HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Većina vas ne shvaća ozbiljno zakon o OMF-ovima i ograničenja u ulaganjima.
Raiff. OMF-u udio u HT-u ne smije prijeći 10% imovine, a sada to izgleda ovako:
– imovina (kraj lipnja) 11,92 mlrd kn, mjesečno raste cca 1%
– udio u HT-u ( po 255 kn) cca 1,12 mlrd, mjesečno kupuju cca 20 mil kn dionica (0,17% imovine, tj. 1,8% udjela)
– HT je sada Raiff. OMF-u 9,4% imovine, te udio raste gotovo dvostruko brže od imovine, i to na cijeni 255 kn.

Raiff OMF je ovdje jedini značajniji kupac koji drži cijenu da ne padne značajnije, kako će on dizati kada mu sada HT na 270 kn prelazi 10%

Pošto udio u HT-u trenutno raste brže od imovine, lako je moguće da ostali fondovi kada postanu svjesniji ograničenja naprave dodatni pritisak na prodaju te dionica uopće ne raste tj. dividenda bude uračunata u sadašnju cijenu.
Jedino rješenje iz ove zavrzlame je da Raiff. OMF prestane kupovati a netko drugi se uključi, samo ovo je malo vjerovatno.

Također,iskreno vam želim puno uspjeha s HT-om!

A sto je bilo s ogranicenjima vezanim za trzisnu kapitalizaciju? I jesu li se OMFovi ponasali u skladu s njima? [smiley]

Ne vjerujem da ROMF ne razmislja sto kad se dode do tih 10%. Kombinacija ima malo vise od te da se cijena rusi. Iako ne iskljucujem i tu varijantu.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

sutra 29.07. u 08:00 objava rezultata poslovanja za 1H

prognoziram nastavak pada prihoda i dobiti, ali jutro je pametnije od večeri, pa ćemo vidjeti

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju

Mislim da su prošle godine od 01.7 smanjene roming cijene, Combis je konsolidiran od svibnja te niže su interkonekcijske cijene od početka ove godine. Imati će rast internet prihoda i nešto veći ARPU zbog isteka promotivnih razdoblja.

Mislim da će ovo najviše utjecat na rezultat u Q2.
Očekujem pad prihoda od 10% i dobiti 10-15%

Nije dobro da dionica pred izvješće radi “lower low”, HT je danas završio na najnižoj cijeni u zadnjih godinu i pol.

Vaš link


Očekujem pad prihoda od 10% i dobiti 10-15%

Prihodi su se smanjili za 4,0% na 3.883 milijuna kuna ili 525 milijuna eura.
Neto se dobit neznatno povećala za 0,7% na 828 milijuna kuna (112 milijuna eura)

[proud]

@antiša fulo si ‘ceo fudbal’,
imaju manje troškove na poreze iz plaća, veće fin. prihode i manje fin. rashode i to je pokrilo smanjenje prihoda.


Mislim da su prošle godine od 01.7 smanjene roming cijene, Combis je konsolidiran od svibnja te niže su interkonekcijske cijene od početka ove godine. Imati će rast internet prihoda i nešto veći ARPU zbog isteka promotivnih razdoblja.

Mislim da će ovo najviše utjecat na rezultat u Q2.
Očekujem pad prihoda od 10% i dobiti 10-15%

Nije dobro da dionica pred izvješće radi "lower low", HT je danas završio na najnižoj cijeni u zadnjih godinu i pol.

izašlo izvješće,kao da ga je Antiša napisao [sealed]

Izvješće je iznenađujuće dobro..
Promjenili su računovodsveno tretiranje korisničke opreme i smanjili su virtualno troškove za 86 mil kn.
Zbog toga ponajprije nema pada dobiti… [wink]

meni je ovo izvješće fantastično u skladu s očekivanjem
znači da ove godine imam zadnju šansu za izaći po 300 kuna


Izvješće je iznenađujuće dobro..
Promjenili su računovodsveno tretiranje korisničke opreme i smanjili su virtualno troškove za 86 mil kn.
Zbog toga ponajprije nema pada dobiti… [wink]

He,he Antiša drži se ti OPTIME – nama opet lijepa dividendica slijedi…..



Mislim da su prošle godine od 01.7 smanjene roming cijene, Combis je konsolidiran od svibnja te niže su interkonekcijske cijene od početka ove godine. Imati će rast internet prihoda i nešto veći ARPU zbog isteka promotivnih razdoblja.

Mislim da će ovo najviše utjecat na rezultat u Q2.
Očekujem pad prihoda od 10% i dobiti 10-15%

Nije dobro da dionica pred izvješće radi "lower low", HT je danas završio na najnižoj cijeni u zadnjih godinu i pol.

izašlo izvješće,kao da ga je Antiša napisao [sealed]
[/quote]

a meni se čini da je antiša razočaran izvješćem…


meni je ovo izvješće fantastično u skladu s očekivanjem
znači da ove godine imam zadnju šansu za izaći po 300 kuna

mislim da 300 kunića nećemo gledati duže vrijeme

New Report

Close