HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 06:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ma i to je previše tj. ja čekam da dođe na 15 kn ha ha ha

Stvarno nas ima bisera u ovoj Lijepoj našoj

Kao da se na ovom forumu stvaraju dvije grupe, Pro HT i pro Optima.
Pa dobro, osobno imam obje i vjerujem da je tht najbolja dionica do sada, a da ce Optima bit izrazito profitabilna. valjda ima netko tko ne voli niti jednu niti drugu.
Postoji li neko pravilo ili obicaj da treba kupovat samo jednu a omalovazavat drugu, da mora bit ili ili? ako imam ht cini li me to protivnikom optime, ili mozda obratno??? i kakve veze ima stalno pozivanje na optimu na ovoj temi (nevezano je li pro ili contra) optima ima svoju temu.
Hvala.

g. Antiša jeste li vi jedan od onih koje je mama molila da joj se kombijem dastavi paket dionica hateja…. 🙂 ?????

G. m43 sviđa mi se na ovome topicu, dosada su tu uvijek pisali kulturni i elokventni ljudi (osim g. Poštara) pa mi je uvijek bilo zadovoljstvo raspravljati.

Griješite da nemam namjeru kupovati HT, naravno da bi želio imati ovakvu firmu u svome porfelju samo ću malo pričekati dok ne dođe od 130 kn jer sada mi je skupo.

Inače moja majka ima dionice HT, a ne služi se računalom pa mi je dužnost pratiti stanje oko HT-a i obavještavati je oko, dividende, datuma isplate, stanja u firmi, itd…
[/quote]

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


g. Antiša jeste li vi jedan od onih koje je mama molila da joj se kombijem dastavi paket dionica hateja…. 🙂 ?????

G. m43 sviđa mi se na ovome topicu, dosada su tu uvijek pisali kulturni i elokventni ljudi (osim g. Poštara) pa mi je uvijek bilo zadovoljstvo raspravljati.

Griješite da nemam namjeru kupovati HT, naravno da bi želio imati ovakvu firmu u svome porfelju samo ću malo pričekati dok ne dođe od 130 kn jer sada mi je skupo.

Inače moja majka ima dionice HT, a ne služi se računalom pa mi je dužnost pratiti stanje oko HT-a i obavještavati je oko, dividende, datuma isplate, stanja u firmi, itd…

[/quote]

Ne nisam taj!
Ja sam vam jedan od onih pismenih forumaša koji su nakon 3 godine naučili kako se quota i piše.

aajmo ljudi koliko gore,,eDA NEZABORAVITE D–DAY JE 4… MAY——

Prošle godine je počela padati točno osam dana prije dividend dana. Ali to je bilo prošle godine.
Ove godine je pitanje hoće li uopće u svojoj najvišoj točki dosegnuti 290 kuna. Osim naravno ako se neki institucional ne odluči dizati joj cijenu. A to ne znamo. Ali da će slijedeći tjedan, bez obzira na svoju najvišu točku padati, to je sasvim izvjesno. Nažalost, HT više nije što je bio, niti cjenama, niti prometom. Postala je to obična dionica kao i većina ostalih bitnijih na burzi. Prošle godine je bila HT i sve ostale dionice. Nakon onih loših FI s tom pričom je gotovo.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Svi ovdje pišete o nekakvom strašnom padu i sl… istina, nije situacija kao prethodnih godina, fondovi su promijenili igru… bla, bla, bla… stara priča koja se ponavlja svake godine ( pogledajte komentare na forumu prije godinu dana)… no, kao dionačar HT-a mogu i smijem reći da me iskreno boli neka stvar da li će pasti/rasti… raste=super!, pada=dobro jer ću kupovati po jeftinijoj cijeni!
Naravno da mi nije drago što se situacija odvija na način koji se odvija, te što je HT na ovim razinama… no, ono što me tješi jest dividenda jer ću definitivno dio dividende uložiti u HT. Dugoročno je ovo dionica koja je i više nego li profitabilna… drukeri mogu da nam ga…
Pozdrav svim imateljima i simpatizerima HT-a! [thumbsup]


Prošle godine je počela padati točno osam dana prije dividend dana. Ali to je bilo prošle godine.
Ove godine je pitanje hoće li uopće u svojoj najvišoj točki dosegnuti 290 kuna. Osim naravno ako se neki institucional ne odluči dizati joj cijenu. A to ne znamo. Ali da će slijedeći tjedan, bez obzira na svoju najvišu točku padati, to je sasvim izvjesno. Nažalost, HT više nije što je bio, niti cjenama, niti prometom. Postala je to obična dionica kao i većina ostalih bitnijih na burzi. Prošle godine je bila HT i sve ostale dionice. Nakon onih loših FI s tom pričom je gotovo.

Zašto lagati? Cijena na zatvaranju 16.04.2010 je bila 326,89. Dan prije 325,51. Samo to je dovoljno da pobijemo tvrdnju o padanju. Ali točno 9 dana prije, 1.4.2010, cijena je zatvorena na 324,00. Dakle porasla je do D-day.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume


Prošle godine je počela padati točno osam dana prije dividend dana. Ali to je bilo prošle godine.
Ove godine je pitanje hoće li uopće u svojoj najvišoj točki dosegnuti 290 kuna. Osim naravno ako se neki institucional ne odluči dizati joj cijenu. A to ne znamo. Ali da će slijedeći tjedan, bez obzira na svoju najvišu točku padati, to je sasvim izvjesno. Nažalost, HT više nije što je bio, niti cjenama, niti prometom. Postala je to obična dionica kao i većina ostalih bitnijih na burzi. Prošle godine je bila HT i sve ostale dionice. Nakon onih loših FI s tom pričom je gotovo.

promet preko 3 milje, daleko najlikvidnija dionica, skoro 2 milijarde dobiti, dividenda 22,76 kuna..
kolega pa gdje vi živite???

Nije moj post bio nikakvo drukanje. Samo sam napisao što i kako očekujem ove godine oko d-dana. Ali drago mi je da su se duhovi malo uznemirli (i da mi je odmah stisnuta jedinica). Vidljivo je da se ne voli drugačije mišljenje, a slijepo vjerovanje u nepogrešivost vlastitog je obična glupost. Ionako imamo još 7 do 10 dana do onoga što se očekuje. Ili (od nekih) ne očekuje.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Ne znam zašto se ljudi čude što je dionica HT-a ove godine niža nego prošle. HT je lošija firma sada nego što je bila prošle godine, a sljedeće će biti još gora što znači da treba očekivati i nižu cijenu.
Postali ste previše razmaženi, većina investitora je u zadnje tri godine izginula, a vi žalite što je cijena 287 kn a nije 302 kn.

Zašto će HT i dalje padati:

– ovo je firma koja se nalazi na vrhu poslovanja, bivši monopolista kojeg stiska konkurencija, na naplatu dolazi bahatost prema korisnicima u zadnjih 10 godina

– u fiksnoj telefoniji već godinama pada potrošnja i udio, jedini generator rasta su bile internet usluge što je djelomično kompeziralo pad fiksnog telefoniranja. Ali od ove godine svi alt. operateri su u mogućnosti ponuditi ADSL na području čitave HR što prije nije bio slučaj. Moramo dodati je je i dobar dio konkurencije počeo pozitivno poslovati i agresivnije privlačiti korisnike.

– u mobilnoj telefoniji se generirao rast sve do prošle godine, jedina firma koja interesira nove korisnike je Tele2. Od ove godine ulaze u segment poslovnih korisnika i možemo čekivati da počme uzimati korisnike i ruši cijene.

– manje korisnika i niže cijene= niža dobit = niža cijena dionice
[bye] [bye] [bye] [lol] [wink]

P.S.
Ima toga još, ali ćemo kasnije o tome…

287! Idemo do kraja gore [lol]

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

izgleda ništa od rasta cijene, iskrcaj 16000 kom po 286 [undecid]

Kune nisu problem, kuna nema

New Report

Close