HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 01:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ING
HaoRenMože se i dobit ćeš dividendu (jer je jucer bio zadnji dan za imati dionicu ukoliko se zeljela skupiti dividenda)…E sada po kojoj cjeni ce se moci prodati dali po 276-23=253 ili nekoj drugoj to je pitanje trzista

Malo kolega KaoRen da preciziram,

– prosječna HT je 280 (zadnja je 276)
– dividenda malo niže od 23 kn
– porez na dividendu oko 1 kn
– dakle, 280 – 23 – 1
– vjerojatno će dio investitora biti pod dojmom na okidaču što u Petak nisu stigli prodati, možda!
– očekivam cijenu oko 255, al ne zadugo, 265 je psihološka razina
– i još postoji li kakav certifikat na HTu!?

…porez na dividendu??? ING to ti ne postoji u RH

kolega rohbau, odlično ste to primjetili

…bit će da ovaj dim od roštilja i utjecaj Deuchlanda ima velik utjecaj – malo sam se preračuno, a kako rekoh da preciziram.

…Kako ide Ona, kuharice manje zbori da ti roštilj ne zagori..

LP [lol]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


…porez na dividendu??? ING to ti ne postoji u RH [wink]

Možda je ING mislio na krizni porez koji je važio do 01. srpnja 2010. (2%), odnosno do 01. studenog 2010. godine (4%), a koji je "kačio" i dividende.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.


Pa jedino što će (trenutno) izgubiti je razlika između 280 na kojoj je kupovao i 276 koja je zadnja cijena na div. day. To što će pasti na 255 ne znači im ništa kad će tu razliku dobiti kroz dividendu.

a tko kaže da će pasti na 255 kn? možda ne ode niti ispod 260 kn? …a sve i da padne toliko, za mjesec-dva opet će se vratiti na 270-280 kn, tako da tko ne mora prodavati jer mu lova hitno treba, bolje da sačeka bolje cijene jer sutra će biti najniža cijena i najgora prodaja [yawn]

moji postovi nisu investicijski sasvjeti niti prijedlog za kupnju ili prodaju dionica

za trgovanje od petka: moj dojam je da su veliki namjerno stiskali cijenu prema 275 kn, da izazovu paniku i onda se zvjerski nakrcaju zadnjih sat vremena i poberu dividendu.
najbolja fora je što im je sve išlo po planu do 15.00 sati, a onda baš u tih zadnjih sat vremena su pukle veze i cijela burza se blokirala, pa su sve dionice koje su prosuli u rušenje cijene radi dokupa u zadnjih sat vremena – otišle su im u vjetar [bye] [lol] [thumbsup]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje


a tko kaže da će pasti na 255 kn? možda ne ode niti ispod 260 kn? …a sve i da padne toliko, za mjesec-dva opet će se vratiti na 270-280 kn, tako da tko ne mora prodavati jer mu lova hitno treba, bolje da sačeka bolje cijene jer sutra će biti najniža cijena i najgora prodaja [yawn]

da se odmah ogradim, prodao sam na 286kn s laganim gubitkom.

a sad što se tiče ovog gore posta: naravno nitko ne može znati koliko će točno pasti sutra, može eventualno pretpostaviti pa pogoditi i onda preuzeti zasluge i pokušati se etablirati kao investicijski guru, kao jedan naš kolega na best buy i dionicama "svima nam drage" INE.

ono što mene bode u oči je sigurnost kojom citirani kolega prognozira cijenu za mjesec, dva kao i "činjenicu" da će sutra cijena biti najmanja.

da podsjetim:
08.04.2010. 330,74kn vrh
16.04.2010. 325,03kn zadnji dan stjecanja prava na dividendu
19.04.2010. 295,03kn prvi dan za kupnju bez dividende (po kolegi navodno najniža cijena)
zatim cijena klizi skroz do 255kn (260kn dotiče tek 07.09.2010.) a cijenu od 295kn dotiče tek 04.01.2011. godine (znači nakon 8,5 mjeseci)

…znači oni koji su prošle godine kupili na prvi dan bez prava na dividendu, morali su držati dionicu 8,5 mjeseci da bi došli na nulu

naravno ne znači da će ove godine obrazac biti isti, čak niti slični. možda će uz nekakvu igru na jesen biti 400kn, ali bodu ovakve izjave bez da se i malo vremena potroši na povijesna kretanja cijene, već se odmah tvrdi kako će sutra biti najmanja cijena i za povrat treba eventualno mjesec, dva! možda da, možda puno duže. to malo tko zna, a ja sigurno nisam u tom krugu pa ću svoje mišljenje zadržati za sebe, s obzirom da bi onda ovo moglo poprimiti neke druge konotacije.

p.s. cijenjeni kolega bez uvrede. ništa osobno. jednostavno mi se ne sviđa takav način pisanja.

a što ako otkliže do cca 235 u slijedećim tjednima ?

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


a što ako otkliže do cca 235 u slijedećim tjednima ?

svakom pametnom čovjeku bi to odgovaralo za ulaz u ht…


a što ako otkliže do cca 235 u slijedećim tjednima ?

HT po 235 kn?? ja bih onda ušao i s marginom unutra !

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

mislim da novac od prodaje HT uložen u bilo koju drugu dionicu neće donijet ništa, jer na našoj tzv burzi puno je više prodavača nego kupaca, tako da cijene dionica neće održivo prema gore.



Zasto se ROMF [kao dugorocni igrac] onako masovno krcao zadnjih dana [preko 80 000 komada u dva tri dana] na razinama 280+ prije D-daya, kad je mogao pricekati tjedan dana i uci na 250/255, koliko neki ovdje prognoziraju?

Pa jedino što će (trenutno) izgubiti je razlika između 280 na kojoj je kupovao i 276 koja je zadnja cijena na div. day. To što će pasti na 255 ne znači im ništa kad će tu razliku dobiti kroz dividendu.

[/quote]

Možda fondovima bude odgovarala dividenda i obrana cijene HT-a odnosno njihovog portfelja ?

Ipak će fondovi dobiti velike novce od dividende, a lako se može desiti da to unaprijed koriste za održavaje vrijednosti porfelja ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Pa jedino što će (trenutno) izgubiti je razlika između 280 na kojoj je kupovao i 276 koja je zadnja cijena na div. day. To što će pasti na 255 ne znači im ništa kad će tu razliku dobiti kroz dividendu.

a tko kaže da će pasti na 255 kn? možda ne ode niti ispod 260 kn? …a sve i da padne toliko, za mjesec-dva opet će se vratiti na 270-280 kn, tako da tko ne mora prodavati jer mu lova hitno treba, bolje da sačeka bolje cijene jer sutra će biti najniža cijena i najgora prodaja [yawn]
[/quote]
Mislim da će ići na 240.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Ja mislim da će sutra na otvaranju ZSE HT-R-A biti 298,79 a do čega sam došao jednostavnom matematikom: 276,03+22,76=298,79. [proud] [thumbsup] [lol] [lol] Ovo nije nagovor na kupnju ili nedajbože prodaju na tim razinama iako autor posjeduje solidnu količinu dionica HT-R-A i strpljivo čeka promjenu stanja na svom žiro-računu.

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

New Report

Close