HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 08:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Imovina romf-a je 12.039 mlrd kn na 31.07 (zadnji dostupni izvještaj)
Udio u HT-u je 4 134 343 dionica + 503 614 potvrda o deponiranim dionicama x 251,5 = 1.166 mlrd kn

Trenutno je HT po cijeni 251,5 kn ROMF-u 9,68% imovine, jako zeznuto! [rolleyes]

prijatelju postajes naporan, pa jel ti neznas za ostale fondove osim mirovinskih, jel stvarno mislis da oni ulazu u ht jel je los ili sta, imas jos hrpu drugih fondova i sada razmisli kako se to sve moze odigrati, pa to su sve makinacije nemoj razbijati glavu vec kupuj
[/quote]

antiša je u pravu jer ako je ROMF došao na skoro 10% imovine mogao bi naglo nestati dosadašnji najaktivniji kupac na bidu….
[/quote]

a jel znate mozda koliko se mjesečno slijeva svježeg novca u ROMF? to ste zanemarili?
kad vec imate ambiciju raditi računice, morate uzeti u obzir sve parametre 😉


antiša je u pravu jer ako je ROMF došao na skoro 10% imovine mogao bi naglo nestati dosadašnji najaktivniji kupac na bidu….

A što ima loše u tome ? Ako se ne pojavi novi kupac znači da cijena ostaje više-manje tu gdje jest ili (još bolje) lagano pada…ja se uopće ne bunim.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

Zakoni i pravilnici se mogu mijenjati. Vec su se i mijenjali u korist OMF kad se radilo o trzisnoj kapitalizaciji dionickih drustava koje smiju imati (kupovati) u protfelju.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ma dok god HT daje dividendu koliku daje, rasti će više nego što će padati. Svi imate u glavi 2008-godinu ai onda je pao do 199 kn. I digao se na preko 300 vrlo brzo. Molim Vas jedan realan razlog zbog kojeg bi ulazak u EU trebao uzrokovati pad cijene Ht-a? U biti koji izbor postoji za velike fondove osim HT-a i još dve firme?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

ja sam 3,12,2008 kupio dionice po 190,50 + provizija . i mislim da je najniža bila još koju kunu ispod.
ali sam zeznuo zato što sam prošle godine kupio u 4 mj po 330. i sad mi je prosijek 260

a jel znate mozda koliko se mjesečno slijeva svježeg novca u ROMF? to ste zanemarili?
kad vec imate ambiciju raditi računice, morate uzeti u obzir sve parametre 😉

ROMF mjesečno dobije cca 115 mil kn doprinosa, a kupuje dionica u vrijednosti cca 15 mil kn pa zbog toga nesrazmjera udio HT-a raste u ukupnoj imovini. Već sam jednom pisao o tome…

Sve bi ovo moglo i proći da ROMF nije jedini veći kupac po ovim cijenama, kada se ispuca limit teško da će se HT održati na ovim cijenama, AZ čeka na 22x kn.
Firmu ovakve kapitalizacije mogu markirati, samo mirovinci, neozbiljno je misliti da se tu može uključiti netko drugi.


Molim Vas jedan realan razlog zbog kojeg bi ulazak u EU trebao uzrokovati pad cijene Ht-a?

HT će biti jedan od najvećih gubitnika Hrvatskog ulaska u EU.

Razlog je što primjena EU zakona o tržišnom natjecanju i konačno provođenje liberalizacije.
Sve one odluke Hakoma protiv kojih se HT-ovci bune su zapravo samo primjena europskih zakona.
Ulaskom u europu za očekivati je i neke nove igrače koji će rušiti cijene i otimati korisnike HT-u.
Dugoročno HT nema nikakve šanse održati ovakvo poslovanje u Hrvatskoj.



jel moguće da kad uđemo u EU ht košta negdi oko 100-ak eura?

…ili 100-ak kn?
[/quote]
e a naj bolje da bude ki magma a? bili bilo zadovoljavajuće? Lp


jel moguće da kad uđemo u EU ht košta negdi oko 100-ak eura?

Čemu takvo glupo pitanje i zašto se uopće pušta?

Evo ti protupitanje: Je li moguće da HT podupla dobit? Odgovori si na to pitanje pa će ti biti jasno zašto cijena neće biti 100 eura.
Radije si potraži druge dionice primjerene špekulantima…ili baci grah,to ti je isto dobro.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

ja si ocem kupiti dionicu ka bum zaradil duplo,imas šte kaksi savet??



Molim Vas jedan realan razlog zbog kojeg bi ulazak u EU trebao uzrokovati pad cijene Ht-a?

HT će biti jedan od najvećih gubitnika Hrvatskog ulaska u EU.

Razlog je što primjena EU zakona o tržišnom natjecanju i konačno provođenje liberalizacije.
Sve one odluke Hakoma protiv kojih se HT-ovci bune su zapravo samo primjena europskih zakona.
Ulaskom u europu za očekivati je i neke nove igrače koji će rušiti cijene i otimati korisnike HT-u.
Dugoročno HT nema nikakve šanse održati ovakvo poslovanje u Hrvatskoj.
[/quote]

Logično zvući ali, ponavljam 1. Hrvatski Mirovinski fondovi – koji izbor imaju da kupuju u masovnim količinama osim HT-a?
2. HT ima odličnu dividendu, ulaskom u EU(koju vodi Njemačka) veze i kontrola HT Hrvatska sa Njemačkim DT-om biti će još veća. EU nas povezuje sa Njemačkom a DT-u ogroman dio profita čini HT. Ne vidim da će ga olako pustiti čisto tržišnim akcijama. To je kao da kažete da ulaskom u EU Croatia Airlines izlazi iz Star Alliancea jer dolazi Sky Team. Da sigurno. Moramo shvatiti da sve ovo što Merkel za nas pozitivno govori ima svoju cijenu. I siguran sam da je dio te cijene održavanje jakosti HT-a na našem području.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

A ulaskom u EU kreditni rejting nam se diže. Time se olakšava put i stranim fondovima da ulažu na naše tržište jel sada dolazi do manjeg rizika ali opet zadovoljavajućeg prinosa. Do 10 posto dividende, nećete lako vidjeti u firmama. To će privući strane ulagače. Naravno, do onda će se i situacija sa Grčkom morati riješiti – na koji god način.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close