HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



U dva dana HT-R-A može porasti do 347,00 kn. Dobro, to je samo teorija ali je moguće. Ja sam optimist u pogledu cijene. Da li znate tko je prodavao iz top 10 prošli tjedan? Mali je promet bio, kada kupnja se pojača – bez problema je HT-R-A na oko 294-295 kn! A 300-320 je očekivana psihološka cijena do 29.04.2011.

Raiff. OMF brani cijenu na 280 kn ali kada se ispucaju sredstva za HT tko će onda ovo kupovati. Pogledajte što se dogodilo s dionicom Questasa nakon što je Raiff. OMF došao do zakonskog limita od 10% udjela u jednoj firmi!
Znamo da prodavača ima "kao priči", AZ, Braniteljski i umirovlje. fondovi, a na ovim cjenama je sve manji interes kupaca!
[/quote]

antiša, inače znate "ubosti" dosta inovativnih postova, s kojima se doduše i ne moram baš uvijek slagati, ali mi dobro dođu za proširiti vidike… međutim, s ovim ste zaista "fulali ceo fudbal"… kakve veze s padom cijene dionice ht-a ima činjenica da će se branitelji i umirovljenici rješavati svojih dionica ht-a (a zasigurno hoće!) ako to neće (a sasvim sigurno neće!) to učiniti ponudivši ih svima nama na zse?

pa mislim, ipak je to značajan paket – 10,49 % – na koji će sigurno ova dva fonda dobiti premiju na količinu i prodati je najboljem ponuđaču… možete me nazvati optimistom, ali po mom mišljenju to može značiti samo jedno – da cijena dionice na zse neće ići DOWN… hoće li ići UP, e, to već ne mogu sa sigurnošću tvrditi…

usput, uspoređivati ht s quaestus fondom… u najmanju je ruku neozbiljno… a možda i zločesto, da ne kažem zlonamjerno…

eto toliko zasad od mene, nadam se vašem odgovoru, uvijek sam otvoren za argumentiranu raspravu…

Funky, 11.04.2011. u 09:10

Pogledajte što se dogodilo s dionicom Questasa nakon što je Raiff. OMF došao do zakonskog limita od 10% udjela u jednoj firmi!


po ovome što ste napisali ispada:
Fondovi kupuju neku dionicu i kada dođu do maksimalnog mogućeg iznosa (udjela) koji mogu imati onda cijena te dionice pada!?

O moj bože !

mislim da bi mogao novac sa ine otic u drugu sigurnu luku
[wink]

ne mari za male stvari i ostat ce male


… kakve veze s padom cijene dionice ht-a ima činjenica da će se branitelji i umirovljenici rješavati svojih dionica ht-a (a zasigurno hoće!) ako to neće (a sasvim sigurno neće!) to učiniti ponudivši ih svima nama na zse?

Ako se branitelji i umirovljenici počmu rješavati dionica koji su mogući scenariji?

1. Sekudnarna javna ponuda
– s obzirom da se radi o 2,5 mlrd kuna teško je očekivati da naše tržište to proguta bez sudjelovanja OMF-ova. A i velika je razlika u precepciji dionica kod ljudi sada i 2007g, možda čudno zvuči ali ljudi će prije ulaziti u dionice na Crobexu 5000 bodova nego na 1200 ili sada na 2200 bodova.

2. Otkup paketa od nekakvog stranog inv. fonda
– prema sadašnjim fundamentima dionica HT je precijenjena u odnosu na telekom. komapanije u svijetu.
Telefonica se trži na P/E 8, Telekom Italia P/E 7, Vodafone P/E 8,3 itd.
Mislite li da će JP Morgan ili netko sl. kupiti HT na P/E 12,8 s negativnim trendom i još platiti premiju? Nekako mi se logičnije čini da takvi igrači po Balkanu traže nešto što je jeftinije nego kod njih doma.

3. Otkup od trezora
Ovo mi se čini najrealnije jer se HT dosada pokazao kao odgovorna firma prema svojim dioničarima. Novce imaju, i mogu se dogovoriti s umiro. i bran. fondovima da otkupljuju dionice sukladno dinamici isplata. Što znači da se to ne mora sve odraditi odjednom već u par godina pa tako mogu potpuno amortizirati potencijalnu štetu bez velikog financ. napora.

4. Prodaja na burzi
Pošto su OMF-ovi dosta ograničeni u kupnji, a ostali fondovi baš i nisu nešto posebno financijski moćni, prodaja HT na ovaj način bi imala znatan utjecaj na cijenu, vjerujem da bi išla prema 200 kn ( naravno sve najviše ovisi o dinamici te prodaje)! I na 200 kn HT trenutno nebi bio previše napet stranim fondovima.

P.S.
Usporedba s Questusom je bila samo jer vidim da ljudi ne shvaćaju ograničenja OMF-ova.
Taj Questas su genijalci iz OMF-ova kupovali oko 100 kn dok nisu došli do limita 10%. Vjerovatno su mislili da na 50 kn neće biti likvidnosti!

Nisam izdržao – nadokupio danas – opet…

proklet bio na božić 2010.

HMM HOCE LI UOPČE PORASTI DO D-DAYA,,

Neznam kako će rasti kad fondovi ne kupuju, a što je još gore oni prodaju pa je potražnja manja od ponude


Neznam kako će rasti kad fondovi ne kupuju, a što je još gore oni prodaju pa je potražnja manja od ponude

Ako Vi ne nalazite motiva za kupnju, zašto bi fondovi imali razloga? Cijena je trentno 287 – 288 i u nju je ukalkulirana dividenda. Nakon d. day-a cijena će vjerovatno pasti na 265 – 266, što je u ovom trenutku i najrealnije. Što će pokazati FIQ1, vidjet ćemo koncem travnja.

Što se mene tiče osobno, volio bih da cijena bude što niža nakon dividende…..ZADATAK : povećati količinu ht a u vlasništvu…

proklet bio na božić 2010.



Neznam kako će rasti kad fondovi ne kupuju, a što je još gore oni prodaju pa je potražnja manja od ponude

Ako Vi ne nalazite motiva za kupnju, zašto bi fondovi imali razloga? Cijena je trentno 287 – 288 i u nju je ukalkulirana dividenda. Nakon d. day-a cijena će vjerovatno pasti na 265 – 266, što je u ovom trenutku i najrealnije. Što će pokazati FIQ1, vidjet ćemo koncem travnja.
[/quote]
kolega ovo ste vidjeli u šalici kave ili ste vidoviti kad znate cijenu i u 5 mjesecu….
daj pogladajte u šalicu i recite cijenu 29.04.


Što se mene tiče osobno, volio bih da cijena bude što niža nakon dividende…..ZADATAK : povećati količinu ht a u vlasništvu…

Mislim da vas u tome nitko neće zaustavljati [lol]

Mene samo brine pad prije dividende!

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

Hm,znači srijeda..nešto više od dva tjedna do d-daya,a ht prometom ispod milje..stvari postaju sve jasnije..
Uglavnom nitko ne želi kupovat po asku i dizat dionicu jer znaju da ih gore čeka mirovinac,kao i na drugim blue čipovima kojem treba lova za Inu,tako da teško da će biti nekog rasta pred dividendu…

Tak da kolko nam je ina u 1,2 mjesecu dala tolko nam sad na drugim dionicama uzima …a svježeg keša nema ko prošle godine od ZG pivovare..
Znači 265 + dividenda = 287-288 i to je to..bez svježeg keša ili mirovinaca nema nam gore..

New Report

Close