HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 04:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,36
124.716
3,527
35,20
35,40
0,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

,,-SRETAN USKRS SVIM HT-DIONIČARIMA,,.–

Sretan Uskrs!

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Evo nešto samo za postara koji je zahvalan HT-u što mu naplaćuje jedan od najskupljih brzih interneta u EU.
Članak je doduše iz 2010 g ali sumnjam da se nešto drastično promijenilo:

Hrvatski brzi internet jedan od najskupljih u Europi

Najnoviji podaci sa svjetskog telekomunikacijskog tržišta, koje prikupljaju OECD i ITIF Broadband Rankings, govore kako je prosječna europska cijena brzog interneta za 1 Mbps (MB per second) oko 3,5 američkih dolara ili 18 kuna, dok je prosječna cijena takve iste brzine u Hrvatskoj u prosjeku veća od 15 eura u ADSL prometu, što ovisi o tarifama pojedinih operatera.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Znanost/Hrvatski-brzi-internet-jedan-od-najskupljih-u-Europi

"Only dead fish swim with the stream"


Evo nešto samo za postara koji je zahvalan HT-u što mu naplaćuje jedan od najskupljih brzih interneta u EU.
Članak je doduše iz 2010 g ali sumnjam da se nešto drastično promijenilo:

Hrvatski brzi internet jedan od najskupljih u Europi

Najnoviji podaci sa svjetskog telekomunikacijskog tržišta, koje prikupljaju OECD i ITIF Broadband Rankings, govore kako je prosječna europska cijena brzog interneta za 1 Mbps (MB per second) oko 3,5 američkih dolara ili 18 kuna, dok je prosječna cijena takve iste brzine u Hrvatskoj u prosjeku veća od 15 eura u ADSL prometu, što ovisi o tarifama pojedinih operatera.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Znanost/Hrvatski-brzi-internet-jedan-od-najskupljih-u-Europi


Šteta što to nije i danas tako.Pa ja sam ipak dioničar,(malo jači) HT-a. [smiley]

Bok svima! Pošto sam nov na forumu molit ču vas za savjet, naime vjerujem da ima još ošišanih ovaca poput mene na kupnji od 307 kuna. Pošto je d-daj za jako blizu vidim da cijena nema šanse porasti. Pomozite mi savjetom u dilemi dali prodat pošto poto ili držat i uzet dividendu a onda pomoz bog. Jer tko zna koja če cijena biti iduče godine. Svaki savjet je dobro došao hvala.


Bok svima! Pošto sam nov na forumu molit ču vas za savjet, naime vjerujem da ima još ošišanih ovaca poput mene na kupnji od 307 kuna. Pošto je d-daj za jako blizu vidim da cijena nema šanse porasti. Pomozite mi savjetom u dilemi dali prodat pošto poto ili držat i uzet dividendu a onda pomoz bog. Jer tko zna koja če cijena biti iduče godine. Svaki savjet je dobro došao hvala.

Do jeseni bi trebao biti poznat kupac Kosovskog telekoma, bude li to HT a vrlo je izgledno, cijenu dionice vidim na 400 do kraja godine, eto to je moj razlog zbog kojeg ju neću prodati!! [rolleyes]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Hvala ti puno ,pozitiva! Da,to bi bio super scenarij,ali što ako se to ne realizira? ode cijena dolje i naši računi skupa sa njom. Neznam po kojoj si ju ti cjeni kupio, ali znam da ju nebi dao da sam ju kupiodo 280.Ovo me je ove god jako iznenadilo tako da sam malo skeptičan za sve. A i u nekim pričama nisam baš načuo dobre vjesti za iduču god. U svakom slučaju dobro je pozitivno ramišljat.


Bok svima! Pošto sam nov na forumu molit ču vas za savjet, naime vjerujem da ima još ošišanih ovaca poput mene na kupnji od 307 kuna. Pošto je d-daj za jako blizu vidim da cijena nema šanse porasti. Pomozite mi savjetom u dilemi dali prodat pošto poto ili držat i uzet dividendu a onda pomoz bog. Jer tko zna koja če cijena biti iduče godine. Svaki savjet je dobro došao hvala.

Imaš dionice "par dana".Na burzi se vreba prilika,a ako ti treba lova onda si falila.Na burzu se ide s lovom na koju duže vrijeme ne računaš.Ja nikada nebi prodao pošto poto,no svatko radi po svom nahođenju iliti,nosu.

Hej, pa krivo si me shvatio. Naravno da solucija pošto poto ne dolazi u obzir, ali ja samo između dvije ,ne baš naj mogučnosti, pokušavam izabrat bolju.Dakle dali prodat u petak i igubit 20 -tak kn po dion ili uzet divid i čuvat ht na tako visokoj cj-307. Samo me to zanima. hvala još jednom svima!

hmm sta bude danas——

Evo par natuknica:

– HT definitivno ne naplaćuje najskuplji internet u Evropi kako se stalno nameće, do takvih zaključaka se dolazi jer se cjene uspoređuju po brzini pristupa. HT nudi u ponudi najnižu brzinu od 4MBit/s dok je ta brzina u EU veća pa se zbog toga stječe krivi dojam
– HT ima mogućnost povećanja prihoda nakon što prestane kriza u Hrvatskoj (ako ikad kriza prođe). prema iskustvima drugih operatera, prebacivanjem korisnika na optiku prosječan prihod po korisniku raste 30% (otvaraju se mogućnosti sa bolje servise)
– HT nema puno šanse za kupnju Kosovskog telekoma iako još ne postoji čvrsta odluka (u kuoarima se priča da najviše šansi imaju Turci)
– izvješće za 1Q, a kasnije i za 1H bi moglo biti razočaravajuće jer će u njemu biti sadržan odljev korisnika iz prošle godine, kako je taj odljev manje više smanjen u 2H, izvješće za 2H bi moglo biti na razini prošle godine

Vjerujem da HT može zarađivati cca 20 kuna godišnje što bi trebalo opravdati cijenu od 300 kuna. Sve više od toga po meni nije realno, ali moguće je da griješim.

T: 19.04.11 Pros. cijena: 286,03
RB Dioničar Broj %
1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00%
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 5.732.197 7,00%
3. Raiffeisen OMF 3.537.403 4,32%
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./UMIROVLJENIČKI … 2.859.148 3,49%
5. PBZ D.D. 1.747.438 2,13%
6. PBZ Croatia osiguranje OMF 1.188.298 1,45%
7. Erste Plavi OMF 858.356 1,05%
8. AZ OMF 600.269 0,73%
9. PBZ D.D. 431.470 0,53%
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 431.380 0,53%
UKUPNO 59.149.112 72,23%

Raiffeisen OMF +9.161
ZAGREBAČKA BANKA D.D. -18.795

New Report

Close