HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 06:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ma optički kablovi su OK, iako mi se čini da nas budućnost vodi vankablovskom povezivanju, dakle odašiljači ili u bliskoj budućnosti i sateliti. Vjerojatno radi toga i jači igrači ne žure sa (skupom) optikom, jer postoji alternativa tj. vankablovsko povezivanje, koje je po meni i sve jači trend. Što vi mislite kolege?

Apsolutno ništa bez kablova. Inače, odašiljači su povezani kablovima, a satelititski signal je podložan atmosferskim uvjetima, da ne pričam kolika je već gužva u orbiti!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Ma optički kablovi su OK, iako mi se čini da nas budućnost vodi vankablovskom povezivanju, dakle odašiljači ili u bliskoj budućnosti i sateliti. Vjerojatno radi toga i jači igrači ne žure sa (skupom) optikom, jer postoji alternativa tj. vankablovsko povezivanje, koje je po meni i sve jači trend. Što vi mislite kolege?

I Tesla je imao 1920 rješenje za bežični prijenos električne energije. Sustav je imao samo jednu manu – kako kontrolirati potrošnju?

Zato danas imamo dalekovode!
[bye]



Ma optički kablovi su OK, iako mi se čini da nas budućnost vodi vankablovskom povezivanju, dakle odašiljači ili u bliskoj budućnosti i sateliti. Vjerojatno radi toga i jači igrači ne žure sa (skupom) optikom, jer postoji alternativa tj. vankablovsko povezivanje, koje je po meni i sve jači trend. Što vi mislite kolege?

I Tesla je imao 1920 rješenje za bežični prijenos električne energije. Sustav je imao samo jednu manu – kako kontrolirati potrošnju?

Zato danas imamo dalekovode!
[bye]
[/quote]

Nije to problem kod bežičnog prjenosa……Telekomunikacijski signal ti možeš bez problema naplačivati i kontrolirati potrošnju , problem je što je bežična tehnologija izuzetno nepouzdana , lako ju se može ometati te je izuzetno osjetljiva na smetnje …Optika se trenutno pokazala kao najbolje rješenje za prjenos signala no optici smeta "mobilnos"…pa i bazne stanice su medusobno spojene optikom koliko sam informiran , a ne komuniciraju bezicno nego se bezicno spaja samo mobilni uredaj…

Satelitska tehnologija je daleko najgora od svih bezicnih tehnologija pogotovo zbog visoke cjene pogotovo u danasnje doba kada povuci opticki kabel od USA do Europe i nije tako skupo naspram kako je to bilo prije

...

RBA OMF preko 50% svog kapitala utukao u HT. Smiju li oni to raditi ????

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Nisu još ni došli do 10%, to je granica ali jako su blizu!

kolika je imovina romf-a

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

Imovina romf-a je 12.039 mlrd kn na 31.07 (zadnji dostupni izvještaj)
Udio u HT-u je 4 134 343 dionica + 503 614 potvrda o deponiranim dionicama x 251,5 = 1.166 mlrd kn

Trenutno je HT po cijeni 251,5 kn ROMF-u 9,68% imovine, jako zeznuto! [rolleyes]

pozzzz ako kupimo ksovo to ce bit sa gotovinom jelda–

jel moguće da kad uđemo u EU ht košta negdi oko 100-ak eura?


Imovina romf-a je 12.039 mlrd kn na 31.07 (zadnji dostupni izvještaj)
Udio u HT-u je 4 134 343 dionica + 503 614 potvrda o deponiranim dionicama x 251,5 = 1.166 mlrd kn

Trenutno je HT po cijeni 251,5 kn ROMF-u 9,68% imovine, jako zeznuto! [rolleyes]

prijatelju postajes naporan, pa jel ti neznas za ostale fondove osim mirovinskih, jel stvarno mislis da oni ulazu u ht jel je los ili sta, imas jos hrpu drugih fondova i sada razmisli kako se to sve moze odigrati, pa to su sve makinacije nemoj razbijati glavu vec kupuj

ne mari za male stvari i ostat ce male


jel moguće da kad uđemo u EU ht košta negdi oko 100-ak eura?

nije moguće…ako ti misliš da jest daj nam računicu koja dokazuje suprotno…



Imovina romf-a je 12.039 mlrd kn na 31.07 (zadnji dostupni izvještaj)
Udio u HT-u je 4 134 343 dionica + 503 614 potvrda o deponiranim dionicama x 251,5 = 1.166 mlrd kn

Trenutno je HT po cijeni 251,5 kn ROMF-u 9,68% imovine, jako zeznuto! [rolleyes]

prijatelju postajes naporan, pa jel ti neznas za ostale fondove osim mirovinskih, jel stvarno mislis da oni ulazu u ht jel je los ili sta, imas jos hrpu drugih fondova i sada razmisli kako se to sve moze odigrati, pa to su sve makinacije nemoj razbijati glavu vec kupuj
[/quote]

antiša je u pravu jer ako je ROMF došao na skoro 10% imovine mogao bi naglo nestati dosadašnji najaktivniji kupac na bidu….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica, samo izraženo mišljenje koje se može mijenjati


jel moguće da kad uđemo u EU ht košta negdi oko 100-ak eura?

…ili 100-ak kn?

...biti najbrži čovijek na svijetu...

New Report

Close