HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Na ovim cijenama HT je i dalje preskup, skoro 2 x BV , a ni TA nije sjajan.
Pozitivno : ROMF brani cijenu .

Gospon Loris, kako cijenim Vaše mišljenje molio bih obrazloženje kretanja cijene HT. U više navrata tvrdite kako je HT preskup jer mu je BV skoro 2, i tu ste u pravu. Pitanje je: ako je ta dionica neatraktivna, neperspektivna ili fondovsko smeće, kako je neki nazivaju, zašto je svakodnevno daleko najtrgovanija, ne tako rijetko sa 50 i više % od ukupnog prometa? Zar su svi ti kupci toliko needucirani jer jednostavno usisavaju HT? Valjda očekuju neku zaradu, a ni Raiffeisen OMF nije jedini kupac. Budući da je cca 20% moga portfelja HT, a kako ga pomalo dokupljujem, molim Vaš kratak osvrt. Osobno sam optimist u pogledu te dionice za ovu i slijedeću godinu.
[/quote]

zahvaljujem kolega, ali ovaj put sam samo gledao FA i to je sve.

Ono što je dobro HT polako spušta cijene svojih usluga, a BON BON je trenutno najpovoljniji kada se napravi matematički mjesećni obračun, te još da korigiraju fiksnu i internet telefoniju i nema zime.

Ono što me brine je smanjenje broja zaposlenih jer nikada u povijesti ni jedna tvrtka nije rasla nakon smanjenja optimalnog broja zaposlenih.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Ono što me brine je smanjenje broja zaposlenih jer nikada u povijesti ni jedna tvrtka nije rasla nakon smanjenja optimalnog broja zaposlenih.

Kolega,
od kuda ova tvrdnja? Može izvor (referenca knjige) ili neki link?
Hvala

U petak ćemo biti pametniji. Osobno očekujem lagani pad dobiti ( posljedica pada cijena usluge ). No, pričekajmo.


…Pogledajte cijenu HT godinu dana unazad i primijetit ćete da je ondašnja cijena bila na današnjim razinama i da bi početkom ove godine dosegle 312 kn. Dakle, cijena će zacijelo rasti. Koliko? Vidjet ćemo u zadnje kvartalu ove godine kad ista počinje rasti….

Zašto bi cijena rasla početkom 2012. ?
Zato što je tako bilo i početkom 2011..
Ha, ha…genijalno…LOL

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw



Ono što me brine je smanjenje broja zaposlenih jer nikada u povijesti ni jedna tvrtka nije rasla nakon smanjenja optimalnog broja zaposlenih.

Kolega,
od kuda ova tvrdnja? Može izvor (referenca knjige) ili neki link?
Hvala

[/quote]

Laše je da vi napišete jednu svijetsku uslužnu kompaniju koja ruši moju tezu .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ima pravo loris, u literaturi se to zove umjesto "downsizeing" zove "dumbsizeing".




Ono što me brine je smanjenje broja zaposlenih jer nikada u povijesti ni jedna tvrtka nije rasla nakon smanjenja optimalnog broja zaposlenih.

Kolega,
od kuda ova tvrdnja? Može izvor (referenca knjige) ili neki link?
Hvala

[/quote]

Laše je da vi napišete jednu svijetsku uslužnu kompaniju koja ruši moju tezu .
[/quote]

I will ask you one question "Do you feel lucky?"



…Pogledajte cijenu HT godinu dana unazad i primijetit ćete da je ondašnja cijena bila na današnjim razinama i da bi početkom ove godine dosegle 312 kn. Dakle, cijena će zacijelo rasti. Koliko? Vidjet ćemo u zadnje kvartalu ove godine kad ista počinje rasti….

Zašto bi cijena rasla početkom 2012. ?
Zato što je tako bilo i početkom 2011..
Ha, ha…genijalno…LOL
[/quote]
U pravu ste poštovani kolega. Zašto bi cijena rasla koncem 2011. i početkom 2012? A zašto ne? Ako je rasla tri godine uzastopno prije izglasavanje dividende, ne vidim razloga zašto ne i ovaj put. Dividenda možda neće biti izdašna kao prije dvije godine, ali će vjerovatno biti , a to će generirati rast dionice. Do koje granice, vidjet ćemo.
Mnogo sreće.
L.P.

Ono što me brine je smanjenje broja zaposlenih jer nikada u povijesti ni jedna tvrtka nije rasla nakon smanjenja optimalnog broja zaposlenih.
[/quote]

Nakon optimalnog možda i ne, ali ovdje se ipak radi o prekomjernom broju zaposlenih, vjerujem da prostora za optimizaciju itekako ima.

Gospon Antiša,

kako vidim nište se niste promijenili. Pogledajte cijenu HT godinu dana unazad i primijetit ćete da je ondašnja cijena bila na današnjim razinama razinama
i da bi početkom ove godine dosegle 312 kn. Dakle, cijena će zacijelo rasti. Koliko? Vidjet ćemo u zadnje kvartalu ove godine kad ista počinje rasti.

G. Kozelj, cijene dionica određuju fundamenti i očekivanja. HT je još jedno 10-15 % precijenjen.
Siguran sam da ove godine neće iznad 290 kn, a upitno je hoće li uopće rasti.

Većina vas ne shvaća ozbiljno zakon o OMF-ovima i ograničenja u ulaganjima.
Raiff. OMF-u udio u HT-u ne smije prijeći 10% imovine, a sada to izgleda ovako:
– imovina (kraj lipnja) 11,92 mlrd kn, mjesečno raste cca 1%
– udio u HT-u ( po 255 kn) cca 1,12 mlrd, mjesečno kupuju cca 20 mil kn dionica (0,17% imovine, tj. 1,8% udjela)
– HT je sada Raiff. OMF-u 9,4% imovine, te udio raste gotovo dvostruko brže od imovine, i to na cijeni 255 kn.

Raiff OMF je ovdje jedini značajniji kupac koji drži cijenu da ne padne značajnije, kako će on dizati kada mu sada HT na 270 kn prelazi 10%

Pošto udio u HT-u trenutno raste brže od imovine, lako je moguće da ostali fondovi kada postanu svjesniji ograničenja naprave dodatni pritisak na prodaju te dionica uopće ne raste tj. dividenda bude uračunata u sadašnju cijenu.
Jedino rješenje iz ove zavrzlame je da Raiff. OMF prestane kupovati a netko drugi se uključi, samo ovo je malo vjerovatno.

Također,iskreno vam želim puno uspjeha s HT-om!

mudar govor! lp


Gospon Antiša,

kako vidim nište se niste promijenili. Pogledajte cijenu HT godinu dana unazad i primijetit ćete da je ondašnja cijena bila na današnjim razinama razinama
i da bi početkom ove godine dosegle 312 kn. Dakle, cijena će zacijelo rasti. Koliko? Vidjet ćemo u zadnje kvartalu ove godine kad ista počinje rasti.

G. Kozelj, cijene dionica određuju fundamenti i očekivanja. HT je još jedno 10-15 % precijenjen.
Siguran sam da ove godine neće iznad 290 kn, a upitno je hoće li uopće rasti.

Većina vas ne shvaća ozbiljno zakon o OMF-ovima i ograničenja u ulaganjima.
Raiff. OMF-u udio u HT-u ne smije prijeći 10% imovine, a sada to izgleda ovako:
– imovina (kraj lipnja) 11,92 mlrd kn, mjesečno raste cca 1%
– udio u HT-u ( po 255 kn) cca 1,12 mlrd, mjesečno kupuju cca 20 mil kn dionica (0,17% imovine, tj. 1,8% udjela)
– HT je sada Raiff. OMF-u 9,4% imovine, te udio raste gotovo dvostruko brže od imovine, i to na cijeni 255 kn.

Raiff OMF je ovdje jedini značajniji kupac koji drži cijenu da ne padne značajnije, kako će on dizati kada mu sada HT na 270 kn prelazi 10%

Pošto udio u HT-u trenutno raste brže od imovine, lako je moguće da ostali fondovi kada postanu svjesniji ograničenja naprave dodatni pritisak na prodaju te dionica uopće ne raste tj. dividenda bude uračunata u sadašnju cijenu.
Jedino rješenje iz ove zavrzlame je da Raiff. OMF prestane kupovati a netko drugi se uključi, samo ovo je malo vjerovatno.

Također,iskreno vam želim puno uspjeha s HT-om!
[/quote]

http://www.tportal.hr/biznis/novaciulaganje/118438/Glavna-skupstina-HT-a-pocetkom-svibnja.html

Da sad ne citiram cijeli tekst,glede držanja i dizanja cijene
Datum objave:
23.03.2011 15:40

Autor: Hina/tportal.hr

Uprava i Nadzorni odbor predlažu i produženje ovlasti Uprave da za račun društva stječe vlastite dionice HT-a (uključujući već stečene dionice do najviše 10 posto temeljenog kapitala) na maksimalno dopušteni zakonski rok od pet godina. Do sada je to ovlaštenje vrijedilo za razdoblje između dviju skupština.

A da se HT zna boriti za svoje vidjeli ste i na "ex dividend day" ove godine, tamo negdje malo prije 15 sati, nadam se da se sjećate što se tada događalo i što se dogodilo.

Lp

uh sta sa kosovom mislim opet sad moguc rat

New Report

Close