HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


ma kako god ispalo ja ne prodajem, nego samo u dokup [cool]

ja sam mislio prodati ako ode preko 310 kn, ali na ovoj cijeni nisam blesav prodati, sad ću uzet dividendu i sačekati još jednu nagodinu, znači za 13 mjeseci držanja imam 2 dividende [cool]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica



ma kako god ispalo ja ne prodajem, nego samo u dokup [cool]

ja sam mislio prodati ako ode preko 310 kn, ali na ovoj cijeni nisam blesav prodati, sad ću uzet dividendu i sačekati još jednu nagodinu, znači za 13 mjeseci držanja imam 2 dividende [cool]
[/quote]
pridružujem se ovom mišljenju…

a scenarij u kojem će slijedeće godine biti proglašena dividenda od npr. 12 kuna ? da li ste o tome razmišljali ?

[rolleyes]

IY LOVE THIS GAME——-



ma kako god ispalo ja ne prodajem, nego samo u dokup [cool]

ja sam mislio prodati ako ode preko 310 kn, ali na ovoj cijeni nisam blesav prodati, sad ću uzet dividendu i sačekati još jednu nagodinu, znači za 13 mjeseci držanja imam 2 dividende [cool]
[/quote]

i ja ću vjerojatno tako napraviti, ova cijena preniska mi je za prodaju, pa ću radije zadržati jer kad zbrojim 2 dividende ispadne sasvim lijepa cifra i % zarade [thumbsup]

Hrvatski telekom ulaže 230 milijuna kuna u Iskon

Analitičari tvrde da se HT odlučio na novo ulaganje da bi se na vrijeme zaštitio od ulaska najvećega konkurenta Vipneta na tržište fiksnih komunikacija

HT ulaže u Iskon 2,3 puta veći iznos od onog za koji ga je 2006. kupio Do idućeg petka Hrvatski telekom povećat će temeljni kapital Iskona za 230 milijuna kuna, odnosno šest i pol puta. U izvješću za prvo tromjesečje 2011. godine HT navodi da će njegova tvrtka kći Iskon Internet do 6. svibnja imati temeljni kapital od 272,9 milijuna kuna. U HT-u kažu da će se sredstva iskoristiti za povećanje kapitala Iskona i smanjenje njegovih kredita. "To je u skladu s praksom financiranja unutar telekom industrije koja zahtijeva intenzivna kapitalna ulaganja pa telekom kompanije najčešće koriste vlastiti kapital kao dugoročan izvor financiranja, a ne kredite", tvrde u HT-u.

Strategija obrane U telekomunikacijskoj branši komentira se pak da se HT, koji ima najveći udio na fiksnom telekomunikacijskom tržištu sa svojim brendovima T-Comom i Iskonom, ovim potezom priprema za obranu od ulaska Vipneta na to tržište. Vipnet je, kako je Poslovni dnevnik već pisao, zainteresiran za kupnju alternativnih fiksnih operatera, posebno Metroneta i B.Neta. Vrijednost tih akvizicija procjenjuje se između 150 i 200 milijuna eura. No iako glavni konkurent HT-a u javnosti ostavlja dojam da od cijelog posla možda neće biti ništa, u branši se komentira da HT očito ništa ne želi prepustiti slučaju. Takvo mišljenje dijele ekonomski analitičari. Damir Novotny kaže da je HT-ova dokapitalizacija strateško pozicioniranje na telekomunikacijskom tržištu koje Iskonu može omogućiti da poveća broj korisnika sa stotinjak tisuća na njih …
PD

zapamtite jednu stvar , na burzi zarađuje samo 5% investitora , ostali gube novce . ostatak vam je u potpisu.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Ne treba brinuti jer je Kostelomy rekao da je pad na ogromnom prometu odlična stvar.
Zato uživajte dok traje i što dulje bude padao i na što većem prometu to bolje

“A man's got to do what a man's got to do”


a scenarij u kojem će slijedeće godine biti proglašena dividenda od npr. 12 kuna ? da li ste o tome razmišljali ?

[rolleyes]

onda bi više love ostalo u firmi kao zadržana dobit, dioničaru je to u načelu isto. dapače, za cijenu dionice bolje da je manja dividenda jer su onda manje oscilacije cijene nakon dividend day-a


ja sam mislio prodati ako ode preko 310 kn, ali na ovoj cijeni nisam blesav prodati, sad ću uzet dividendu i sačekati još jednu nagodinu, znači za 13 mjeseci držanja imam 2 dividende [cool]
[/quote

Evo jedno pitanje za sve koji ovako razmisljaju…..Kako je to sto radite isplativo?

Opcija 1:Danas je cjena recimo 280kn, vi prodate, iduci tjdean ce cjena pasti vise od 23kn (99% siurno), vi tada kupite istu kolicinu dionica po nizoj cjeni, a razlika vam ostane na brokersom racunu koju si ako zelite isplatite (cak i vise neg bi dobili pd dividende(

Opcija 2: Sada drzite dionicu, i ona padne iduci tjedan..vi za tih 23kn dividende morate cekati prakticki mjesec dana na dividendu, a kad ju isplate vrjednost_dionica+vrjednost_dividende manja je nego vrjednost_dionica+vrjednost_isplacenog_kesa iz opcije 1.

Kako je opcija 1 isplativija od opcije 2 nije mi jasno pa ako mi netko moze objasniti vasa razmisljanja..jedino sto mi pada na pamet je da vi racunate na to da ce nakon prvotnog pada, HT nastaviti rasti a ne padati ….no s druge strane to se nikad nije desilo i neznam koja je sansa da se desi ove godine kad je lose FI..

hvala

...



ja sam mislio prodati ako ode preko 310 kn, ali na ovoj cijeni nisam blesav prodati, sad ću uzet dividendu i sačekati još jednu nagodinu, znači za 13 mjeseci držanja imam 2 dividende [cool]
[/quote

Evo jedno pitanje za sve koji ovako razmisljaju…..Kako je to sto radite isplativo?

Opcija 1:Danas je cjena recimo 280kn, vi prodate, iduci tjdean ce cjena pasti vise od 23kn (99% siurno), vi tada kupite istu kolicinu dionica po nizoj cjeni, a razlika vam ostane na brokersom racunu koju si ako zelite isplatite (cak i vise neg bi dobili pd dividende(

Opcija 2: Sada drzite dionicu, i ona padne iduci tjedan..vi za tih 23kn dividende morate cekati prakticki mjesec dana na dividendu, a kad ju isplate vrjednost_dionica+vrjednost_dividende manja je nego vrjednost_dionica+vrjednost_isplacenog_kesa iz opcije 1.

Kako je opcija 1 isplativija od opcije 2 nije mi jasno pa ako mi netko moze objasniti vasa razmisljanja..jedino sto mi pada na pamet je da vi racunate na to da ce nakon prvotnog pada, HT nastaviti rasti a ne padati ….no s druge strane to se nikad nije desilo i neznam koja je sansa da se desi ove godine kad je lose FI..

hvala

ima i opcija 3 , šta ako cijena ne padne nakon dividende ili ako padne za pola dividende . ako imaš dva paketa ok ali ako imaš xxxx dionica onda je druga stvar.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Odlučio sam ne prodati svoj dio i čekati dividendu. Nešto mi govori da je ovaj puta drugi scenarist pisao priču.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close