HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


mogu vam reci da malo razmisljam i kemijam, daleko od toga da ht moze ici do 3xx cijene, ali ja gledam i drukciji scenarij, nedizu cijenu nego je ostave na 290-300 do D dana onda im se naslaze prodaja od par desetak tisuca komada po 290-300kn te onda glat pokupuju to sve i dignu je na 330-350kn, oni koji su prodali i mislili kupit jeftinije napravili zaje. te kontaju moram je kupiti ako hocu dividendu sljedece godine, jer potpora se svaki dan sve vise i vise dize tako da kad bude isplata biti ce na nekih 290kn, tako da ce tehnicki gledano biti idealna kupnja, a fundamentalno da nepricamo, kontam to s obzirom da su se pojavili jaki igraci na sceni koji nemisle kupit 69 kom nego toliko tisuca ili investirat od 10-100 mil kuna u dionicu pa da bi bi nasili izvrsili naredbu trebaju skupiti blok koji su im zadali, tako da sve vise mislim da bi cijena mogla cak i ostat i poslje na 330kn min, velike kolicine do 300 riskirali u prosjeku od 290-300kn oko 15kn dividende, dignu je na 330 i imaju 15kn min zarade bez premije za blok, moje misljenje, laku noc

nije nemoguće

airfire

upravo to i mene intrigira, jer kao što sam već napisao, kad je ht u pitanju, fondovi moraju svake godine biti inovativni, jer kako bi inače mogli privesti ovčice u tor na šišanje, ako bi ovčice znale kad je šišanje, a kad je hranjenje… da se razumijemo, nikome se ne izrugujem jer ne amnestiram ni sebe od definicije ovce…

baš zato razmišljam da s barem nekih 30 % dionica ht-a ove godine postupim skroz obrnuto od onoga što bi mi zdrav razum inače nalagao… ionako na ovoj burzi "tko nije poludio, taj je već lud bio", kako jedan kolega zna pronicljivo primijetiti u potpisu… [lol]

a jeste se nakotili na ovoj temi…
dakle, shvatite već jednom da je HT dionica za strpljive i dugoročne ulagače koji su zadovoljni s nekoliko posto rasta godišnje i dividendom…i tako na rok od 5 i više godina…a ne na par mjeseci prije nego što se objavi kolika će biti dividenda pa do ex div daya…ako tako ulažete u HT onda niste ništa drugo nego gotovo običan day trejder i to poprilično loš trejder…za to imate boljih dionica na tržištu…pogledajte JDPL, DLKV, VIRO pa ako hoćete i indijančev VLDS…pogledajte razliku između najniže i najviše cijene u danu…
a tu ste sad poveli cijelu raspravu koliko će HT gore do dividende…hoće 5, 10 ili 20 kn…ajme, ako za to čekate tih 10 kn onda vam kažem da vam se isplati više ulagat u neke od gore navedenih dionica, gdi imate u danu oscilacije cijene za navedeni iznos koji bi vas zadovoljio…a ne čamit u HT-u i čekat kad će ga fondovi napucat za 15 kuna gore i onda ga pordat prije dividende, jer će za isti iznos pasti nako dividende…
ja imam još dionice od IPO-a i još sam poslije dokupljivo po kojekakvim cijenama…imam 469 komada…i to mi stoji u portfelju…ko da ih ni nemam…niti ne pomišljam da ih prodam…kad kapne dividenda, onda se sjetim da ih imam…niti se ne opterećujem cijenom dionice na burzi…to je takva dionica…



Hoćete se kladitu u 100.000,00 kn da će dionica do 29. 04. 2011. godine preskoćiti 300,00 kn po dionici HT-R-A?!?

gospon Antiša.

– vi ste neki pametan tip jer sve znate.
– a kockanje vam je dio investiranja, OPTE.

– ne kužim zašto ne prihvatite ovu zanimljivu ponudu, jer kad je u pitanju HT ipak ste vi najpametniji.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Rado bi prihvatio okladu ali nemam toliko puno novaca. Da prodam dionce OPTE, auto i laptop nebi skupio te novce, ali ako je kolega Raikkonen spreman smanjiti ulog na 100 kn, oklada vrijedi!

pa što ima veze što nemate novaca.
kad sve znate unaprijed, izgubiti ne možete. možete samo fino zaraditi.
evo, možete kod mene uzeti margin za tu okladu.

Antisa…
kupit cu ja laptop za 15000kn samo da ne pses vise

mene zanima auto ali samo ako je vw ili audi ostalo me ne zanima

ne mari za male stvari i ostat ce male

—DANAS JOŠ LI–LA A STA LI BUDE U POINEDELJAK——-

Izgleda da nas ima dosta koji tako razmisljamo. S obzirom na trenutno cijenu najvjerojatnije cu ostati u HT-R-A i pričekati dividendu. Ako nakon isplate ipak po starom obicaju krene dolje, onda cu krenuti u dokup. [cool]

Ne znam dokle će ići gore (320 mi izgleda kao SF, 300 bi bilo već dostignuće) ali svakako mislim da samo budale prodaju prije 29.04. Dolje ići neće, može samo gore, pričekajmo malo i ako se već želi iskrcati prije dividende, ima dana za to

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

U dva dana HT-R-A može porasti do 347,00 kn. Dobro, to je samo teorija ali je moguće. Ja sam optimist u pogledu cijene. Da li znate tko je prodavao iz top 10 prošli tjedan? Mali je promet bio, kada kupnja se pojača- bez problema je HT-R-A na oko 294-295 kn! A 300-320 je očekivana psihološka cijena do 29.04. 2011.

...biti najbrži čovijek na svijetu...


U dva dana HT-R-A može porasti do 347,00 kn. Dobro, to je samo teorija ali je moguće. Ja sam optimist u pogledu cijene. Da li znate tko je prodavao iz top 10 prošli tjedan? Mali je promet bio, kada kupnja se pojača- bez problema je HT-R-A na oko 294-295 kn! A 300-320 je očekivana psihološka cijena do 29.04. 2011.

U dva dana može doći do smaka svijeta, ogromni poteres pa tsunami. To je samo teorija ali jer moguće!

Već sam vam detaljno pojasnio zašto HT nemože preko 320 kn, a na 300 kn vas čeka AZ.
Zašto AZ već dvije godine rasprodaje HT i to baš pred dividendu?
– postoji izrazito glupa teorija da AZ-u treba novaca za INU, ali kako objasniti da su i prošle godine radili isto, zašto im je tada trebala lova?
– pred objavu dividende se obično skuplja kritična masa neukih investitiora koji misle kada HT objavi da je dividenda 2x kn da dionica treba rasti za taj iznos što AZ naravno koristi

Raiff. OMF brani cijenu na 280 kn ali kada se ispucaju sredstva za HT tko će onda ovo kupovati. Pogledajte što se dogodilo s dionicom Questasa nakon što je Raiff. OMF došao do zakonskog limita od 10% udjela u jednoj firmi!
Znamo da prodavača ima "kao priči", AZ, Braniteljski i umirovlje. fondovi, a na ovim cjenama je sve manji interes kupaca!

New Report

Close