HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,16
93.434
2,905
32,10
32,20
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kako objaniti ovakvu prodaju i transakcije?


Kako objaniti ovakvu prodaju i transakcije?


A u čemu je problem, nisam shvatio iz ovih sličica?

[shocked]
Evo, samo da iznesem jedan statistički podatak za prošlu godinu. Dan nakon d-dana dionica je pala 9,24 posto (približno kao sada). Odrađeni promet taj dan bio je 41 milijun kuna (zaista rasprodaja), a sad je za trečinu manji. Klizanje se prema dolje nastavilo sve do 25. svibnja, nakon čega se dionica počela oporavljati. To je bila 2010. godina, a ovo je naravno 2011. godina. Što će biti, hoće li imati kakvih sličnosti, vidjet ćemo. Iako, ove godine, dionica se nije ponašala kao prošle, tako da … [shocked]

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.




Nisam ljubitelj HT, ali onako postrani kao promatrač mislim da ste danas debelo pretjerali s rasprodajom ?
Ipak ovdje dividenda nemože biti manja od 20 Kuna ni dogodine, što se dešava ?

šuti i skupljaj za dokup, pa sa padom kamatnih stopa HT je daleko najisplativiji, treba potiho dokupljivati i to je to, ostalo je špekulacija, sad jedino da li će u sred ljeta biti niže
[/quote]

Apsolutno ste u pravu. Omjer dividende i cijene dionice je presmješan, al si netko masti brk zbog toga..
Da ne govorim da se budućnost bazira na telekomunikacija svih vrsta…što garantira sugurnost
[/quote]




Nisam ljubitelj HT, ali onako postrani kao promatrač mislim da ste danas debelo pretjerali s rasprodajom ?
Ipak ovdje dividenda nemože biti manja od 20 Kuna ni dogodine, što se dešava ?

šuti i skupljaj za dokup, pa sa padom kamatnih stopa HT je daleko najisplativiji, treba potiho dokupljivati i to je to, ostalo je špekulacija, sad jedino da li će u sred ljeta biti niže
[/quote]

Apsolutno ste u pravu. Omjer dividende i cijene dionice je presmješan, al si netko masti brk zbog toga..
Da ne govorim da se budućnost bazira na telekomunikacija svih vrsta…što garantira sugurnost
[/quote]
Tko je danas kupio zarada zagarantirana a tko je prodao kajat će se.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Dodijelil ste mi jedinice kad sam prije 10 sati napisao da će dionica pasti na 254 kn. Zato što sam bio preoptimističan? [rolleyes]
Ali evo, pogodio sam prosjek. [thumbsup]

A u čemu je problem, nisam shvatio iz ovih sličica?
Transakcije od po par naloga se konstntno pojavljuju. Kome se isplati prodavati/kupovati po 1-10 dionica, uz postojanje minimalnih fiksnih naknada?


A u čemu je problem, nisam shvatio iz ovih sličica?
Transakcije od po par naloga se konstntno pojavljuju. Kome se isplati prodavati/kupovati po 1-10 dionica, uz postojanje minimalnih fiksnih naknada?

[/quote]

Nemaju svi minimalnu naknadu, recimo AGRAM ima 0.3% s tim da mozes kupiti samo iznad 1000kn (za manje naloge moras dati telefonski nalog) , ali prodati mozes koliko hoces…

Jesi kad cuo za pojam burek investitor..E pa ovakvi koje ti gledas su onako pravi razlog tog imena..trguju da zarade za burek i jogurt (doslovno)

...

Veliki igraci su poceli igru vidljivu na svim dionicama sa dividendom . Dokle ce to potrajat veliko je pitanje . Ovakva rusenja su vise nego zalosna ali ADRS se i dalje drzi .
Cini mi se da bi on mogao da bude jedan od tih igraca 😉

lp


A u čemu je problem, nisam shvatio iz ovih sličica?
Transakcije od po par naloga se konstntno pojavljuju. Kome se isplati prodavati/kupovati po 1-10 dionica, uz postojanje minimalnih fiksnih naknada?

[/quote]
Fondovima!
Oni ne plaćaju min. naknadu već samo po ukupnom prometu.
[shocked]

Pametnima dosta.
[proud]


Kako objaniti ovakvu prodaju i transakcije?

pa evo ja ću ti reći, ušao sam ujutro na 252,XX i iskipao gotovo sve na 256,XX. Malo zatrejdao, mislio da će biti jači odbijanac ali i ovo je dovoljno na kupljenu količinu.
5 komada mi nije pojelo po asku već su se krenuli na asku lipariti naniže i preskočili me. Obzirom da sam iskipao sve poklopio sam taj ostatak 5 komada po bidu. O tome se radi. Ima takvih dosta transakcija i često se radi o ”ostacima prvobitnog naloga”.

Blue Horseshoe loves Anacott Steel (moje postove shvatite kao moje osobno razmišljanje, ne kao nagovor na kupnju ili prodaju)

Tko je danas kupio zarada zagarantirana a tko je prodao kajat će se.

Tako ste govorili i prije nego što je objavljeno kolika će biti dividenda…pa je dionica kliznula ispod 300 kuna…pa ste poslije opet govorili kako će prije dividende narast na 320 kn….i da je zarada zagarantirana…pa je cijena u petak bila ispod 280 kn….danas je cijena na 250 kn…i opet tvrdite da je zarada zagarantirana…
onaj tko vas je slušao dok je cijena dionice bila na 310 kn u gubitku je cca 60 kn/dionici – 23 kn/dividnede = 37 kn/dionici….
oporavit će se….za godinu dana možda dogura opet na 300….
dugoročno kolege…ovdje samo dugoročno…ne pratiti svaki dan cijenu dionice i drukati na ovoj temi…neće vam ionako pomoći….





MIslim da se polako ulazi u ovu dionicu ciljano za dividiendu i da sljedi rast do 330 kn prije onog zadnjeg roka za dividendu. Zato je bolje sad uci i prodat dan prije, nego cekat dividendu. prošle je godine mislim dividenda bila 34 kn a pad sljedeci dan nakon istek prava za oko 40kn.

svi računaju na isti način….zato su svi u krivu….
[/quote]

objasni podrobnije što se to po tvome krije
[/quote]

Pa vjerojatno se kolega vodi logikom kako svi računaju na prodaju na dan dividende ali cijena će počet padat vjerojatno koji dan ranije jer će se počet izlazit ne čekajući dan dividende jer svi računaju da će na taj dan izaći pa da ih preduhitre.
[/quote]

Ehh tko je izašao prošli tjedan isplatio si je skoro dvije dividende a vidjet ćemo idućih dana da li i više. A ostali više pameti drugi put.

New Report

Close