF-ovi ili Merkel.
Kada bi HT poslovao u Hrvatskoj pod istim uvjetima kao u Njemačkoj onda bi dividenda i cijena dionice bile znatno niže.

U EU se već godinama radi na snižavanju cijena telefonije, zaštiti korisnika, povećavanju konkurencije i stvaranju što efikasnijeg tržišnog natjecanja. To se sada i kod nas počelo provoditi, a najviše će imati utjecaja na rezultate HT-a koji će vjerovatno kod nas uvijek biti lider ali za cijenu dionice nije isto jeli EPS 23 kn ili 13 kn


jel moguće da kad uđemo u EU ht košta negdi oko 100-ak eura?

max cijena HT-a je bila prije godinu-dvije. EU je nebitan jer cijena može samo dolje.


Logično zvući ali, ponavljam 1. Hrvatski Mirovinski fondovi – koji izbor imaju da kupuju u masovnim količinama osim HT-a?
2. HT ima odličnu dividendu, ulaskom u EU(koju vodi Njemačka) veze i kontrola HT Hrvatska sa Njemačkim DT-om biti će još veća. EU nas povezuje sa Njemačkom a DT-u ogroman dio profita čini HT. Ne vidim da će ga olako pustiti čisto tržišnim akcijama. To je kao da kažete da ulaskom u EU Croatia Airlines izlazi iz Star Alliancea jer dolazi Sky Team. Da sigurno. Moramo shvatiti da sve ovo što Merkel za nas pozitivno govori ima svoju cijenu. I siguran sam da je dio te cijene održavanje jakosti HT-a na našem području.

Nemojte se ljutiti ali ne poznajete materiju.

Vrijednost dionice dugoročno određuje isključivo poslovanje firme, nikakvi MF-ovi ili Merkel.
Kada bi HT poslovao u Hrvatskoj pod istim uvjetima kao u Njemačkoj onda bi dividenda i cijena dionice bile znatno niže.

U EU se već godinama radi na snižavanju cijena telefonije, zaštiti korisnika, povećavanju konkurencije i stvaranju što efikasnijeg tržišnog natjecanja. To se sada i kod nas počelo provoditi, a najviše će imati utjecaja na rezultate HT-a koji će vjerovatno kod nas uvijek biti lider ali za cijenu dionice nije isto jeli EPS 23 kn ili 13 kn
[/quote]
U tržišnom natjecanju uvijek pobijeđuje jači pa iz toga izvucite zaključak.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh


Logično zvući ali, ponavljam 1. Hrvatski Mirovinski fondovi – koji izbor imaju da kupuju u masovnim količinama osim HT-a?
2. HT ima odličnu dividendu, ulaskom u EU(koju vodi Njemačka) veze i kontrola HT Hrvatska sa Njemačkim DT-om biti će još veća. EU nas povezuje sa Njemačkom a DT-u ogroman dio profita čini HT. Ne vidim da će ga olako pustiti čisto tržišnim akcijama. To je kao da kažete da ulaskom u EU Croatia Airlines izlazi iz Star Alliancea jer dolazi Sky Team. Da sigurno. Moramo shvatiti da sve ovo što Merkel za nas pozitivno govori ima svoju cijenu. I siguran sam da je dio te cijene održavanje jakosti HT-a na našem području.

Nemojte se ljutiti ali ne poznajete materiju.

Vrijednost dionice dugoročno određuje isključivo poslovanje firme, nikakvi MF-ovi ili Merkel.
Kada bi HT poslovao u Hrvatskoj pod istim uvjetima kao u Njemačkoj onda bi dividenda i cijena dionice bile znatno niže.

U EU se već godinama radi na snižavanju cijena telefonije, zaštiti korisnika, povećavanju konkurencije i stvaranju što efikasnijeg tržišnog natjecanja. To se sada i kod nas počelo provoditi, a najviše će imati utjecaja na rezultate HT-a koji će vjerovatno kod nas uvijek biti lider ali za cijenu dionice nije isto jeli EPS 23 kn ili 13 kn
[/quote]
Ma znate što, gledate preusko. Navalili ste par osebujno jednostavnih brojeva u sliku i mislite da je to ultimativna istina. Podsjećate me na CNBC koji kada indexi rastu piše – we have hit the bottom i kada padaju – the world is coming to an end. Morate uzeti u obzir da je HT jako vezana za strukture vlasti i dok god to imate na umu svi Vam vaši brojevi padaju u vodu. Iskreno, mislim da je HT precijenjen ali da mislim da će pasti – ne. Pada ciklički od dividende do dividende i to treba kapitalizirati. Kupovati u 8 proavati u 4 mjesecu. Firma je velika i prevelika za naše uvjete. A njezin principal još uvijek diktira igru. Ali nemate izbora. Ili vrlo malo. To je poanta.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



jel moguće da kad uđemo u EU ht košta negdi oko 100-ak eura?

max cijena HT-a je bila prije godinu-dvije. EU je nebitan jer cijena može samo dolje.
[/quote]

ako se složimo u tome da špekulantima ovdje nema baš previše mjesta – koga je briga da li će u slijedećih 5 ili 10 godina cijena HT-a u nekom trenutku biti 220 ili 280 kn ? Ukoliko netko treba prodati to će napraviti prije dividende. A (ako u međuvremenu sve ne ode u PM) to da će HT-u dobit u desetogodišnjem razdoblju pasti na 10 kn po dionici baš ne vjerujem. sa EU ili bez nje.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

Ma znate što, gledate preusko. Podsjećate me na CNBC koji kada indexi rastu piše – we have hit the bottom i kada padaju – the world is coming to an end. Morate uzeti u obzir da je HT jako vezana za strukture vlasti i dok god to imate na umu svi Vam vaši brojevi padaju u vodu.

S obzirom koliko sam vremena utrošio proučavajući telekome u hr i europi mogu reći da imam dosta široku sliku.
Kod investiranja je najbitnije na vrijeme uočiti trend i vremensku dimenziju, što ja dosta uspješno pogađam u zadnje vrijeme tako da vam ne stoji ta usporedba s CNBC.
Zbog nerazumijevanja ovoga svi ste se čudili kada sam pisao da je HT na 300 kn loša investicija.

Strukture vlasti?
Nakon što je Sanader završio iza rešetaka, a vladajuća stranka se ne može obraniti od optužnica, apsurdno je uopće da vam pada na pamet da će neka firma više imati sigurnu protekciju vlasti.
Stvari su se počele mijenjati, ono što je prije par godina bilo nezamislivo sada je stvarnost.

HT je jedna skupa i riskantna dionica dugoročno, tj. bezperspektivna na ovim cijenama.

Onda je ovima u opte već prošlo vrijeme i za sepuku, kamoli za prodaju.

New Report

Close