HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


ajme koliko katastroficara. je li netko mozda ocekivao rast u ovoj situaciji? velika nezaposlenost, kriza i sl. pogledajte brojeve u totalu, kolika je dobit, prihod… kako vam izgledaju brojevi? jesu li usporedivi s nećim na našoj burzi?
na kraju, iako je EBITDa marža nešto pala, znate li neki telekom koji ima veću maržu? tako da sve skupa meni i dalje izgleda vrlo sigurno i solidno.

isto tako, potez sa akvizicijom Combisa se također pokazao kao dobar i promišljen, to se sad jako lijepo vidi.
za srednjorocne i dugorocne investitore nema straha, ova dionica će i dalje osiguravati siguran godišnji prihod svojim dioničarima.

za ove koji igraju na zarade od par desetaka posto preko noći ona dionica ionako nikada nije bila.

izjave tipa "VIP im je zadao jak udarac sa "sve za mene" tarifama" su stvarno smiješne. kao prvo, ako malo analizirate ponudu vidjet ćete da uopće nije povoljnije od HT-ovih tarifa, a drugo, onaj tko spusti cijene ispod određene granice, najprije će zadati udarac sam sebi.

Zato što se mogao očekivati pad prihoda i dobiti i EBITDA mogao se očekivati i pad cijene dionice.
Pogotvo od trenutka kada je objavljena vijest o dividendi 40 % manjoj nego prošle godine.
Čim je izašla vijest dobro sam procijenio da ionica može samo u jednom smjeru, na dolje.

lp i sretno

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


A ja bio optimista, pa mislio da do petka neće ispod 285 kuna, bez obzira na očekivano lošije izvješće.
A izvješće je bilo još i lošije. Vrijeme je da nojevi izvuku glavu iz pjeska, sagledaju situaciju i počnu tražiti utočište za svoju lovu u nekim drugim, perspektivnijim dionicama. Ionako je već vrijeme da se lova ih HT prelije u ostatak dionica na burzi, jer ovo je ionako već bilo smješno da je HT promet, kao i sve druge dionice zajedno. Tome je valjda došao kraj. Zato ulagači, zasučite rukave, razmislite malo i samo naprijed. Dosta je bilo pasivnog sjedenja u HT-u. Treba krenuti u nove akvizicije. Ionako nije burza samo HT. Nekima će trebat malo dulje, ali shvatit će. [thumbsup]

Ajme,koji druk !!!!!

koji je prvi dan da mogu prodat dionice ht-a a da primim dividendu ?

ponedjeljak.


koji je prvi dan da mogu prodat dionice ht-a a da primim dividendu ?

Valjda se pita zadnji..ali eto nitko neće odgovoriti nama…sebičlni forumaši…


Do dividenoga dana cijena HT klizi sve do 282,76. Nakon toga pada na 260 +-1kn. Sve je jasno kao suza

Bio sam (pre)veliki optimist – priznajem skrušeno. No neki su spominjali rast do 347 u dva dana, odn. skok preko 300 do 29.4. [undecid] valjda su se zabunili

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Petak je zadnji dan za kupnju da se ostvari pravo na dividendu? molim točnan info

Kune nisu problem, kuna nema

A koliko su meni tek natukli jedinica? Ha-ha!
Ali najslađe se smije onaj tko se zadnji smije.

@ Lojtra
Reci susjedu da mu je zadnji dan za dobit dividendu u petak, jer u ponedjeljak veće kreće nova velika rasprodaja.

Bit će para za druge dionice, a to će valjda malo dići i cijelu burzu. Uz to je i na INI privremeno mirovanje. A novac se mora negdje plasirati.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.



ajme koliko katastroficara. je li netko mozda ocekivao rast u ovoj situaciji? velika nezaposlenost, kriza i sl. pogledajte brojeve u totalu, kolika je dobit, prihod… kako vam izgledaju brojevi? jesu li usporedivi s nećim na našoj burzi?
na kraju, iako je EBITDa marža nešto pala, znate li neki telekom koji ima veću maržu? tako da sve skupa meni i dalje izgleda vrlo sigurno i solidno.

isto tako, potez sa akvizicijom Combisa se također pokazao kao dobar i promišljen, to se sad jako lijepo vidi.
za srednjorocne i dugorocne investitore nema straha, ova dionica će i dalje osiguravati siguran godišnji prihod svojim dioničarima.

za ove koji igraju na zarade od par desetaka posto preko noći ona dionica ionako nikada nije bila.

izjave tipa "VIP im je zadao jak udarac sa "sve za mene" tarifama" su stvarno smiješne. kao prvo, ako malo analizirate ponudu vidjet ćete da uopće nije povoljnije od HT-ovih tarifa, a drugo, onaj tko spusti cijene ispod određene granice, najprije će zadati udarac sam sebi.

Zato što se mogao očekivati pad prihoda i dobiti i EBITDA mogao se očekivati i pad cijene dionice.
Pogotvo od trenutka kada je objavljena vijest o dividendi 40 % manjoj nego prošle godine.
Čim je izašla vijest dobro sam procijenio da ionica može samo u jednom smjeru, na dolje.

lp i sretno
[/quote]

slažem se da se mogao očekivati pad. ja osobno nisam day trader. ja sam također očekivao pad, i baš sam iz tog razloga pripremio nešto cash-a.

ovo o 40% manjoj dividendi je malo.. hm.. ne znam kako da se izrazim 🙂
činjenica jest da je 40% manja, ako je uspoređujete s prošlogodišnjom.
ali je isto tako činjenica da nema baš previše smisla to uspoređivati. to su kruške i jabuke. uspoređujete s prošlogodišnjom koja je bila visoka iz razloga što je Uprava / Nadzorni odbor odlučio isplatiti dio sredstava zarađenih u prijašnjim razdobljima. Teoretski, obzirom na novac koji imaju na računu, ove godine je dividenda mogla biti i 40% veća. Ali nije, jer je drugačije odlučeno. Akviziran je Combis i to je po meni odličan potez. Tko zna koji su još planovi. ono što ima smisla uspoređivati je zarada po dionici. to je dobar pokazatelj. ok, i to obzirom na okružanje u kojem se posluje i situaciju u državi očekivano pada, ali je još uvijek jako dobro, da ne kažem odlično.
to je moje mišljenje.

hmmmm kupi–prodaj,, DA POLUDISSS

hvala na odgovoru , ja sam dobio informaciju kao da je zadnji dan za kupnju utorak , i onda sam u srijedu prodao za 288,50 i sada nema dividende, sada me zanima samo gdje ja mogu dobit informacije , a da su pouzdane.

Sada prodavati HT ispod cijene od 280 kuna ipak je nerazumno pretjerivanje, jer i ta dividenda bi ipak nešto trebala značiti. Ovo je samo dokaz nelogične, nerazumne i stihijske aktivnosti nevještih ulagača na našoj burzi.
Fondovi su se istresli već prije koji dan zaključno sa jučer, po višim cjenama, a ovi koji se sad istresaju … žali bože ulagača i njihove ulagačke politike. Ali tako mora biti. Ne može se očekivati da je večina pametnija od vještije i pronicljivije manjine. [tongue]

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

New Report

Close