HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 06:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

E bas to. Stedjeti u bankama nije isplativo. Sto prije to ljudi shvate, bolje za trziste kapitala. Ali vecina ljudi dionice vidi kao bauk, kao nesto sto moze sutra propasti, ne vide da ce kupujuci ht zaraditi vise nego drzeci lovu u banci. Ali tesko se boriti protiv toga, pogotovo sto su se mnogi opekl cak mnogi visokoobrazovani pojma nemaju o dionicama. Nema kulture ulaganja na burzi.

Po čemu je to bolje ulagati u HT nego štediti u banci?

– u banci su glavnica i kamata uvijek sigurni
– a u HT-u dividendalni prinos (kamata) pada stopom od 30% te nije ničim zagrantiran
– glavnica također nije sigurna, i također je ove godine u padu u odnosu na prošlu godinu

Ukoliko promatrate HT kroz dividendalni prinos fer vrijednost dionice je 214 kn .
To vam je računica jednog bivšeg managera OMF-a

Koliko HT ima gotovine osim ovih 1,8 milijardi za dividende, gdje se to može pronači podatak?

Kune nisu problem, kuna nema

Bas sam danas svjedok tome. Eursku stednju zaduce eurska inflacija. Pa i novcani fondovi su puno bolji, a kamoli ne ovako fina dionica, po mogucnosti kupljena po dobroj cijeni (kao sto je ova sada).


Po čemu je to bolje ulagati u HT nego štediti u banci?

– u banci su glavnica i kamata uvijek sigurni
– a u HT-u dividendalni prinos (kamata) pada stopom od 30% te nije ničim zagrantiran
– glavnica također nije sigurna, i također je ove godine u padu u odnosu na prošlu godinu

Ukoliko promatrate HT kroz dividendalni prinos fer vrijednost dionice je 214 kn .
To vam je računica jednog bivšeg managera OMF-a


Pa da, tu je još i eventualna devalvacija, ako ti je štednja u devizama, i bla, bla.
Samo da zbrojim dividendu u 4 godine, ona je 116,36kn pa ti računaj kako hoćeš koji je to postotak. Inaće meni je prosjek 232kn pa je to 50% u 4 godine, odnosno 12,5% godišnje. Nije loše za običnu štednju, ili se možda varam. Da sam kojim slučajem tada umjesto dionica uzeo nekretnine, sada bi bio u gubitku 40%, ovako sam u dobitku 50%. Nije loše za jednog laika.


Po čemu je to bolje ulagati u HT nego štediti u banci?

– u banci su glavnica i kamata uvijek sigurni
– a u HT-u dividendalni prinos (kamata) pada stopom od 30% te nije ničim zagrantiran
– glavnica također nije sigurna, i također je ove godine u padu u odnosu na prošlu godinu

Ukoliko promatrate HT kroz dividendalni prinos fer vrijednost dionice je 214 kn .
To vam je računica jednog bivšeg managera OMF-a


Da nisi ti taj menager propalog fonda.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Pa da, tu je još i eventualna devalvacija, ako ti je štednja u devizama, i bla, bla.
Samo da zbrojim dividendu u 4 godine, ona je 116,36kn pa ti računaj kako hoćeš koji je to postotak. Inaće meni je prosjek 232kn pa je to 50% u 4 godine, odnosno 12,5% godišnje. Nije loše za običnu štednju, ili se možda varam. Da sam kojim slučajem tada umjesto dionica uzeo nekretnine, sada bi bio u gubitku 40%, ovako sam u dobitku 50%. Nije loše za jednog laika.

Nekad su nekretnine i dionice građ. firmi bile najbolja investicija pa vidi kakva je sada percepcija.

12,5% u zadnje 4 godine je odličan godišnji prinos, ali činjenica je da HT-u opada dobit i dividendni prinos.
Ako ćemo realno gdje vam je garancija da će HT za 4 godine isplaćivati i 15 kn dividende i kakva će biti cijena (glavnica) tada?
U banci je prinos zagarantiran i glavnica osigurana, dok je u dionicama sve relativno.

Vi ne shvaćate ozbiljno da je glavni cilj Hakoma (države) smanjiti HT-ov tržišni udio i imaju na raspolaganju sve metode koje požele.
Borba HT-a protiv alternativaca je kao da se Kličko bori vezanih ruku i nogu protiv dva -tri amatera. Kličko je najbolji boksač na svijetu ali koja mu korist kad ne može udarati…

Može se Hakom (država) slikati.Mama je u Njemačkoj pa ti probaj ako smiješ … po sineku.

Antiša,
Zar misliš da će HT čekat cijelo vrijeme da propada i bit neozbiljan prema svojim dioničarima, dok ga jedan HAKOM reže. Problem je što sa našom burzom upravlja politika, a pogotovo HAKOM-om. Ja se uopće ne bojim budućnosti HT-a, jer imaju mogućnosti napraviti što žele. Tko kaže da moraju ostati unutar granica RH. Tko kaže da se moraju baviti samo telekomunikacijama. Kada imaš gotovu lovu, skoro sve ti je širom otvoreno, ali za sada ne i u RH. Vidjet ćemo poslije parlamentarnih izbora kako će se stvari odvijat, pogotovo u svezi velikih kredita i njegovog namirenja. Inače za ništa ne postoji garancija 100%. Svako razmišlja svojom glavom i radi najbolje za sebe. Bar ja tako mislim.


Po čemu je to bolje ulagati u HT nego štediti u banci?

– u banci su glavnica i kamata uvijek sigurni
– a u HT-u dividendalni prinos (kamata) pada stopom od 30% te nije ničim zagrantiran
– glavnica također nije sigurna, i također je ove godine u padu u odnosu na prošlu godinu

Ukoliko promatrate HT kroz dividendalni prinos fer vrijednost dionice je 214 kn .
To vam je računica jednog bivšeg managera OMF-a

E, sada znamo zašto je bivši, hvala naš dobri Antiša…

proklet bio na božić 2010.


Antiša,
Zar misliš da će HT čekat cijelo vrijeme da propada i bit neozbiljan prema svojim dioničarima, dok ga jedan HAKOM reže. Problem je što sa našom burzom upravlja politika, a pogotovo HAKOM-om. Ja se uopće ne bojim budućnosti HT-a, jer imaju mogućnosti napraviti što žele. Tko kaže da moraju ostati unutar granica RH. Tko kaže da se moraju baviti samo telekomunikacijama. Kada imaš gotovu lovu, skoro sve ti je širom otvoreno, ali za sada ne i u RH. Vidjet ćemo poslije parlamentarnih izbora kako će se stvari odvijat, pogotovo u svezi velikih kredita i njegovog namirenja. Inače za ništa ne postoji garancija 100%. Svako razmišlja svojom glavom i radi najbolje za sebe. Bar ja tako mislim.

"kad imaš lovu" moguće je modernizirati, pratiti tehnološke trendove, uvoditi najnovija tehnološka dostignuća, prilagođavati se kretanjima na tržištu…, a kad nemaš…

Prezirem ljude koji su drukali dolje [angry]

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

New Report

Close